Carolina - New Jersey 1:2Jágr zářil v Carolině. Stal se první hvězdou duelu a je pátým nejproduktivnějším hráčem v historii NHL!

New York

Lepší oslavy svého 1500. zápasu v kariéře NHL si Jaromír Jágr nemohl ani přát. Na ledě Caroliny si připsal gól a asistenci a pomohl New Jersey k výhře 2:1. Díky dvěma bodům se v historické tabulce kanadského bodování zámořské soutěže posunul na páté místo před legendárního Marcela Dionnea. Český hokejový útočník má aktuálně na kontě 1772 bodů a bude útočit na čtvrtého Rona Francise, který má o 26 bodů víc než kladenský odchovanec.

Útočník New Jersey Jaromír Jágr (čtvrtý zprava) slaví se spoluhráči Damonem Seversonem (č. 28), Peterem Harroldem (č. 10) a Martinem Havlátem (č. 9) gól na ledě Caroliny.

Hned šest českých hráčů zasáhlo do prvního vzájemného duelu této sezóny mezi Carolinou a New Jersey. V sestavě Hurikánů nechyběli obránce Michal Jordán a útočníci Jiří Tlustý s Andrejem Nestrašilem a právě druhý jmenovaný byl u první gólové akce zápasu. Po bezbrankové první třetině třiadvacetiletý český forvard posunul zadovkou puk na Faulka, který prostřelil Schneidera.

Zbytek prostřední dvacetiminutovky však patřil Ďáblům a zejména pak Jágrovi. Dvaačtyřicetiletý křídelník laborující s nachlazením nejprve ve 35. minutě využil přihrávku Gomeze a střelou z první srovnal. Čtrnáct vteřin před druhou pauzou pak v přesilovce adresoval lahůdkový pas Henriquemu, jenž do poloodkryté klece nemohl minout.

Pět nejproduktivnějších hráčů v historii NHL:
1. Wayne Gretzky 1487 duelů/2857 b. (894 gólů + 1963 přihrávek)
2. Mark Messier 1756/1887 b. (694+1193)
3. Gordie Howe 1767/1850 b. (801+1049)
4. Ron Francis 1731/1798 b. (549+1249)
5. Jaromír Jágr 1500/1772 b. (710+1062)

Dalších branek se diváci v PNC Areně už nedočkali, ačkoliv domácí prahli minimálně po prodloužení. V závěrečné části vyslali na brankáře Devils sedmnáct střel, žádná z nich ale v síti neskončila. Celek z Newarku vyhrál druhý z posledních osmi utkání a v tabulce Východní konference je dvanáctý, přičemž na osmý Washington ztrácí dva body. Carolina prohrála potřetí v řadě a ve Východní konferenci je poslední.

Jágr byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Do střelecké listiny se zapsal poprvé od 28. listopadu, kdy skóroval proti Detroitu.

Kladenský odchovanec předstihl v historické tabulce kanadského bodování pátého Dionnea a na dohled má i pátou příčku v historické tabulce střelců. Jágr dosud nasázel 710 branek, Phil Esposito jich má jen o sedm víc. Pouhá jedna asistence mu chybí k tomu, aby dohnal Stevea Yzermana, sedmého nejlepšího nahrávače všech dob.

Fleischmann si připsal asistenci

St. Louis si před vlastním publikem poradilo s Floridou 4:2. Porážku Panterů neodvrátil ani Tomáš Fleischmann, který zaznamenal jednu asistenci. Český útočník vybojoval ve 36. minutě duelu kotouč pro Bjugstada, který v následném přečíslení dva na jednoho pokořil veterána Brodeura.

Newyorští Rangers udolali v domovské Madison Square Garden Pittsburgh 4:3 po prodloužení. Rozhodující gól vsítil v 64. minutě obránce Kevin Klein. V barvách Tučňáků jednou přihrával Sidney Crosby, jenž se ziskem 35 bodů vévodí produktivitě spolu s Tylerem Seguinem z Dallasu. Jakub Voráček za nimi zaostává o dva body.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. Miller, 29. Rick Nash, 53. Hayes, 64. Klein - 13. Spaling, 56. Malkin, 56. Downie. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Nash, 2. Klein (oba Rangers), 3. Malkin (Pittsburgh).
St. Louis - Florida 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 12. Lapierre, 18. I. Cole, 59. Porter, 60. Stastny - 36. Bjugstad (Fleischmann), 55. Ekblad. Střely na branku: 28:34. Diváci: 17 330. Hvězdy utkání: 1. Brodeur, 2. Porter, 3. Lapierre (všichni St. Louis).
Carolina - New Jersey 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 28. Faulk (Nestrašil) - 35. Jágr, 40. Henrique (Jágr). Střely na branku: 40:16. Diváci: 9815. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Gomez (oba New Jersey), 3. Faulk (Carolina).