Los Angeles - Philadelphia 1:2Voráček nebodoval, Jágrův návrat Ďáblům nepomohl. Trefili se Eliáš a Palát

New York

Český hokejový útočník Jakub Voráček vyšel v zámořské NHL pošesté v sezóně bodově naprázdno, po utkání v Los Angeles ale rozhodně netruchlil. Jeho Philadelphia totiž vyhrála na ledě Králů 2:1 a přerušila šestizápasovou sérii nezdarů. Ottawský křídelník Milan Michálek si v zápase proti domácímu Pittsburghu připsal jednu asistenci, páté porážce Senátorů v řadě ovšem nezabránil. Tučňáci nakonec zvítězili 3:2. Do černého mířili Palát s Eliášem, ani jeden ale nedokázal odvrátit porážku svého týmu. Ďáblům z New Jersey nepomohl ani návrat hvězdného Jaromíra Jágra do sestavy.

Hokejisté Philadelphie slaví gól na ledě Los Angeles. Vpravo je střelec první branky zápasu Claude Giroux, raduje se i Jakub Voráček (druhý zleva).

Philadelphia skórovala v Los Angeles již v 5. minutě. Giroux obdržel lahůdkový pas mezi kruhy a švihem překonal brankáře Quicka. Ve druhé i třetí třetině se Flyers ocitli pod palbou střel, jenže skvělý Mason náporu Králů dlouho odolával. Ve 23. minutě navíc Simmonds našel skulinku v Quickově výstroji a hosté vedli už o dvě branky.

Ve 45. minutě Williams z dorážky přece jen rozvlnil síť a dal kalifornskému celku naději na obrat. Letci ale těsný náskok dokázali udržet až do konce.

Mason kryl 37 střel soupeře. Philadelphia zvítězila z posledních dvanácti utkání teprve podruhé a v tabulce Východní konference figuruje na třináctém místě.

Tučňáci rozhodli v závěru

Bodového půstu Jakuba Voráčka mohl v tabulce produktivity využít Sidney Crosby a také se tak stalo. Hvězda Pittsburghu přihrála v 59. minutě na gól obránci Ehrhoffovi, jenž zařídil vítězství Penguins nad Ottawou.

Senátoři přitom v polovině střetnutí vedli 2:1 i zásluhou Milana Michálka, jenž asistoval u prvního gólu Legwanda. Jenže celek z Pensylvánie těsně před druhou sirénou díky Malkinovi srovnal a v samotném závěru duelu dokonal obrat. Crosby našel zcela zapomenutého Ehrhoffa, který měl dost času zamířit a trefil přesně. Pittsburgh vyhrál tři z posledních čtyř zápasů. Crosby má aktuálně na kontě 34 bodů (9+25), Voráček na něj ztrácí jeden bod.

Trefili se Palát s Eliášem

Hokejový útočník Patrik Eliáš byl jediným střelcem New Jersey, které podlehlo doma Washingtonu 1:4. Další čestný úspěch zaznamenal v sobotních utkáních NHL Ondřej Palát při porážce Tampy Bay 1:3 s Columbusem. Jediná branka Montrealu, který prohrál v Dallasu 1:4, padla po přihrávkách Tomáše Plekance a Jiřího Sekáče.

Eliáš, jenž se stejně jako Jaromír Jágr vrátil do sestavy Devils po jednozápasové absenci, vyrovnal v desáté minutě z dorážky na 1:1. Capitals ale v prostřední části dvěma zásahy soupeři opět odskočili a opaření domácí si v závěrečném dějství při vlastní přesilovce vyslechli od svých fanoušků bučení. Osmou porážku Devils z posledních deseti zápasů stvrdil Washington gólem do prázdné branky při powerplay domácích.

Palát osmou trefou sezóny zakončoval střelou z mezikruží pohlednou a rychlou kombinaci Tampy Bay, čímž stanovil v předposlední minutě konečnou podobu výsledku. Frýdeckomístecký rodák tím připravil o čisté konto brankáře Sergeje Bobrovského, který byl díky 33 úspěšným zásahům vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Neuvirth si konečně zachytal

Po třech týdnech si zachytal Michal Neuvirth. Šestadvacetiletý gólman kryl 34 střel a držel až do závěrečné sirény naději Buffala na bodový zisk, jenže s týmem nakonec prohrál na ledě Floridy 2:3. U vítězné branky si připsal asistenci Tomáš Fleischmann.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Ottawa 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 5. Malkin, 29. Sutter, 59. Ehrhoff - 22. Legwand (M. Michálek), 29. Zibanejad. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 492. Hvězdy zápasu: 1. Ehrhoff, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. M. Michálek(Ottawa).
NY Islanders - St. Louis 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Branky: 8. Nielsen, 19. Strome, 20. Grabner, 40. Tavares - 23. a 54. Stastny, 25. Berglund, 33. Shattenkirk, 45. Oshie, 58. Tarasenko. Střely na branku: 27:40. Diváci: 16 170. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Shattenkirk, 3. Oshie (všichni St. Louis).
Los Angeles - Philadelphia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Williams - 5. Giroux, 23. Simmonds. Střely na branku: 38:16. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Regehr (Los Angeles), 3. Mason (Philadelphia).
Toronto - Vancouver 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 16. Gardiner, 17. Pánik, 25. Holland, 26. Lupul, 58. Clarkson - 36. D. Sedin (Vrbata), 49. Tanev. Střely na branku: 28:46. Diváci: 19 346. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Holland, 3. Lupul (všichni Toronto).
Detroit - New York Rangers 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 35. Sheahan, 36. Glendening, 48. Helm - 10. Klein, 15. Nash. Střely na branku: 34:29. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Helm, 2. Howard (oba Detroit), 3. Talbot (NY Rangers).
Tampa Bay - Columbus 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Palát - 3. Jenner, 13. Savard, 45. Skille. Střely na branku: 34:20. Diváci: 17 467. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Calvert (všichni Columbus).
Florida - Buffalo 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 14. Boyes, 33. Kopecký, 40. Bjugstad (Fleischmann) - 32. Stafford, 36. Gionta. Střely na branku: 37:28. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procenta. Diváci: 8597. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad, 2. Bjugstad, 3. Kopecký (všichni Florida).
New Jersey - Washington 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Eliáš - 4. Alzner, 30. Beagle, 33. Kuzněcov, 60. Laich. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 230. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Beagle (oba Washington), 3. Zubrus (New Jersey).
Nashville - Chicago 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Wilson - 23. a 59. Hossa, 15. Saad. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17 212. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Darling (oba Chicago), 3. Wilson (Nashville).
Dallas - Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. a 40. Seguin, 12. Eakin, 59. Garbutt - 43. Andrighetto (Plekanec, Sekáč). Střely na branku: 29:17. Diváci: 16 098. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn, 3. Garbutt (všichni Dallas).
Arizona - Boston 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 14. Vitale, 46. Boedker - 1. a 35. Marchand, 6. Miller, 29. Gagne, 40. Eriksson. Střely na branku: 26:33. Diváci: 13 114. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask, 3. Smith (všichni Boston).
Calgary - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Giordano, 38. Gaudreau (Hudler) - 21. Braun, 23. Couture, 50. Marleau. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18 818. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Rämö (Calgary), 3. Niemi (San Jose).