Chicago - Winnipeg 0:1Frolík rozhodl o výhře Winnipegu. Neuvirth zářil proti Detroitu a byl vyhlášen hvězdou utkání

New York

Po pouhých dvaceti sekundách hry rozhodl český hokejista Michael Frolík svým premiérovým gólem v sezóně NHL o vítězství Winnipegu nad Chicagem 1:0. Raduje se také Jiří Hudler, jenž dvěma asistencemi pomohl Calgary k výhře nad Montrealem 6:2. Gólovou přihrávku zaznamenali i Radim Vrbata, jehož Vancouver podlehl Nashvillu 1:3 a Martin Hanzal, který naopak slaví vítězství s Arizonou nad Washingtonem 6:5.

Hokejista Winnipegu Michael Frolík (vpravo) slaví vítězný gól proti Chicagu se spoluhráčem Tobym Enströmem.

V brance Winnipegu tentokrát Ondřeje Pavelce nahradil Michael Hutchinson, jenž stejně jako český gólman v neděli proti New Yorku Rangers vychytal čisté konto, připsal si 33 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhou hvězdou se stal autor jediné branky Michael Frolík. Ze zápasu bylo odehráno pouhých dvacet sekund, když český forvard vybojoval před brankou odražený puk po ráně Zacha Bogosiana, šikovně si položil gólmana Coreyho Crawforda a následně trefil odkrytou bránu.

Frolík byl jedním ze tří bývalých hráčů Chicaga, který se v dresu Jets podíleli na porážce někdejšího zaměstnavatele. Blackhawks tak pokračují ve střelecké impotenci, gól už nedali sedm třetin za sebou, naposledy se z branky radovali 26. října při výhře 2:1 nad Ottawou.

Jiří Hudler byl u dvou gólů Calgary, které uštědřilo v kanadském derby Montrealu na jeho ledě debakl 2:6. Těsně před koncem první třetiny tečoval Hudlerovu střelu bruslí do brány Markus Granlund a Flames už vedli 2:0. V polovině třetí třetiny pak asistoval u přesilovkového gólu Joshe Joorise na 4:1.

„Děláme si to sami dost těžké už od začátku zápasů. Samozřejmě když skórujete jako první, je to pak úplně jiný příběh. Ve hře máte více sebevědomí. Když musíte pořád jenom dotahovat skóre, pokaždé se vám ho nepovede otočit," smutnil po utkání útočník Canadiens Tomáš Plekanec, jenž vyšel bodově naprázdno. Jeho tým inkasoval jako první v deseti ze dvanácti zápasů.

Parádní večer zažil gólman Buffala Michal Neuvirth, který vychytal výhru proti Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech. Zastavil 36 střel a dva ze tří nájezdů v rozhodujícím rozstřelu, za což byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Jeho tým málem duel prohrál v prodloužení, když v jeho třetí minutě překonal českého gólmana Henrik Zetterberg. Rozhodčí však gól neuznal, kvůli ataku Johana Franzena v brankovišti na Neuvirtha.

„Během zápasu jsem si rozhodčímu několikrát stěžoval. On mi ale říkal: ´Vím, že stojí v brankovišti, kdykoliv z toho padne gól, neuznám ho.´ No jsem rád, že to pak také udělal," radoval se český gólman.

Výsledky NHL:
Buffalo - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Flynn, 54. Stewart, rozhodující sam. nájezd Girgensons - 33. Tatar, 45. Dacjuk. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 21:38. Diváci: 17 815. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Girgensons, 3. Stewart (všichni Buffalo).
Carolina - Los Angeles 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 19. V. Rask, 21. Terry, 37. E. Lindholm - 26. M. Richards, 48. Martinez. Střely na branku: 32:32. Diváci: 10 519. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Lindholm, 3. Terry (všichni Carolina).
Montreal - Calgary 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Branky: 41. Pacioretty, 54. Eller - 5. a 49. Jooris (na druhou Hudler), 20. Granlund (Hudler), 38. Glencross, 52. Bouma, 57. Giordano. Střely na branku: 20:36. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Jooris, 2. Gaudreau, 3. Brodie (všichni Calgary).
Colorado - Anaheim 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Everberg, 20. MacKinnon - 8. Perry, 27. H. Lindholm, 28. Fowler. Střely na branku: 18:33. Diváci: 15 310. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Everberg (Colorado).
Chicago - Winnipeg 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Frolík. Střely na branku: 33:27. Diváci: 21 204. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Crawford (Chicago).
Washington - Arizona 5:6 (3:1, 0:2, 2:3)
Branky: 9. Wilson, 10. Carlson, 17. Ovečkin, 59. Ward, 60. Brouwer - 40. a 45. Doan, 8. Vermette, 25. Stone (Hanzal), 44. Gagner, 56. Rieder. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Doan (Arizona), 2. Bäckström, 3. Ovečkin (oba Washington).
Vancouver - Nashville 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Edler (Vrbata) - 22. a 47. F. Forsberg, 59. Wilson. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18 395. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg (Nashville), 2. Hamhuis (Vancouver), 3. Neal (Nashville).