New Jersey - Minnesota 3:1Jágr asistencemi pomohl ukončit sérii Ďáblů, góly Plekance a Fleischmanna přispěly k výhrám

New York

Dvěma přihrávkami pomohl útočník Jaromír Jágr k ukončení série čtyř proher New Jersey. Ďáblové zvítězili na domácím ledě nad Minnesotou 3:1 a Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Z českých hokejistů se gólově prosadili Tomáš Plekanec, jehož Montreal zvítězil nad Winnipegem 3:0, a Tomáš Fleischmann, jenž s Floridou zdolal 4:1 San Jose.

Hokejisté New Jersey slaví vítězný gól. Uprostřed Jaromír Jágr.

New Jersey si užilo vítězný zápas opět po deseti dnech, naposledy hokejisté Devils uspěli taktéž na domácím ledě proti Colubusu. Do vedení poslal domácí Ruutu, který tečoval střelu Helgesona, pro něhož byl bod za asistenci vůbec prvním bodem v NHL. Srovnat mohl Granlund. Jeho střela skončila na tyčce, odrazila se od zad brankáře Schneidera, který se ale stačil včas otočit a puk směřující za brankovou čáru odpálit hokejkou.

Skóre se ale měnilo na druhé straně. K Jágrovi se dostal puk zpoza brány, slavná 68 si udělala šikovnou kličkou prostor a vystřelila. Na gólmana Kuempera to sice nestačilo, dorážka Cammalleriho už ale slavila úspěch.

Domácí brankář Schneider se poté vytáhl s několika vynikajícími zákroky. Snižující gól, který navíc padl při oslabení soupeře, ale zavinil sám. Puk směřující k němu přes celé kluziště odpálil před dotírajícím Carterem k hrazení, nestačil se ale včas vrátit zpět, takže střela z otočky stejného hráče skončila za jeho zády. Zbytek třetí třetiny byl proto napínavý, rozhodla až branka Zajace do prázdné brány v poslední minutě. Asistenci si u ní připsali Jágr i Židlický.

Eliáš proti Minnesotě nebodoval a neskóroval v 15. utkání v řadě. Jágr se naopak s 12 body (3+9) propracoval na čelo kanadského bodování Devils.

Podobně jako Jágr byl třetí hvězdou zápasu vyhlášen také brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který ale nedokázal zabránit porážce Jets na ledě Montrealu 0:3. Gól po sedmizápasovém čekání si připsal útočník Tomáš Plekanec, který vstřelil gól v závěrečné power-play. Asistenci při úvodním gólu Ellera si připsal Sekáč.

Vůbec poprvé v sezóně skóroval útočník Floridy Tomáš Fleischmann, jemuž stačilo nastavit hůl po parádní akci Shawna Thorntona a snadno tak zvýšit na 4:0. Jediný gól hostů vstřelil Joe Thornton, bod za asistenci si připsal Tomáš Hertl.

V akci byl také další český brankář Michal Neuvirth. Gólman Buffala ale na ledě St. Louis inkasoval šestkrát. Úvodní tři branky mu vstřelil Lehterä. Dvě branky si připsal Ovečkin, který pomohl k výhře Washingtonu nad Columbusem 4:2.

Kromě New Jersey se dařilo i dalším týmům z New Yorku. Islanders zvítězili nad Coloradem vysoko 6:0, Rangers zase rozstříleli silný Pittsburgh 5:0.

Zajímavý zápas se odehrál mezi Arizonou a Dallasem. Domácí vedlí 2:0, hosté i díky dvěma brankám Seguina zápas otočili, ale čtyři minuty před koncem třetí třetiny za Arizonu znovu srovnal Boedker. Kojoti byli k výhře mnohem blíž, v závěru totiž hráli přesilovou hru. Puk si ale z vlastní třetiny vyvezl Garbutt, přebruslil obránce a 76 vteřin před koncem třetí části rozhodl o výhře Dallasu.

New Jersey - Minnesota 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Ruutu, 30. Cammalleri (Jágr), 60. Zajac (Jágr, Židlický) - 46. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 14.256. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Jágr (všichni New Jersey).
NY Islanders - Colorado 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Leddy, 6. Lee, 27. Hamonic, 32. Kuljomin, 47. Cizikas, 49. Strome. Střely na branku: 46:20. Diváci: 12.888. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Kulemin, 3. Strome (všichni Islanders).
NY Rangers - Pittsburgh 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Zuccarello, 11. St. Louis, 15. Klein, 31. Brassard, 48. Rick Nash. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash, 3. Stepan (všichni Rangers).
Washington - Columbus 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. a 55. Johansson, 8. a 17. Ovečkin - 10. Atkinson, 40. Savard. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Jenner (Columbus).
Montreal - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Eller (Sekáč), 48. Galchenyuk, 40. Plekanec. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 57 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:29. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Pavelec (Winnipeg).
St. Louis - Buffalo 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky: 18., 24. a 35. Lehtera, 58. a 59. Lindström, 57. Backes - 41. Ennis. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 29 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,3 procenta. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.570. Hvězdy zápasu: 1. Lehtera, 2. Schwartz, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).
Nashville - Edmonton 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Ribeiro, 10. Cullen, 20. Forsberg - 21. Pouliot, 35. Jakupov. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.129. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Scrivens (Edmonton).
Chicago - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. B. Richards, 42. Krüger, rozhodující sam. nájezd P. Kane - 5. Paquette (Palát), 50. Kučerov. Střely na branku: 39:27. Diváci: 21.345. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Krüger (oba Chicago), 3. Bishop (Tampa Bay).
Arizona - Dallas 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 2. Murphy, 32. Vitale, 57. Boedker - 38. a 39. Seguin, 56. E. Cole, 59. Garbutt. Střely na branku: 37:32. Diváci: 11.866. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt (Dallas), 2. Smith (Arizona), 3. Seguin (Dallas).
Florida - San Jose 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Hayes, 13. Barkov, 27. MacKenzie, 44. Fleischmann - 51. J. Thornton (Hertl). Střely na branku: 30:22. Diváci: 8075. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. MacKenzie, 3. Luongo (všichni Florida).
Vancouver - Ottawa 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 27. Matthias, 37. Burrows, 46. Bieksa, 65. D. Sedin - 31. Hoffman, 38. Turris, 49. Stone. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.775. Hvězdy zápasu: 1. Burrows (Vancouver), 2. Turris (Ottawa), 3. Bieksa (Vancouver).