Philadelphia - Florida 4:1Nezastavitelný Voráček znovu skóroval a dotáhl se na lídra kanadského bodování Crosbyho

New York

Ani obránci Floridy nedokázali zastavit českou kometu letošní sezóny Jakuba Voráčka. Útočník ve službách Philadelphie jednou brankou pomohl k vítězství Letců na domácím ledě 4:1. Gól si při výhře Vancouveru nad San Jose 3:2 připsal Radim Vrbata. Asistencemi k výhrám svých celků přispěli útočník Bostonu David Krejčí, jehož Medvědi zdolali Edmonton 5:2, a Ondřej Palát z Tampy. Lightning porazili Calgary, za které skóroval Jiří Hudler, taktéž 5:2. Marek Židlický z New Jersey vstřelil proti St. Louis gól, Eliáš s Jágrem si připsali asistenci, Ďáblové ale padli 3:4.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se raduje z úspěšně vyřešené akce 2 na 1, kterou sehráli s Claudem Girouxem (v pozadí).

Voráček se díky bodu za branku dotáhl na lídra kanadského bodování Sidney Crosbyho, jehož Pittsburgh zvítězil na ledě Winnipegu 4:3 po samostatných nájezdech. Oba mají 19 kanadských bodů, v čele zůstává Kanaďan, který vstřelil o jednu branku víc.

Philadelphia držela otěže zápasu s Floridou pevně ve svých rukách. Na začátku druhé třetiny vedli domácí hokejisté o tři branky a o výsledku bylo takřka rozhodnuto. Voráček se prosadil v druhé polovině prostřední třetiny po akci 2 na 1, kterou výborně vyřešil přihrávající Giroux. Kladenský odchovanec bodoval v sedmém utkání za sebou.

Útočníkovi San Jose Tomáši Hertlovi se po minulé úspěšné sezóně v té probíhající příliš nedaří. V zápase s Vancouverem byl ale u první branky zápasu. Jeho přihrávku v gól dokázal přetavit Sheppard. Osm vteřin před koncem první třetiny ale svým pátým gólem v sezóně vyrovnal Radim Vrbata, který situace 2 na 1 vyřešil přesnou střelou. Domácí Žraloci šli do vedení znovu ve druhé třetině po brance Coutureho, Canucks ale vývoj zápasu po gólech Edlera a Boninoa otočili.

Ačkoliv to podle výsledku nevypadá, Boston odehrál s Edmontonem vyrovnané utkání, v němž šli hráči kanadského celku do vedení na začátku třetí třetiny po brance Arcobella. Čtyřmi brankami ale Bruins vývoj zápasu otočili. U posledního gólu, který do prázdné brány zaznamenal Lucic, si bod za asistenci připsal i David Krejčí, který se na led vrátil po dvouzápasové absenci.

Když útočník Calgary Jiří Hudler parádní střelou zápěstím z pravého kruhu vymetl růžek Bishopovy branky, znamenala jeho branka vyrovnání průběžného stavu v úvodní třetině na 1:1. Na začátku druhé části ale vedení domácím vrátil Paquette, jenž se postaral také o úvodní branku zápasu. A od té doby už si Blesky výhru vzít nenechaly. Bod za asistenci si u Johnsonova gólu připsal Ondřej Palát.

Až za stavu 0:3 a tři a půl minuty před koncem zápasu se začali prosazovat hráči New Jersey na ledě St. Louis. Židlického pohotová rána od modré po otočce znamenala dvě minuty před koncem třetí třetiny snížení na 2:4, přesto se na ledě Blues odehrálo drama. O to se postarali i Eliáš s Jágrem. Prvně jmenovaný posunul na pravou stranu, kam si Jágr najel a překvapivou přihrávkou do šířky našel minutu před koncem skóroujícího Rydera. Závěrečný tlak už ale hosté využít nedokázali.

Brankář Winnnipegu Ondřej Pavelec nedokázal přerušit vítěznou sérii Pittsburghu, která se protáhla na šest zápasů. Český gólman sice pochytal 32 z 35 střel a dovedl svůj tým do samostatných nájezdů, v těch ale nestačil ani na jednu z hvězd Tučňáků. Překonali ho Malkin i Crosby.

Boston - Edmonton 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky: 19. R. Smith, 52. Eriksson, 53. Söderberg, 54. Hamilton, 60. Lucic (Krejčí) - 15. Gordon, 42. Arcobello. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Hamilton, 3. Söderberg (všichni Boston).
Philadelphia - Florida 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Couturier, 7. Del Zotto, 23. Bellemare, 33. Voráček - 32. Bjugstad. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.777. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Del Zotto, 3. Voráček (všichni Philadelphia).
Ottawa - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. a 43. Hoffman, 23. MacArthur. Střely na branku: 17:35. Diváci: 16.867. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hoffamn, 3. Lazar (všichni Ottawa).
Tampa Bay - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 10. a 22. Paquette, 25. B. Boyle, 41. T. Johnson (Palát), 58. Filppula - 16. Hudler, 25. Monahan. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.276. Hvězdy zápasu: 1. Paquette, 2. B. Boyle, 3. T. Johnson (všichni Tampa Bay).
St. Louis - New Jersey 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky: 20. Tarasenko, 32. Schwartz, 48. Steen, 58. Backes - 57. a 60. Ryder (na druhou Jágr a Eliáš), 59. Židlický. Střely na branku: 29:27. Diváci: 16.523. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz, 3. Jackman (všichni St. Louis).
Winnipeg - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Ladd, 39. Trouba, 44. E. Kane - 12. Despres, 27. Sutter, 38. Downie, rozhodující sam. nájezd Crosby. Střely na branku: 37:35. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Sutter (Pittsburgh), 2. E. Kane, 3. Wheeler (Winnipeg).
Dallas - Nashville 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 37. Daley, 48. Eaves - 25. C. Smith, 34. Forsberg, 54. Cullen. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.054. Hvězdy zápasu: 1. Cullen (Nashville), 2. Daley (Dallas), 3. Rinne (Nashville).
Colorado - Toronto 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující sam. nájezd Duchene, 1. Holden, 26. Tanguay - 17. Kessel, 25. Bozak, 59. Pánik. Střely na branku: 34:38. Diváci: 15.036. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Tanguay, 3. O´Reilly (všichni Colorado).
Los Angeles - NY Islanders 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 4. King - 17. Nelson, rozhodující sam. nájezd Okposo. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Nelson (NY Islanders), 3. Muzzin (Los Angeles).
San Jose - Vancouver 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Sheppard (Hertl), 31. Couture - 20. Vrbata, 33. Edler, 38. Bonino. Střely na branku: 36:19. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Bonino (oba Vancouver), 3. Wingels (San Jose).