Toronto - New Jersey 3:5New Jersey bez Jágra konečně vyhrálo, Židlický bodoval. Hertl se gólem podílel na vítězné přestřelce

New York

Hokejisté New Jersey Devils přerušili sérii pěti po sobě jdoucích porážek a zvítězili na ledě Toronta 5:3. Do zápasu nenastoupil žádný ze tří českých útočníků včetně Jaromíra Jágra, který v minulém zápase schytal tvrdý hit od Roberta Bortuzza z Pittsburghu. Jediným Čechem v sestavě Ďáblů byl obránce Marek Židlický, který se na výhře podílel dvěma asistencemi. Útočník San Jose Tomáš Hertl se gólem a asistencí podílel na divoké výhře svého týmu nad Bostonem 7:4.

Útočník San Jose Tomáš Hertl se raduje z gólu proti Bostonu.

V sestavě Devils kromě Jágra chyběli také další dva čeští útočníci. Patrik Eliáš má potíže s třísly, Martin Havlát laboruje se zraněním v dolní části těla. Oba ale výborným výkonem zastoupil Židlický, který si připsal dvě asistence. První poté, co jeho střelu dorazil za záda brankáře Jonathana Berniera jeho jmenovec Steve Bernier. A druhou díky tomu, že se mu podařilo zastavit puk na modré, z následujícího útoku se z gólu radoval Henrique.

New Jersey zvítězilo poprvé od 21. listopadu, ve Východní konferenci drží 12. příčku s dvoubodovou ztrátou na postupovou pozici do play off.

San Jose nastřílelo sedm gólů

To San Jose drží v Západní konferenci poslední postupové místo. Tradičně ofenzivně laděný tým se v posledních zápasech zvedá, divoká výhra proti Bostonu byla již třetí v řadě.

Zápas to byl jako na houpačce. Boston vstoupil do utkání mnohem lépe a po dvou a půl minutách už vedl 2:0. Domácí ale vývoj utkání otočili na začátku druhé třetiny. V čase 27:30 se v přesilové hře prosadil Wingels a poslal Sharks poprvé do vedení. U jeho branky si bod za asistenci přisal i Hertl.

Boston se ale bil statečně. Po druhé brance Smitha v utkání vyrovnal a Krug znovu poslal hosty do vedení. Závěr ovšem patřil znovu domácím. Ještě do konce druhé části srovnal z další přesilovky Pavelski a ve třetí třetině už nedali Žraloci svému rivalovi šanci - třemi brankami si pojistili vedení. Poslední gól v zápase zaznamenal český útočník Tomáš Hertl, který sebral puk odražený od zadního mantinelu po střele Pavelskiho, využil špatného postavení brankáře Raska a bekhendem zasunul puk do sítě. Hertl se z branky radoval pošesté v sezóně.

Fleischmann režíroval návrat do zápasu

Velký návrat do zápasu se podařil hokejistům Floridy, kteří na domácím ledě prohrávali v první minutě druhé třetiny už o tři branky. Pak ale Pantery snižujícím gólem nakopl Fleischmann, který se prosadil po asistenci Huberdeaua při akci 2 na 1.

O pouhé dvě minuty později vlétl český hráč do třetiny soupeře a bekhendem našel najíždějícího Bjugstada, který trochu se štěstím vstřelil gól. Strejný střelec pak o další dvě a půl minuty později vyrovnal při přesilové hře. O vítězi nakonec rozhodly nájezdy, v nichž jako jediný uspěl hostující Johansen.

Aktivním v zápase s Buffalem byl český obránce Tampy Radko Gudas. Ten vyslal na brankáře Enrotha šest střel a hned první z nich ve třetí minutě zápasu skončila za zády gólmana. Rázný bek zaznamenal v utkání také pět hitů a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Podobného ocenění se nedostalo Andreji Šustrovi, přestože si český obránce připsal dvě asistence. A to u gólů Morrowa a Garrisona ve druhé třetině, která se ukázala jako klíčová, protože ji Blesky vyhrály 3:0.

Premiéru v týmu St. Louis Blues si odbyla brankářská legenda Martin Brodeur, který celou svou dosavadní kariéru strávil v New Jersey. Proti Predátorům čelil třiadvaceti střelám, z nichž za svá záda pustil čtyři. Blues prohráli 3:4.

Pittsburgh - Vancouver 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. a 34. Richardson, 32. Matthias. Střely na branku: 21:31. Diváci: 18.463. Hvězdy zápasu: 1. Richardson, 2. Läck, 3. Matthias (všichni Vancouver).
Carolina - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. Sjomin - 3. Beagle, 56. Fehr. Střely na branku: 30:28. Diváci: 10.783. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Holtby (oba Washington), 3. Sjomin (Carolina).
Toronto - New Jersey 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 26. Santorelli, 32. Kadri, 60. Kessel - 5. Gelinas, 28. Gionta, 37. Cammalleri, 47. Bernier (Židlický), 52. Henrique (Židlický). Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.877. Hvězdy zápasu: 1. Gelinas, 2. Bernier (oba New Jersey), 3. Santorelli (Toronto).
Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Zibanejad - 32. Nelson, 54. Cizikas. Střely na branku: 21:25. Diváci: 20.511. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Cizikas (oba NY Islanders), 3. Anderson (Ottawa).
Detroit - Dallas 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. a 54. Helm, 12. Weiss, 19. Dacjuk, 48. Quincey - 5. Sceviour, 35. Seguin. Střely na branku: 29:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Helm, 2. Quincey, 3. Weiss (Detroit).
Tampa Bay - Buffalo 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 3. Gudas, 25. Stamkos, 26. Morrow (Šustr), 34. Garrison (Šustr), 59. Connolly. Střely na branku: 35:13. Diváci: 17.767. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Gudas, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).
Florida - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. a 28. Bjugstad (na první Fleischmann), 23. Fleischmann - 2. Foligno, 10. Atkinson, 21. Jenner, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 55:20. Diváci: 7.788. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad (Florida), 2. Johansen, 3. Bobrovskij (oba Columbus).
Nashville - St. Louis 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Forsberg, 20. Nystrom, 22. Ribeiro, 50. Wilson - 6. a 24. Tarasenko, 53. Schwartz. Střely na branku: 24:32. Diváci: 16.409. Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro (Nashville), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).
Calgary - Colorado 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 23. a 59. Wideman, 42. Glencross, 62. Monahan - 34. Duchene, 35. Holden, 55. Tanguay. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.561. Hvězdy zápasu: 1. Wideman, 2. Monahan (oba Calgary), 3. Duchene (Colorado).
Arizona - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. a 30. D. Brown, 36. Stoll, 50. Martinez. Střely na branku: 26:43. Diváci: 12.254. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. D. Brown, 3. Martinez (všichni Los Angeles).
San Jose - Boston 7:4 (0:2, 4:2, 3:0)
Branky: 21. a 28. Wingels (na druhou Hertl), 23. a 44. Kennedy, 35. a 52. Pavelski, 56. Hertl - 1. a 29. Smith, 3. Campbell, 33. Krug. Střely na branku: 44:24. Diváci: 17.404. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Sheppard, 3. Kennedy (všichni San Jose).