Tampa Bay - New Jersey 1:2Jágr s New Jersey i Hertl se San Jose slaví další výhry, Voráček zařídil prodloužení

New York

Vítězné série drží jak hokejisté San Jose s českým útočníkem Tomášem Hertlem, tak New Jersey, jehož dres obléká Jaromír Jágr. Žraloci zvítězili na ledě Washingtonu 6:5 po samostatných nájezdech a po třech zápasech vévodí tabulce Západní konference. V čele té Východní jsou zase hráči z New Jersey, kteří uspěli na ledě Tampy Bay 2:1. Útočník Philadelphie Jakub Voráček svým gólem zařídil v zápase s Anaheimem prodloužení, Flyers ale duel prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.

Jaromíra Jágra z New Jersey (vpravo) se snaží zastavit obránce Tampy Bay Victor Hedman.

Jako první zvedali ruce nad hlavu na znamení vstřelené branky hráči Tampy, sudí ale ve zpomaleném záběru odhalili, že Kučerovi se puk za brankovou čáru procpat nepodařilo. Včas mu v tom stačil zabránit beton Schneidera. Ve hře 4 na 4 mohl skóre otevřít Jágr. Kladenský rodák vypíchl puk ve vlastní třetině, do nájezdu se ale nedostal, protože ho musel sebrat u mantinelu a obránci se stačili vrátit. S jeho střelou od kruhu pro vhazování Nabokov neměl problém.

Ve druhé třetině byl blízko k úvodní brance také Palát, jehož tvrdou střelu zastavila tyčka. Skóre se tak poprvé měnilo po brance na druhé straně. Domácí gólman neudržel střelu od modré čáry, puk se odrazil k Zajacovi, který objel Nabokova a i přes clonícího obránce skóroval.

Jágr se do další příležitosti dostal v polovině třetí třetiny, když znovu najížděl z levé strany. Ale ani jeho bekhendová klička brankáři nebyla úspěšná. To na druhé straně Schneider poprvé inkasoval, když puk za jeho záda procedil Killorn.

Vítězství ale přesto na svou stranu strhli hosté. A prsty v tom měli i čeští útočníci Martin Havlát a Patrik Eliáš. Prvně jmenovaný v přesilové hře našel v mezikruží střílejícího Eliáše. Puk Nabokov sice za svá záda nepropustil, ale odrazil ho znovu k českému útočníkovi, který ho v krkolomné pozici popostrčil na Cammalleriho, jemuž stačilo zasunout ho do odkryté brány.

Stíhací jízdu Washingtonu řídil Ovečkin

San Jose mělo na ledě Washingtonu impozantní začátek. Po devíti a půl minutách vedli hosté už rozdílem tří branek, o dvě z nich se postaral Irwin. Při přesilové hře na začátku druhé třetiny, trest si odpykával Hertl, snížil Johansson, Pavelski ale vrátil Žralokům třígólový náskok. Ten ještě ve druhé části svými brankami snížili Green a nečekanou střelou zápěstím Ovečkin.

Slavný Rus měl prsty i při další brance, tentokrát se prosadil v početní výhodě. Pečeť na úspěšné stahování náskoku soupeře dal domácí Brouwer čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny, když si najel před Niemiho a střelou do horní části branky skóroval. Vítězství si nakonec z hlavního města Spojených států odvezli Sharks. Zařídil jim ho jediný úspěšný exekutor nájezdů Pavelski.

Voráčkova bekhendová paráda

Podobně jako hokejisté San Jose, tak i Anaheim v úvodní třetině dokonale zchladil domácí fanoušky. Kačerům se to podařilo v Philadelphii, kde po úvodní části vedli o dvě branky. Domácím se ale podařilo díky proměněným přesilovkám skóre srovnat. O to víc je pak muselo mrzet, když sedmnáct vteřin před koncem druhé sirény Beleskey udělal brankáři Masonovi kličku, položil ho na led a bekhendem pohodlně skóroval do horní části branky.

