NY Islanders - Boston Bruins 1:6Neuvirth čtyřikrát inkasoval, Pastrňák při premiéře přihrál na gól

Zatímco Jakub Vrána se do sestavy Washingtonu zatím neprosadil a klub jej poslal zpátky do švédského Linköpingu, jeho spoluhráč ze stříbrné reprezentační osmnáctky David Pastrňák nadále bojuje o místo v NHL. Celkově 25. hráč letošního draftu po zranění ramena konečně mohl zasáhnout do přípravného utkání. Ve třetí formaci nastoupil s Alexem Chochlačevem a Danielem Paillem, kterému český útočník v 53. minutě přihrál na gól.

David Pastrňák slaví se spoluhráčem Paillem gól na 5:1. Český útočník si asistencí připsal první bod v přípravě Bostonu.

„Je vidět, že je šikovný. Byl to jeho první zápas NHL. V průběhu utkání se zlepšoval. Z mého pohledu to vypadalo přesně tak, jako když mladý talentovaný hráč hraje svůj první zápas. Bude se jen zlepšovat," uvedl pro deník Boston Herald trenér Julien.

Medvědi, kteří šetřili českého centra Davida Krejčího, nakonec ze střetnutí hraného v Bridgeportu odešli s jasnou výhrou 6:1. Největší podíl na výhře měl autor dvou branek Ryan Spooner.

Obránce Polák asistoval při vítězství Toronta nad Detroitem 5:1 u první branky, kterou vstřelil v 10. minutě Jake Gardiner. Všech pět gólů inkasoval Švéd Jonas Gustavsson. Český brankář Petr Mrázek sledoval zápas z lavičky a má nastoupit dnes proti Bostonu.

V brance Buffala odchytal celý zápas Michal Neuvirth. Česky gólman čelil 36 střelám, z nichž za svá záda pustil čtyři a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.

Tomáš Plekanec zaznamenal přihrávku u trefy Alexe Galchenyuka, který v 29. minutě vyrovnal na ledě Ottawy na 1:1. Canadiens pak dvakrát strhli vedení na svou stranu, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení.

Přípravné zápasy před NHL:
Carolina - Buffalo 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 24., 31. a 57. E. Lindholm, 19. Gerbe, 25. J. Skinner - 36. McCabe. Brankář Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal celý zápas, inkasoval z 36 střel čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.
New York Rangers - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. a rozhodující sam. nájezd R. Malone, 26. St. Louis - 35. P. Kane, 37. A. Shaw.
Ottawa - Montreal 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 8. E. Karlsson, 43. Hoffman, 48. Chiasson, 64. B. Ryan - 29. Galchenyuk (Plekanec), 40. Pacioretty, 46. Desharnais.
Toronto - Detroit 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 41. Phaneuf, 10. Gardiner (Polák), 17. Kozun, 31. Van Riemsdyk - 17. Ouellet.
New York Islanders - Boston 1:6 (0:2, 1:1, 0:3), hráno v Bridgeportu
Branky: 33. Okposo - 15. a 45. Spooner, 18. Söderberg, 27. Griffith, 53. Paille (Pastrňák), 57. R. Smith.
Arizona - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Klinkhammer - 2. Nieto, 55. McGinn, 60. Wingels.