New Jersey - NY Islanders 2:1 SNĎáblové z Jersey ukončili mizérii v nájezdech, Palát rozhodl o výhře Tampy

Nevídané! Hokejisté New Jersey se radovali z výhry v samostatných nájezdech. Suverénně nejhorší tým v této dovednostní disciplíně minulého ročníku NHL dokázal v přípravném utkání na nadcházející sezónu udolat doma New York Islanders 2:1. O góly se podělili noví Jágrovi parťáci v prvním útoku, Mike Cammalleri a Travis Zajac, který se trefil jako jediný v rozstřelu. Celek Tampy Bay nasměroval k výhře 3:0 na ledě Floridy forvard Ondřej Palát, další český útočník Jiří Hudler si připsal jednu asistenci při vítězství Calgary 4:2 nad Winnipegem.

Travis Zajac se raduje z gólu v samostatných nájezdech, jímž rozhodl o výhře New Jersey nad New York Islanders.

Jágr se ani ve třetím přípravném utkání bodově neprosadil, ale byl na ledě při trefě New Jersey, kterou v přesilové hře ve 4. minutě dostal Cammalleri tým do vedení. Ve 45. minutě ale vyrovnal Kael Mouillierat a došlo na nájezdy.

Devils prohráli v minulé sezóně všech 13 utkání, která se v rozstřelu v NHL rozhodovala. Stejně tak neuspěli ani před šesti dny v prvním souboji s Islanders. Jako jediný se tentokrát prosadil v páté sérii Zajac.

Palát otevřel skóre utkání v Sunrise už ve třetí minutě a ve svém třetím zápase v přípravě se poprvé prosadil. Jak se později ukázalo, šlo o vítězný gól, protože brankář Jevgenij Nabokov nepustil za svá záda ani jednu z 21 střel. V závěrečné třetině pojistil výhru Lightning dvěma góly Nikita Kučerov, který se tak trefil už pětkrát.

Hudler v kanadském duelu Calgary s Winnipegem ve 29. minutě přihrál na úvodní trefu Seana Monahana.

Přípravné zápasy před NHL:
New Jersey - New York Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Cammalleri, rozhodující sam. nájezd Zajac - 45. Mouillierat.
Washington - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 30. Burakovsky, 59. Fehr, rozhodující sam. nájezd Bäckström - 14. Streit, 30. Akeson.
Florida - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 48. a 59. Kučerov, 3. Palát.
St. Louis - Minnesota 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 28. Berglund, 46. Leopold, 58. Oshie, 59. Backes - 20. Zucker.
Calgary - Winnipeg 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 29. a 45. Monahan (na první Hudler), 45. a 50. Jooris - 35. Scheifele, 60. Thorburn.
Edmonton - Vancouver 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 19. Purcell - 31. Bonino, 35. Edler.
Colorado - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0), hráno v Colorado Springs
Branky: 20. Talbot - 4. Toffoli, rozhodující sam. nájezd Weal.