Rubriky:

NHL

Havlát má po zranění v tváři 55 stehů. V úterý už ale chce hrát

20. října 2014 22:27 - Newark

Český hokejový útočník Martin Havlát z New Jersey má po čtvrtečním zranění obličej sešitý 55 stehy. Vynechal kvůli tomu sobotní utkání NHL proti San Jose, v úterý v derby s New Yorkem Rangers by už ale chybět nechtěl.

 

@brodiebrazilCSN, Twitter

"Cítím se dobře, ale uvidíme, jak mi bude zítra. Rád bych hrál. Nemám nic zlomeného ani nic podobného, což je pozitivní," řekl bývalý juniorský i seniorský mistr světa.

Havlát utrpěl krvavé zranění ve čtvrtek ve Washingtonu, kdy ho zezadu postrčil domácí centr Jason Chimera a český útočník vrazil tváří do loktu rozhodčího Darcyho Burchella. Při kontaktu se Havlátovi svezl kryt očí, jenž ho zranil na nose a málem mu odtrhnul horní ret.

"Vím, že tam ten ret visel nad ledem. To nebylo nic moc, ale teď už to vypadá dobře, ne?" žertoval dnes s novináři Havlát, jehož tvář nyní "zdobí" 55 stehů. "Myslím, že se sešlo víc věcí. Jeli jsme na rozhodčího v plné rychlosti a on se bránil. Jako první vystrčil loket. To se stalo a kvůli tomu se mi asi svezl ten kryt," uvedl Havlát, jehož potěšilo, že se mu Chimera po zápase SMS zprávou omluvil.

Třiatřicetiletý český útočník se už dva dny po zranění objevil na rozbruslení před duelem se Sharks, ale do zápasu ještě nenastoupil. Dnes absolvoval trénink v útočné řadě s kamarádem Patrikem Eliášem a Mikem Cammalerim a cítí se připraven na utkání proti Rangers.

Největší problém mu přitom nedělá bolest, ale celoobličejový kryt. "Musím ho nosit, bez něj bych hrát nemohl. Samozřejmě s ním nevidím tak, jak jsem zvyklý, protože normálně nosím jen malé plexi, ale budu se s tím muset vypořádat," uvedl Havlát.

Mladoboleslavský rodák má po svém zranění mimořádnou výsadu: jako jediný z týmu Devils se nemusí holit, což jinak generální manažer Lou Lamoriello striktně vyžaduje. "Zatím. Už čekám, kdy Lou přijde a řekne mi, ať se oholím," usmíval se Havlát. "Ale budu muset počkat, než mi vyndají stehy," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..