Philadelphia - Edmonton 4:1Skvělý Voráček zničil Olejáře a stal se první hvězdou zápasu. Zářil i Erat, Ďáblové gól nedali

New York

Jakub Voráček má v NHL formu jako hrom. Útočník Philadelphie vstřelil dva góly a vydatně přispěl k výhře 4:1 nad Edmontonem. Český hokejista byl zvolen první hvězdou střetnutí a v tabulce produktivity stíhá vedoucího Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu, na kterého ztrácí pouhý bod. Do střelecké listiny se v noci na středu zapsal i Martin Erat, který jedním zásahem pomohl Arizoně k triumfu 3:2 nad Torontem. Ďáblové z New Jersey byli v koncovce tentokrát bezzubí a doma podlehli St. Louis 0:1.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček slaví se spoluhráči Waynem Simmondsem (uprostřed) a Vincentem Lecavalierem gól proti Edmontonu.

Voráček prožívá parádní vstup do sezóny. Domácí Letce nasměroval k výhře dvěma trefami v první třetině. Ve 4. minutě si za bránou zmocnil odraženého puku a bleskově ho zasunul za záda Viktora Fastha.

Necelé čtyři minuty před první sirénou kladenský odchovanec vybídl ke skórování Del Zotta, jehož střelu sice zablokoval obránce Petry, český forvard se ale dostal znovu ke kotouči a z mezikruží střelou nad lapačku podruhé překonal švédského brankáře.

Philadelphia v dalším průběhu zápasu své vedení ještě zvýraznila. O čestný úspěch Oilers se postaral Kanaďan Nugent-Hopkins, jenž překazil Masonovi čisté konto.

Voráček bodoval v jedenáctém z dvanácti odehraných utkání. V pěti zápasech z posledních šesti zaznamenal vždy dva body a v produktivitě zámořské soutěže je druhý za hvězdným Crosbym.

Tarasenko znovu zářil

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách nastoupili hráči St. Louis k dalšímu venkovnímu zápasu a znovu brali dva body. Tentokrát uspěli v Newarku proti domácímu New Jersey. Největší hvězdou zápasu byl stejně jako v minulém utkání v newyorské Madison Square Garden vyhlášen ruský talent Vladimir Tarasenko, jenž v 45. minutě přesilovkovým gólem zajistil Blues těsnou výhru 1:0. Tarasenko v minulém týdnu nastřílel pět branek a pomohl Blues ke třem výhrám. Celkem má v novém ročníku na svém kontě osm branek a šest přihrávek.

Jágr a spol. hledali během zápasu marně recept na brankáře Allena. Čtyřiadvacetiletý gólman kryl všech 26 střel Ďáblů a stal se druhou hvězdou utkání. St. Louis vyhrálo v NHL pošesté v řadě. V tabulce Západní konference ztrácí tři body na vedoucí Anaheim.

Erat byl vyhlášen první hvězdou zápasu

V noci na středu se z českých hokejistů střelecky prosadil i křídelník Arizony Martin Erat. Třebíčský rodák skóroval proti Torontu v 16. minutě, když bekhendem a za pomoci Robidasovy brusle dopravil puk do sítě. Asistenci si připsali i Martin Hanzal a Zbyněk Michálek. Erat skóroval již počtvrté v této sezóně (loni 3 góly v 70 utkáních) a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Po jednozápasové pauze se do klece Winnipegu vrátil Ondřej Pavelec a proti Nashvillu inkasoval jen jednou z hole Filipa Forsberga. Český brankář podpořil výhru Jets 3:1 třiadvaceti úspěšnými zákroky.

Pavelec společně se svým parťákem Michaelem Hutchinsonem, jenž v minulém zápase Jets vychytal nulu, vytvořil nový klubový rekord v neprůstřelnosti. Trvala 161 minut a 17 sekund.

Ruský ostrostřelec Alexandr Ovečkin z Washingtonu zaznamenal proti Calgary dvě nahrávky, díky nimž se posunul do čela historické tabulky klubové produktivity před Petera Bondru. Na kontě má 825 bodů z 691 zápasů.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. Bergeron, 64. Marchand - 25. J. Jokinen. Střely na branku: 25:19. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Hamilton (všichni Boston).
Philadelphia - Edmonton 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. a 17. Voráček, 25. Bellemare, 33. L. Schenn - 30. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 25:36. Diváci: 19 566. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Mason, 3. Del Zotto (všichni Philadelphia).
Washington - Calgary 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Bäckström, 32. M. Johansson, 35. Ward - 10. Bouma, 31. Giordano, 55. Granlund, 65. Monahan. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Ovečkin, 3. Bäckström (oba Washington).
Columbus - Carolina 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 19. a 55. Foligno - 16. Boychuk, 18. Nash, 27. Faulk, 60. E. Staal. Střely na branku: 19:37. Diváci: 15 638. Hvězdy zápasu: 1. Foligno (Columbus), 2. Nash, 3. Faulk (oba Carolina).
New Jersey - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 45. Tarasenko. Střely na branku: 26:23. Diváci: 15 102. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Schneider (New Jersey).
Montreal - Chicago 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 30. a 55. Versteeg, 12. Toews, 43. B. Richards, 53. P. Kane. Střely na branku: 28:32. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Keith, 3. P. Kane (všichni Chicago).
Ottawa - Detroit 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 35. Karlsson, 55. Wiercioch, 60. MacArthur - 43. Zetterberg. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16 436. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Howard (Detroit).
Minnesota - Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 51. Niederreiter - 20. Spaling, 23. Sutter, 36. Kunitz, 59. Hörnqvist. Střely na branku: 34:22. Diváci: 18 788. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (Pittsburgh), 2. Niederreiter, 3. Koivu (oba Minnesota).
Winnipeg - Nashville 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Ladd, 6. Scheifele, 59. Wheeler - 37. Forsberg. Střely na branku: 26:24. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Forsberg (Nashville), 3. Trouba (Winnipeg).
Dallas - Los Angeles 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Horcoff - 23. Lewis, 45. Brown, 52. Clifford. Střely na branku: 34:30. Diváci: 16 567. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Lewis (oba Los Angeles), 3. Horcoff (Dallas).
Colorado - Vancouver 2:5 (2:0, 0:1, 0:4)
Branky: 2. Mitchell, 17. McGinn - 45. a 50. Bonino, 40. H. Sedin, 43. Dorsett, 54. Matthias. Střely na branku: 22:37. Diváci: 13 221. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Higgins (oba Vancouver), 3. Mitchell (Colorado).
Arizona - Toronto 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 11. Gagner, 16. Erat (Hanzal, Z. Michálek), 27. Vermette - 30. Phaneuf, 54. Franson. Střely na branku: 33:30. Diváci: 14.202. Hvězdy zápasu: 1. Erat, 2. Smith, 3. Gagner (všichni Phoenix).