Minnesota - Winnipeg 4:3Brankář Pavelec nezabránil v přípravě na NHL prohře Winnipegu na ledě Minnesoty

Český gólman Ondřej Pavelec si v přípravném utkání před NHL připsal v brance Winnipegu 20 úspěšných zákroků, těsné prohře na ledě Minnesoty v poměru 3:4 ale zabránit nedokázal. Tři branky inkasoval v oslabení a jednu z trestného střílení. O rozhodující trefu se necelých pět minut před koncem duelu postaral v přesilovce Jared Spurgeon. V sedmi sobotních zápasech se představilo jen pět dalších českých hokejistů a žádný z nich už se bodově neprosadil.

Ondřej Pavelec zasahuje v zápase s Minnesotou.

Pavelec se objevil v brance Jets podruhé poté, co v pondělí nastoupil při domácí výhře nad Minnesotou 2:1 na polovinu utkání a neinkasoval. Winnipeg vedl v St. Paulu od páté minuty po trefě Nicolase Petana, ale domácí v 15. minutě během 33 vteřin skóre otočili. Nejdříve zakončil v přesilovce kombinaci z mezikruží Mikael Granlund a vzápětí uspěl z penalty Erik Haula.

Na vyrovnání Matta Halischuka z úvodu druhé třetiny odpověděl v polovině utkání v další početní výhodě dorážkou osamocený Nino Niederreiter. Jets sice po 40 vteřinách závěrečného dějství opět smazali ztrátu po trefě Granta Clintsoma, ale v 56. minutě rozhodl třetím přesilovkovým gólem domácích z pravého kruhu Jared Spurgeon.

Stránský využil služeb ochránce

Tři Češi se objevili v duelu St. Louis s Dallasem hraném v Kansas City. Za Dallas, který vyhrál 4:2, hráli v jednom útoku Radek Faksa s Matějem Stránským a za Blues nastoupil Alexej Jaškin. Stránský v úvodní třetině inkasoval tvrdý zákrok od Steva Otta a pomstít jej šel bitkou s útočníkem St. Louis Antoine Roussel.

V dresu Detroitu se ze šestice českých zástupců v kempu Red Wings představil při porážce s Bostonem 1:3 jen nejzkušenější z nich, obránce Jakub Kindl. První vystoupení v letošní přípravě má za sebou útočník Tomáš Fleischmann, který se objevil ve druhém ze dvou sobotních soubojů Floridy na ledě Nashvillu při porážce 1:4.

Třicetiletý Fleischmann má před sebou sezónu, ve které chce dát zapomenout na minulý ročník. V něm si hráč s ročním platem 4,5 miliónů dolarů připsal v 80 zápasech jen 28 bodů a osm branek. „Každý rok je těžký, když se nedaří. Na minulou sezónu jsem zapomněl, už se na ní nedá nic změnit," řekl Fleischmann na startu kempu pro deník Miami Herald.

Bývalý hráč Washingtonu chce navázat na první dvě sezóny v dresu Panthers po příchodu z krátkého angažmá v Coloradu. V nich nasbíral ve 130 duelech základní části 96 bodů a vstřelil 39 gólů. Nezabývá se tím, že mu po sezóně končí kontrakt. „Na to může myslet můj agent, ne já," dodal Fleischmann.

Přípravné zápasy před NHL:
Nashville - Florida 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Craig Smith, rozhodující sam. nájezd D. Roy - 53. Pirri.
Pittsburgh - Columbus 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Kapanen, 12. Ebbett - 43. Gibbons.
Detroit - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Ferraro - 24. D. Hamilton, 56. Leino, 60. Marchand.
Nashville - Florida 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 18. a 47. Aberg, 35. Fiala, 59. Watson - 30. Petrovic.
Minnesota - Winnipeg 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Mikael Granlund, 15. Haula, 30. Niederreiter, 56. Spurgeon - 5. Petan, 22. Halischuk, 41. Clitsome. Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal 58:20 minuty, inkasoval z 24 střel čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta.
St. Louis - Dallas 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), hráno v Kansas City
Branky: 4. Fabbri, 34. Stastny - 5. Troock, 24. Morin, 33. Meech, 44. Connaulton.
San Jose - Anaheim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. a 26. Goodrow, 12. Couture - 48. Beleskey.