Pittsburgh - New Jersey 1:0Číslo 68 proti Tučňákům dopadlo zle, nedohrál ani Eliáš. Ďáblové podlehli popáté v řadě

New York/Praha

Jaromír Jágr na ledě klubu, kde kdysi zahajoval svoji dráhu v NHL a zazářil, dopadl zle. S Devils prohrál v pokračování soutěže na ledě Tučňáků z Pittsburghu 0:1, sám se do statistik zapsal jen vyloučením na začátku druhé třetiny a ve stejné části hry pro něj utkání skončilo. Hitem do hlavy ho poslal na zem bek Roberto Bortuzzo. Zranil se i další český hokejista Devils Patrik Eliáš.

Jaromír Jágr (68) z New Jersey ještě před zraněním v utkání s Pittsburghem atakoval bránu, v níž byl Marc-Andre Fleury (29).

Atak na nejproduktivnějšího hráče New Jersey bude prověřovat vedení soutěže, při utkání samotném zůstal zákrok nepotrestán. Ke střetu dvou metrákových hráčů došlo dvě minuty před koncem druhé třetiny. "Je to součást mé hry, snažím se soupeři ztížit situaci, hraju tak i proti top hokejistům dalších týmů," hájil Bortuzzo, pětadvacetiletý obránce Pittsburghu, svůj ostrý nájezd do čísla 68.

Už po první přestávce se ve hře přestal objevovat Eliáš. Co přesně se mu přihodilo, nebylo jasné. Jágr chvíli zůstal ležet, ale sám po svých opustil hrací plochu. Zprávy o jeho zdravotním stavu zatím nejsou žádné.

O výsledku rozhodla jediná trefa, připsal si ji Malkin ve 43. minutě. Právě při Rusově vyloučení za hrubost v závěru měli hosté šanci vyrovnat, ale nezdařilo se jim to.

"Ztratili jsme zraněné. Hráli jsme, co bylo třeba, ale byl to těžký zápas a naše další těžká prohra. Zasloužili jsme si lepší výsledek," říkal Cory Schneider, brankář New Jersey.

"Je hezké mít už v prosinci páté čisté konto v sezóně, v kariéře se mi to nestalo často," liboval si gólman Tučňáků Marc-Andre Fleury.

Trefili se i Hemský, Vrbata a Palát

Český útočník Radim Vrbata vstřelil v NHL svůj 11. gól v tomto ročníku, navrch přidal jednu asistenci a pomohl Vancouveru k výhře 4:3 ve Washingtonu. Hlavní hvězdou zápasu byl jeho kolega z útočné formace Daniel Sedin, který českému kanonýrovi na gól přihrál a sám dva vstřelil.

Vrbata, který byl na ledě u obou Sedinových tref, se prosadil ve 33. minutě, kdy v přesilové hře zvyšoval vedení Canucks na 3:1. Capitals sice dvoubrankové manko smazali, ale v 50. minutě rovněž v přesilovce zařídil Sedin výhru kanadského týmu.

Po čtyřech zápasech vyšel gólově naprázdno Jiří Hudler, v duelu Calgary s Arizonou si však připsal dvě asistence a podílel se na vítězství Flames 5:2. Hrdinou večer byl nováček Josh Jooris, který vstřelil svůj premiérový hattrick v NHL.

Aleš Hemský z Dallasu zaznamenal v utkání na ledě Toronta svůj druhý gól v sezóně, pouze jím však v 56. minutě korigoval na konečných 3:5.

Ondřej Palát dal jedinou branku Tampy, která prohrála na ledě Buffala 1:2 po nájezdech. V 50. minutě zajistil svému klubu vedení. V rozstřelu se ale neprosadil.

NHL:
Buffalo - Tampa Bay 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Girgensons, rozh. nájezd Hodgson - 50. Palát. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17 772. Hvězdy zápasu: 1. Enroth, 2. Girgensons, 3. Ennis (všichni Buffalo).
NY Islanders - Ottawa 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Nelson, 42. Strome, 64. Hickey - 11. Hoffman, 52. MacArthur. Střely na branku: 28:18. Diváci: 13 888. Hvězdy zápasu: 1. Hickey, 2. Nelson (oba Islanders), 3. MacArthur (Ottawa).
Pittsburgh - New Jersey 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 43. Malkin. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 572. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Schneider (New Jersey).
Washington - Vancouver 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 23. a 35. Carlson, 45. Laich - 31. a 50. D. Sedin (na první Vrbata), 18. Dorsett, 33. Vrbata. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Carlson (Washington), 3. H. Sedin (Vancouver).
Toronto - Dallas 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 30. a 46. Lupul, 1. Bozak, 16. Kadri, 21. Kessel - 26. Spezza, 43. Garbutt, 56. Hemský. Střely na branku: 40:38. Diváci: 19 021. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Lupul, 3. Santorelli (všichni Toronto).
Detroit - Florida 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Branky: 7. Tatar, 50. Dacjuk, 60. Nyquist - 16. Hayes, 33. Bergenheim, 41. Trocheck, 49. Ekblad. Střely na branku: 41:31. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck (Florida), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Hayes (Florida).
Calgary - Arizona 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 19., 28. a 60. Jooris (na druhou a třetí Hudler), 2. Jones, 49. Monahan - 9. Ekman-Larsson (Erat), 23. Gagner (Hanzal). Střely na branku: 24:29. Diváci: 18 837. Hvězdy zápasu: 1. Jooris, 2. Wideman, 3. Brodie (všichni Calgary).
San Jose - Philadelphia 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 38. Vlasic, 60. Nieto - 7. Couturier. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Nieto, 2. Niemi (oba San Jose), 3. Mason (Philadelphia).
Carolina - Nashville 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 19. Skinner (Nestrašil), 41. Rask - 56. Ribeiro. Střely na branku: 25:33. Diváci: 9 161. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Ward, 3. Rask (všichni Carolina).
Los Angeles - Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Pearson, 60. Toffoli. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Pearson (oba Los Angeles), 3. Svedberg (Boston).