Rubriky:

NHL

O dohodě v NHL se má svět dozvědět ve středu

11. července 2005 21:58 - PRAHA

Ve středu má být podle zákulisních zpráv oznámena dohoda o nové kolektivní smlouvě v NHL. Výluka v zámořské hokejové soutěži by tak skončila po rovných 300 dnech. Podle anonymních zdrojů počkají funkcionáři s oznámením zásadního významu na konec středečního zápasu All Star v baseballové lize MLB, který poutá v Americe tradičně velkou pozornost.

 

SPORT.cz s použitím REUTERS/Chip East a ČTK/AP

Po další sérii intenzivních jednání v uplynulých dnech už prý mají vlastníci klubů a zástupci hráčské asociace v hlavních bodech jasno. Na dnešek svolal komisionář NHL Gary Bettman do New Yorku jednání výkonného výboru, jehož členové se na něm seznámí s podobou nové smlouvy na příštích šest let a budou o ní hlasovat.

Skončí výluka NHL ve středu?
Tipujte v anketě na konci článku!

Zprávy o údajně dohodě obou stran se objevovaly v zámořských médiích v poslední době často, ale zástupci NHL i hráčských odborů je dosud popírali.

Hlavním bodem nové kolektivní smlouvy bude bude zavedení platových stropů, které hráči v minulosti tvrdošíjně odmítali. Od příští sezony by mělo omezení na platy hokejistů v každém klubu činit 37 až 39 milionů dolarů, nejmenší rozpočet na platy by měl být 21 milionů.

Ze současných kontraktů se navíc hráčům strhne 24 procent. Na to nejvíce doplatí Jaromír Jágr, jenž má podle stávající smlouvy s New Yorkem Rangers nejvyšší roční plat v NHL jedenáct milionů dolarů.

Po loňské sezoně, kterou zmařila neúspěšná jednání o kolektivní smlouvě, by se měla NHL znovu rozběhnout v říjnu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..