Letci ale přece jenom dosáhli alespoň na prodloužení. A lví podíl na tom měl Voráček, jenž se nejdříve vyhnul dvěma hráčům Anaheimu, kteří mu padali do střely a přihrávky, ale vzápětí ztratil puk. Ten se k němu naštěstí vrátil, když byl za hostující brankou. Neatakován vybruslil před Andersena a překonal ho parádní bekhendovou střelou. Čech byl také prvním exekutorem v následných nájezdech, svůj pokus ale neproměnil. O vítězství hostů rozhodl Karlsson.

Hudler pomohl k vítězství

Jeden kanadský bod si připsal útočník Calgary Jiří Hudler, který asistoval u přesilovkové branky Giordana. Flames zvítězili na ledě Nashvillu 3:2 po nájezdech. V těch sice Hudler neuspěl, nebylo to ale potřeba, protože před ním byl úspěšný Colborne.

V dalších duelech Dallas uspěl na ledě Columbusu. Na výhře 4:2 měl největší podíl autor hattricku Seguin. To za New York Islanders se žádný z hráčů neprosadil ani dvakrát. Ostrovanům to ale rozhodně nevadilo, protože zvítězili na ledě rivalů z Rangers 6:3. Šest gólů nastříleli také hráči Los Angeles, kteří zdolali Edmonton 6:1. O čisté konto brankáře Quicka připravil jednadvacet vteřin před koncem zápasu Hendricks.

NY Rangers - NY Islanders 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 7. a 58. Rick Nash, 24. Brassard - 11. J. Boychuk, 36. Tavares, 41. Okposo, 45. Nelson, 46. Grabovskij, 51. Leddy. Střely na branku: 43:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Okposo, 3. Tavares (všichni Islanders).
Philadelphia - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. Streit, 38. Simmonds, 55. Voráček - 13. Jackman, 17. Smith-Pelly, 40. Beleskey, rozh. nájezd W. Karlsson. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19.589. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson (Anaheim), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Beleskey (Anaheim).
Washington - San Jose 5:6 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 28. a 55. Ovečkin, 23. Johansson, 27. Green, 56. Brouwer - 2. a 5. Irwin, 26. a rozh. nájezd Pavelski, 10. Scott, 42. Wingels. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Green (oba Washington), 3. Irwin (San Jose).
Carolina - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 21. Riley Nash, 53. Terry, 59. Z. Boychuk - 13. a 43. Foligno, 22. Mitchell, rozh. nájezd Girgensons. Střely na branku: 25:26. Diváci: 14.930. Hvězdy zápasu: 1. Terry (Carolina), 2. Foligno (Buffalo), 3. Z. Boychuk (Carolina).
Toronto - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Van Riemsdyk, 51. Lupul, 61. Kessel - 14. O'Reilly, 38. Duchene. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Lupul (oba Toronto), 3. Duchene (Colorado).
Tampa Bay - New Jersey 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Killorn - 28. Zajac, 52. Cammalleri (Eliáš, Havlát). Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.064. Hvězdy zápasu: 1. Schneider (New Jersey), 2. Nabokov (Tampa), 3. Cammalleri (New Jersey).
Nashville - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Forsberg, 36. Ribeiro - 11. Brodie, 26. Giordano (Hudler), rozh. nájezd Colborne. Střely na branku: 21:28. Diváci: 15.654. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Ramo (oba Calgary), 3. C. Smith (Nashville).
Columbus - Dallas 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 27. a 35. Johansen - 4., 53. a 60. Seguin, 7. Jamie Benn. Střely na branku: 35:35. Diváci: 15.995. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Johansen (Columbus), 3. Jamie Benn (Dallas).
Los Angeles - Edmonton 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. a 46. Pearson, 4. Carter, 5. Justin Williams, 10. Toffoli, 26. Brown - 60. Hendricks. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pearson, 2. Quick, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).