Rubriky:

NHL

Co to vlastně je? Jágrovi se spoluhráči posmívají kvůli jeho tréninkové pomůcce

31. října 2014 15:41 - Praha

Svými individuálními přídavnými tréninky, zejména těmi nočními, je Jaromír Jágr proslulý. Stejně jako tím, že během nich na sebe navléká dvacetikilovou vestu a okolo kotníků má omotaná dvoukilová závaží. To všechno kvůli tomu, aby se pak v zápasech cítil lépe než protihráči. Nyní jeho parťáci v New Jersey poznávají další tréninkovou pomůcku českého hokejisty. Vůbec nevědí, o co se jedná, a legendární osmašedesátce se kvůli tomu vysmívají.

 

Adrian Wyld, ČTK/AP

Už během loňského léta nechal Jaromír Jágr fanoušky nahlédnout do své tréninkové kuchyně, když na ledě makal s „palačinkami". Tak sám nazývá kilo a čtvrt těžké kovové závaží kruhovitého tvaru, které v přípravě využíval namísto puku.

Nyní server nj.com přišel s jinou Jágrovou netradiční pomůckou. Nikdo však neví, co je zhruba třicet centimetrů vysoká černá gumová věc zač. „Tohle s námi všude cestuje. Pokoušeli jsme se zjistit, co to vlastně je a kde k tomu přišel. Vypadá to jako duše pneumatiky nebo něco takového. Otázkou je, jak přišel na to s tím začít (trénovat)," prohlásil se smíchem jeden z Jágrových spoluhráčů, který si přál zůstat v anonymitě.

„Sám nevím, co to je. Objevil jsem to před dlouhou dobou v Česku nebo Rusku. Někde se to povalovalo a mě napadlo, že by to mohlo být dobré na střílení. Prostě taková myšlenka...," vysvětlovalo dvaačtyřicetileté pravé křídlo.

Jágr: Každý se mi posmívá, ale já se chci smát naposled

Před zápasy a po trénincích občas vezme hokejku a gumovým předmětem vší silou pálí do zdi. Po většinou minutové zátěži, v níž vyprodukuje okolo stovky střel, následuje pauza. „Je to dost podobné střelbě v zápase. Ta guma není těžká, ale pěkně velká. Můžete s ní vypálit golfákem. Neodráží se to od zdi jako balón, takže velice rychle můžete i dorážet," popisuje Jágr, který cvičením posiluje ruce i tělo.

„Miluju trénování a s tímhle můžu za krátký čas hodně udělat. Navíc se neunavíte psychicky," tvrdí opora Devils a je přesvědčená, že mu tento specifický druh tréninku pomáhá. „Samozřejmě, že ano! Je to jedna z věcí, které používám, pomáhá mi to v rychlosti střelby. Ale mám i spoustu jiných pomůcek."

Když však gumovou hmotu vytáhne, okamžitě se stává terčem vtipů svých spoluhráčů. Těžkou hlavu si ale z toho Jágr nedělá. „Každý se mi posmívá. Ale mě to nezajímá. To já chci být tím, kdo se bude smát naposled," ušklíbl se.

škv, Sport.cz

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..