Boston - Pittsburgh 2:3PPPastrňák v dresu Bostonu debutoval v NHL. Crosby sesadil z čela bodování Voráčka

Dočkal se vysněného debutu v NHL v dresu Bostonu, ale z vítězství se nakonec český talentovaný hokejista David Pastrňák se svým týmem neradoval. Medvědi totiž prohráli s Pittsburghem 2:3 v prodloužení. Osmnáctiletý forvard odehrál v utkání necelých osm minut a připsal si jeden hit.

Hokejisté Pittsburghu Jevgenij Malkin (71), Sidney Crosby (87), Nick Spaling (13) a Christian Ehrhoff (10) se radují z vítězného gólu proti Philadelphii.

V utkání zářily především dvě největší hvězdy Tučňáku Jevgenij Malkin, jenž dal dva góly, a Sidney Crosby, který ruskému spoluhráči na oba přihrál a sám navíc na úvod utkání gólem otevřel skóre.

Oba zařídili také rozhodující moment zápasu na začátku prodloužení, kdy po rychlém protiútoku našel Crosby křížným pasem rozjetého Malkina, jenž bez přípravy propálil gólmana Tuuku Raska.

Brankář Pittsburgu Marc-Andre Fleury se tak na druhé straně mohl radovat ze 300. výhry v kariéře, což zvládl jako třetí nejmladší gólman (29 let, 361 dní) a třetí nejrychlejší (547 zápasů) v historii. „Je těžké si to vůbec uvědomit, ale je to něco z čeho jsem šťastný a na co jsem pyšný. Měl jsem štěstí na dobré spoluhráče a týmy," těšilo Fleuryho.

Crosby díky svému tříbodovému počinu předstihl v tabulce kanadského bodování českého útočníka Jakuba Voráčka. Dosavadní lídr vyšel potřetí v sezóně bodově naprázdno. Jeho Philadelphia prohrála s New Yorkem Islanders 0:1 po samostatných nájezdech.

Kindl pomohl k vítězství Detroitu

Hlavní hvězdou utkání se stal gólman vítězů Jaroslav Halák, jenž kryl všech 21 střel a neinkasoval ani při penaltovém rozstřelu. V něm naopak dvakrát inkasoval jeho protějšek Steve Mason, který sice pochytal v utkání všech 46 střel, ale z rozhodujících nájezdů jej překonali Frans Nielsen a John Tavares. Islanders poprvé ve své historii vyhráli 15 z úvodních 21 zápasů.

Z českých hráčů se tak dočkal vítězství alespoň Jakub Kindl. Detroit si rodáka ze Šumperka vytáhl do základní sestavy po čtyřzápasové odmlce a i s ním slavil vítězství nad Ottawou 4:3.

Výsledky NHL:
Boston - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Lucic, 23. Morrow - 30. a 61. Malkin, 4. Crosby. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Lucic (Boston).
NY Islanders - Philadelphia 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Nielsen. Střely na branku: 46:21. Diváci: 12.409. Hvězdy zápasu: 1. Halák (Islanders), 2. Mason (Philadelphia), 3. Nielsen (Islanders).
Detroit - Ottawa 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 34. a 38. Weiss, 17. Nyquist, 23. Sheahan - 6. Turris, 43. Karlsson, 60. Neil. Střely na branku: 43:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Weiss, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Turris (Ottawa).
Florida - Minnesota 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 26. S. Thornton - 6. a 38. Zucker, 18. Niederreiter, 59. Parise. Střely na branku: 30:39. Diváci: 8426. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Koivu (oba Minnesota), 3. S. Thornton (Florida).