Rubriky:

NHL

Končím! potvrdil Selänne. K návratu na led ho nezlákal ani balík peněz

17. listopadu 2014 18:28 - Helsinky

Slavný hokejový útočník Teemu Selänne ve 44 letech definitivně pověsil brusle na hřebík. Populární Finský blesk v rozhovoru pro tamní televizní stanici MTV vyloučil, že by ještě uvažoval o návratu k hokeji. Kanonýra sice před sezónou vábil nováček KHL Jokerit Helsinky a Selänne neřekl kategorické "ne", nicméně jeho odchod do hokejového důchodu je už nyní definitivní.

 

Profimedia.cz

"Má kariéra stoprocentně skončila. Už jsem se od hokeje dost vzdálil. Byl jsem na pár zápasech NHL a sledoval jsem utkání svého syna, ale jsem rád, že už nemusím žít podle nějakého časového rozvrhu," řekl Selänne v interview pro MTV.

Vítěz Stanley Cupu z roku 2007 se letos v květnu po 21 sezónách rozloučil v NHL a uvedl, že končí kariéru. V létě se ho však snažil získat Jokerit, odkud slavný útočník v roce 1992 odešel do zámoří. Helsinský klub Selännemu údajně nabízel deset miliónů dolarů za sezónu a byl ochoten akceptovat, že by hvězdný veterán nastupoval jen k domácím duelům.

Čtyřnásobný olympijský medailista a desetinásobný účastník Utkání hvězd NHL odehrál v zámořské soutěži 1451 zápasů, v nichž nasbíral 1457 bodů (684+773). Ve své první sezóně v NHL se stal nováčkem roku, třikrát byl nejlepším střelcem ligy. Na letošních olympijských hrách v Soči byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..