Winnipeg - Edmonton 3:2 PPPavelec se stal hvězdou zápasu. Voráček se v produktivitě dotáhl na vedoucího Crosbyho

New York

Po jednozápasové pauze se do branky Winnipegu vrátil Ondřej Pavelec a prožil vydařený večer. Proti Edmontonu kryl dvaadvacet střel a pomohl Jets k výhře 3:2 v prodloužení. Český gólman byl zvolen první hvězdou střetnutí. Křídelník Philadelphie Jakub Voráček zaznamenal v duelu proti Anaheimu jednu asistenci a a v produktivitě zámořské soutěže se dotáhl na vedoucího Sidneyho Crosbyho. Montreal s Tomášem Plekancem a Jiřím Sekáčem v sestavě prohrál v Minnesotě 1:2.

Brankář Edmontonu Ondřej Pavelec zasahuje v utkání proti Edmontonu.

Winnipeg začal v domovské aréně MTS Centre slibně. Ve 13. minutě domácí přečíslili obranu Olejářů a Trouba, který byl u všech vstřelených branek svého mužstva, otevřel skóre. Jenže Edmonton dokázal stav otočit. Ještě do první sirény srovnal mladík Nugent-Hopkins, jenž našel skulinu v Pavelcově výstroji. Na začátku třetí třetiny se pak Perron krásně protáhl kolem obránce Pardyho a s přispěním Purcellovy teče překonal brankáře Winnipegu.

Jets ale porážku odvrátili. Tři minuty před vypršením základní hrací doby se Byfuglien blýskl šikovnou tečí a napínavý zápas šel do prodloužení. To trvalo jen pouhých sedmnáct vteřin, když Perreault rozjásal domácí příznivce.

Winnipeg vyhrál tři z posledních čtyř zápasů a v tabulce Západní konference drží osmou příčku. Naopak Edmonton se nachází v hluboké krizi, v zámořské soutěži prohrál už pojedenácté v řadě.

Voráček jednou asistoval a neproměnil nájezd

Hokejisté Philadelphie přicestovali do Anaheimu s cílem přerušit pětizápasovou sérii porážek a na ledě vedoucího mužstva Západní konference začali velmi nadějně. V polovině duelu vedli 3:1, přesto byli nakonec rádi alespoň za bod. Dvě sekundy před koncem zachraňoval remízu 4:4 Wayne Simmonds, který se v utkání trefil dvakrát.

Dramatický duel musely rozřešit až samostatné nájezdy. V nich zkusil štěstí hned na úvod Voráček, jenže neuspěl. Jediným úspěšným střelcem Letců byl Couturier, což ale hostům k vítězství nestačilo. Za domácí se totiž trefili Silfverberg i Perry a Anaheim se mohl těšit z bonusového bodu.

Flyers vyhráli jediné z posledních jedenácti střetnutí. Jakub Voráček si v hale Honda Center připsal jednu asistenci a v kanadském bodování se dotáhl na vedoucího Sidneyho Crosbyho. Český útočník má stejně jako hvězda Pittsburghu na kontě 33 bodů za 9 gólů a 24 nahrávek.

Minnesota udolala Montreal

Minnesotu poslal v duelu s Montrealem do vedení již po devatenácti sekundách hry Zucker. Na další gól si diváci museli počkat do 33. minuty, kdy náskok Wild pojistil Pominville. Habs už stačili pouze snížit, při závěrečné power play se zblízka trefil Galchenyuk.

Výsledky NHL:
Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Zucker, 33. Pominville - 60. Galchenyuk. Střely na branku: 35:19. Diváci: 19 034. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Kuemper, 3. Scandella (všichni Minnesota).
Winnipeg - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. Trouba, 57. Byfuglien, 61. Perreault - 18. Nugent-Hopkins, 42. Purcell. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 26:24. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec, 2. Trouba (oba Winnipeg), 3. Scrivens (Edmonton).
Chicago - St. Louis 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 46. P. Kane, 16. Krüger, 41. Versteeg - 33. I. Cole. Střely na branku: 33:41. Diváci: 21 514. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg, 2. P. Kane, 3. Krüger (všichni Chicago).
Anaheim - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. Fowler, 32. Getzlaf, 40. Vatanen, 55. Maroon, rozhodující sam. nájezd Perry - 29. a 60. Simmonds, 26. Raffl (Voráček), 31. Umberger. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15 691. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Maroon (Anaheim).