Rubriky:

NHL

Šance na NHL je. Uvidíme, jestli ji využiji, řekl Vrána

16. července 2014 15:09 - Praha

Osmnáctiletý hokejový útočník Jakub Vrána má před sebou trochu nečekanou šanci prosadit se už na podzim do zámořské NHL. Jednoho z největších českých talentů letos v prvním kole draftoval Washington a po nováčkovském kempu se mu rozhodl nabídnout i tříletou smlouvu.

 

Bill Streicher, Reuters

Vrána sice původně počítal s tím, že další sezonu odehraje ve švédském Linköpingu, v září ale bude místo toho v hlavním kempu bojovat o to, aby mohl nastupovat po boku hvězdného Rusa Alexandra Ovečkina v nejslavnější lize světa.

"Na kemp jsem jel s tím, že si to užiju a předvedu maximum, co je ve mně. To se mi podařilo a nakonec jsem dostal i smlouvu. Jaký jsem udělal dojem, to je na nich. Stejně, jaké se mnou mají plány a jak se mnou dále počítají. Já mohu jen říct, že v tom budu pokračovat a že jsem za to rád," řekl Vrána.

Nováčkovský kemp, na kterém byl například s českým brankářem Vítkem Vaněčkem, jenž také s Capitals podepsal v minulých dnech nováčkovskou smlouvu, si pochvaluje. "Určitě to bylo přínosné. Hráči tam získají nové zkušenosti. Dozví se nové věci, nové cviky v posilovně nebo na ledě. Je to poučné a myslím, že všem to pomohlo," uvedl Vrána.

S angličtinou nemá problém

Výhodou odchovance pražských Letňan je, že od patnácti let žije a hraje hokej ve Švédsku. Bez problémů se tak domluví anglicky a je samostatný. "To nám pomohlo hodně, hlavně jazyk. Bez problémů pak zapadnete do týmu. Fajn bylo i to, že tam byl Víťa. Je to kamarád a snažil jsem se mu pomáhat," řekl.

Vrána se na kempu zviditelnil i povedeným nájezdem po jednom z tréninkových zápasů, který se stal hitem internetu a Washington jej zveřejnil i na svém oficiálním webu poté, co oznámil podpis s českým hráčem. "Je pravda, že se povedl. Věděl jsem, že pojedu a chtěl jsem něco takového udělat. Vyšlo to, za což jsem rád. Líbilo se to i fanouškům a nějaké ohlasy na to byly," pousmál se Vrána.

Na Den nezávislosti se byl i projít po centru Washingtonu, další šanci poznat město bude mít v září, kdy začne oficiální kemp týmu. "Nevidím v tom žádný rozdíl. Opět tam pojedu předvést maximum a uvidíme, jak to dopadne. Šance (na NHL) je a jde o to, jestli už jsem připravený a jak ji využiji," podotkl.

V případě, že by se mu nepodařilo prosadit se do hlavního týmu, velmi pravděpodobně by se vrátil do Švédska a nadále hrál za Linköping. Na farmu by nejspíše nešel. "Uvidíme, co bude dále. Ve Švédsku mám výbornou pozici v týmu. V AHL jsem nikdy nehrál, naopak vím, jaké mám zkušenosti ze Švédska, takže bych se asi radši vrátil do Švédska," přiznal.

Stejně jako Vrána v minulých dnech podepsal smlouvu s týmem NHL i jeho kamarád a další velký talent českého hokeje David Pastrňák. Další z opor reprezentační osmnáctky na mistrovství světa se dohodl na podmínkách spolupráce s Bostonem, který jej stejně jako Washington Vránu draftoval v prvním kole.

"Pro Pastu je to také výborné. Známe se hodně dobře a snad se jednou potkáme na ledě v NHL. Podepsali jsme to ve stejný den. Extra jsme se nehecovali, jen jsme si pogratulovali," dodal Vrána, který momentálně s Pastrňákem trénuje v Praze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..