Philadelphia - Washington 5:4Hanzal a Voráček si připsali v přípravě NHL po třech bodech

Čeští hokejisté Martin Hanzal z Arizony a Jakub Voráček z Philadelphie přispěli v pondělních přípravných utkáních NHL třemi kanadskými body k výhrám svých týmů.

Jakub Voráček (vlevo) a Švýcar Mark Streit se radují z gólu v přípravném duelu před startem NHL proti Washingtonu Capitals.

Sedmadvacetiletý Hanzal pomohl dvěma góly a jednou asistencí k vítězství Kojotů 5:4 po samostatných nájezdech nad obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles.

První hvězda zápasu Hanzal se prosadil dvakrát v přesilovkách v 31. a 33. minutě proti krajanovi Patriku Bartošákovi, který v polovině druhé třetiny nahradil v brance Kings Jeana-Francoise Berubeho. Jednadvacetiletého gólmana ještě překonal v druhé třetině Sam Gagner a v nájezdech proti němu skórovali Henrik Samuelsson a Max Domi.

Kladenský odchovanec Voráček se podílel na výhře 5:4 nad Washingtonem jednou trefou a dvěma přihrávkami.

V dresu New Jersey se na ledě New Yorku Rangers nepředstavil v úvodním zápase Jaromír Jágr, ostatní tři čeští hráči v dresu Devils si připsali po jedné asistenci. Patrik Eliáš hrající v jedné formaci s Martinem Havlátem, který přišel v létě ze San Jose, v 52. minutě v přesilovce připravili gól na 4:2 pro Erika Gelinase.

Rangers, v jejichž sestavě se neobjevil obránce Petr Zámorský, sice vyrovnali, ale v čase 59:08 rozhodl Adam Henrique. Přihrávku si připsal obránce Tomáš Kaberle, který se po minulé sezóně strávené v Kladně uchází na zkoušce v New Jersey o návrat do NHL.

Dva čeští brankáři odchytali část zápasu bez inkasované branky. Za Winnipeg kryl za první polovinu zápasu proti Minnesotě všech 14 střel Ondřej Pavelec, který opustil brankoviště za stavu 0:0. Na vítězné trefě Jets se při výhře 2:1 podílel asistencí Michael Frolík, který v 45. minutě přihrál Bryanu Littleovi.

Petr Mrázek vystřídal Jimmieho Howarda v brance Detroitu v duelu proti Pittsburghu na závěrečnou třetinu a díky deseti úspěšným zákrokům udržel stav 2:1.

Při premiéře v dresu Dallasu bodoval forvard Aleš Hemský, který po dlouholetém působení v Edmontonu dokončil minulou sezónu v Ottawě. Spolu s další posilou Stars z týmu Senators Jasonem Spezzou připravili gól na 3:2 pro Jordieho Benna. Dallas nakonec vyhrál 4:3. Útočník Tomáš Vincour v dresu Colorada v domácím utkání proti Anaheimu (2:5) odehrál jen čtyři střídání v úvodní třetině a pak už do hry nezasáhl.

Přípravné zápasy před NHL:
New York Islanders - Ottawa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), hráno v v St. John's
Branky: 1. B. Nelson, 28. Collberg, 59. Skille - 6. Chiasson (M. Michálek), 30. Schneider.
New York Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0), hráno v St. John's
Branky: 24. Grabovskij, 38. Bailey, rozhodující sam. nájezd Clutterbuck - 6. MacArthur, 13. Lazar.
New York Rangers - New Jersey 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
Branky: 5. Hagelin, 10. Malone, 55. Kreider, 58. Fast - 4. a 37. Ryder, 1. Boucher, 52. Gelinas (Eliáš, Havlát), 60. Henrique (T. Kaberle).
Philadelphia - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), hráno v Londonu
Branky: 27. Read, 33. Raffl - 40. Kadri, 42. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Stolarz.
Philadelphia - Washington 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
Branky: 20. Voráček, 32. Streit, 35. Gordon (Voráček), 37. Schenn, 41. Lecavalier (Voráček) - 6. Fehr, 13. Erskine, 49. Brouwer, 53. Latta.
Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Bennett - 10. Tatar, 37. Dacjuk. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 20 minut, kryl všech 10 střel a měl úspěšnost 100 procent.
Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 35. Byfuglien, 45. Little (Frolík) - 60. Graovac. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 30:19 minuty, kryl všech 14 střel a měl úspěšnost 100 procent.
Dallas - St. Louis 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Branky: 8. Fiddler, 42. McKenzie, 45. Jordie Benn (Hemský), 49. Dickinson - 26. Whitney, 38. Berglund, 59. Cole.
Colorado - Anaheim 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Branky: 20. Tanguay, 33. Redmond - 7. a 43. Winchester, 51. Cogliano, 52. Maroon, 59. Silfverberg.
Anaheim - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Heatley, 6. Rakell, 33. Lovejoy, 44. Bell.
Arizona - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Samuelsson (na první Hanzal), 31. a 34. Hanzal, 37. Gagner - 19. a 55. M. Richards, 10. Pearson, 14. Dowd. Brankář Patrik Bartošák (Los Angeles) odchytal 35:33 minuty, z 21 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.
Los Angeles - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 25. a 45. Gáborík, 3. Andreoff, rozhodující sam. nájezd Shore - 42. Hodgman, 51. Lane, 59. Stone.