Polák si poranil koleno, Torontu bude chybět čtyři týdny

Zhruba čtyři týdny se budou muset hokejisté Toronta obejít v NHL bez Romana Poláka. Osmadvacetiletý český obránce si v sobotním zápase s Detroitem po střetu s Tomášem Tatarem u mantinelu poranil levé koleno.

Český bek Toronta Roman Polák (vlevo) se raduje z přesného zásahu proti Rangers.

Polák zůstal v polovině druhé třetiny duelu po srážce u mantinelu ležet na ledě, zatímco Tatar pokračoval ve hře a následně vstřelil jediný gól Rudých křídel, která prohrála 1:4. Zraněnému českému zadákovi museli následně pomoct z ledu jeho spoluhráči a do utkání už nezasáhl.

Podle informací kanadské televize TSN nyní čeká ostravského rodáka přibližně čtyřtýdenní pauza. Polákovi se v Torontu po letním přestupu ze St. Louis daří, v jednadvaceti zápasech posbíral pět bodů a na ledě dostává od trenérů velký prostor (v průměru přes 21 minut za zápas). Obráncům Toronta vévodí v počtu hitů (83) i zblokovaných střel (51).