Rubriky:

NHL

Arbitráž přiřkla Sobotkovi roční smlouvu v St. Louis. Útočník ale bude hrát v Omsku

21. července 2014 17:54 - New York

Tahanice českého hokejisty Vladimíra Sobotky s týmem NHL St. Louis Blues dospěly ke konci. Arbitráž mu přisoudila roční smlouvu v St. Louis, díky níž si má vydělat 2,725 miliónu dolarů (55,36 miliónu korun). Sedmadvacetiletý útočník nicméně minimálně v příští sezóně v NHL hrát nebude, neboť se na tři roky upsal Avangardu Omsk z KHL.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třebíčský rodák Sobotka se stal 1. července chráněným volným hráčem a jednal se St. Louis o novém kontraktu. Od svého dosavadního zaměstnavatele požadoval rovné tři miliony na sezónu, klub mu nabízel 2,7 miliónu. Poté, co se jednání zasekla na mrtvém bodě, se Sobotka před necelými dvěma týdny dohodl s Omskem. Ve smlouvě má klauzuli, podle níž se může po každé z jednotlivých sezón vrátit do NHL.

Arbitráž následně rozhodla o výši smlouvy českého hokejisty s Blues a přiklonila se spíše k představám klubu. Ten nepovažuje Sobotkův odchod do KHL za definitivní a očekává, že se důrazný útočník po sezóně vrátí. Tehdy vstoupí v platnost kontrakt určený arbitráží.

"Těšíme se na to, že uvidíme Vladimíra v dresu Blues, až se vrátí do NHL. Přejeme mu pro příští sezónu hodně štěstí," uvedl v oficiálním tiskovém prohlášení generální manažer St. Louis Doug Armstrong.

Sobotka působil v NHL od roku 2007, kdy odešel do zámoří z pražské Slavie. Nejdříve v dresu Bostonu a od roku 2010 v St. Louis odehrál celkem 381 zápasů, v nichž nasbíral 123 bodů (35+88). V reprezentaci se představil na letošním mistrovství světa v Minsku, o účast na olympijských hrách v Soči ho připravilo zranění kolena.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..