Philadelphia - Colorado 4:3Ottawu zastavila zeď jménem Pavelec. Crosby si připsal pět asistencí, Voráček tři

New York

Dostihy o krále individuálních statistik NHL mezi Jakubem Voráčkem a kanadskou hvězdou Sidneym Crosbym nabírají na obrátkách. Český útočník zaznamenal při těsné výhře Philadelphie nad Coloradem 4:3 hned tři asistence, jenže Kanaďan trumfoval pěti body proti slabému Buffalu. Brankář Ondřej Pavelec si při výhře Winnipegu na ledě Ottawy 2:1 po samostatných nájezdech připsal 38 úspěšných zákroků a navíc jej nepřekonal ani jeden ze šesti penaltových exekutorů Senátorů. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Talbot (Colorado).

Ondřej Pavelec zasahuje v utkání NHL proti Ottawě.

Kanadský hokejista Sidney Crosby je zvyklý kralovat kanadskému bodování NHL. Na špičce individuálních statistik zámořské soutěže mu bylo zatím v nové sezóně pořádně těsno. Největší zásluhu na tom má český útočník Jakub Voráček.

Forvard Philadelphie pomohl v nočním zápase svému celku k těsné výhře nad Coloradem v poměru 4:3 hned třemi asistencemi. Voráček se podílel na všech třech přesilovkových trefách svého týmu, dvakrát se prosadil jeho hvězdný parťák Giroux. To vše se stalo během necelých dvou třetin. Jenže...

Sidney Crosby nasbíral tři asistence při venkovní výhře Pittsburghu proti nejhoršímu celku NHL Buffalu po jednoznačném výsledku 6:1 už během prvního dějství. V tom druhém přidal ještě dva přesné finální pasy a pojistil si tak místo na výsluní individuálních statistik celé ligy rovnými pěti kanadskými body.

Voráček, pětadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, se zapsal do statistik ve 13 ze 14 zápasů a dohromady nasbíral 22 bodů za 6 gólů a 16 asistencí. O dva roky starší Crosby, kapitán Penguins, má o jednu branku i přihrávku víc

Polák pomohl Torontu k těsné výhře

V nervy drásajícím duelu na ledě Toronta se představil silný celek New York Rangers. Hosty poslal už za necelou minutu hry do vedení Kreider, z těsného vítězství 5:4 se i díky trefě českého obránce Romana Poláka ze třetí minuty radovali nakonec domácí.

Hned dva čeští hokejisté se podíleli na výhře Montrealu 4:1 proti Minnesotě. Jednu asistenci si připsal Tomáš Plekanec, hvězdou večera byl ale jeho méně známý krajan. Jiří Sekáč se totiž podruhé v zámořské soutěži střelecky prosadil, připojil navrch jednu přesnou gólovou přihrávku a za svůj výkon byl pak po zásluze jmenován nejlepším hráčem zápasu.

Fantastický výkon znovu podal brankář Ondřej Pavelec, jenž vychytal výhru Winnipegu 2:1 po samostatných nájezdech v Ottawě. Český gólman zneškodnil 38 střel, navíc lapil hned šest nájezdů a připsal si páté vítězství z posledních sedmi utkání, v nichž dohromady inkasoval jen desetkrát.

Hudler se popáté trefil

Český útočník Jiří Hudler přispěl dvěma kanadskými body k vítězství svého Calgary na ledě Floridy 6:4. Olomoucký rodák si nejprve připsal pátý gól v nové sezóně NHL, ve třetí třetině pak šikovně asistoval u vítězné trefy Kanaďana Boumy.

Třicetiletý Hudler se v druhé třetině nejprve postaral o vyrovnávací branku, když se v 33. minutě dostal k dorážce a z úhlu překonal překvapeného gólmana Panthers Montoyu.

V závěrečné dvacetiminutovce pak Hudler perkektní zadovkou našel Lance Boumu a kanadský centr vystřelil Calgary čtvrté vítězství z posledních pěti utkání. Hokejisté Flames se díky dalšímu dvoubodovému zisku posunuli na čtvrté místo Západní konference.

Výsledky NHL:
Florida - Calgary 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Branky: 2. a 28. Upshall, 25. Bjugstad, 34. Hayes - 25. Jones, 30. Giordano, 33. Hudler, 45. Monahan, 58. Bouma (Hudler), 59. Gaudreau. Střely na branku: 31:25. Diváci: 9230. Hvězdy zápasu: 1. Bouma (Calgary), 2. Upshall (Florida), 3. Giordano (Calgary).
Buffalo - Pittsburgh 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Branky: 37. Girgensons - 2. a 16. Letang, 4. a 25. Hörnqvist, 35. Bortuzzo, 40. Malkin. Střely na branku: 21:39. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).
Toronto - NY Rangers 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)
Branky: 9. Kessel, 16. Holland, 19. Pánik, 48. Polák, 55. Komarov - 1. Kreider, 20. Zuccarello, 38. Hagelin, 45. Rick Nash. Střely na branku: 31:35. Diváci: 19 320. Hvězdy zápasu: 1. Komarov, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Kreider (Rangers).
Montreal - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 30. Gallagher (Plekanec), 40. Eller (Sekáč), 45. Sekáč, 47. Pacioretty - 35. Pominville. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Sekáč, 2. Eller, 3. Price (všichni Montreal).
Ottawa - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Neil (M. Michálek) - 18. Enström, rozhodující sam. nájezd Perreault. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 38 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta. Střely na branku: 38:37. Diváci: 19 189. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Pavelec (oba Winnipeg), 3. Anderson (Ottawa).
Columbus - Tampa Bay 4:7 (0:4, 2:2, 2:1)
Branky: 25. a 29. Hartnell, 42. Johansen, 46. N. Foligno - 31. a 60. T. Johnson, 6. J.T. Brown (Šustr), 7. Paquette, 13. Stralman, 15. Boyle, 26. Callahan (Gudas). Střely na branku: 32:38. Diváci: 14 892. Hvězdy zápasu: 1. Callahan (Tampa), 2. Hartnell (Columbus), 3. J.T. Brown (Tampa).
Washington - Carolina 4:3 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 8. Brouwer, 16. Beagle, 37. Fehr, 65. Bäckström - 20. Riley Nash, 49. E. Staal, 54. Lindholm. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Carlson (oba Washington), 3. Faulk (Carolina).
St. Louis - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Lehterä - 28. Forsberg, 54. Neal. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 869. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Elliott (St. Louis), 3. Neal (Nashville).
Dallas - San Jose 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Branky: 9., 11. a 36. Seguin - 47. a 51. Burns (na druhou Hertl), 18. Sheppard (Hertl), 44. Marleau, 60. J. Thornton. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17 023. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Seguin (Dallas), 3. Sheppard (San Jose).
Arizona - NY Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 58. Nielsen. Střely na branku: 19:33. Diváci: 14 689. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Islanders), 2. Smith (Arizona), 3. Halák (Islanders).
Philadelphia - Colorado 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Branky: 20. a 37. Giroux (na obě Voráček), 23. Simmonds (Voráček), 32. Schenn - 43. Talbot, 47. Tanguay, 52. Redmond. Střely na branku: 27:39. Diváci: 19 792. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Talbot (Colorado).
Los Angeles - Vancouver 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Gáborík, 15. Muzzin, 19. Kopitar, 31. Toffoli, 43. J. Carter - 53. Higgins. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Toffoli, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).