Mrázek byl s výkonem spokojen, Pánik se poprvé popral

Toronto

Podruhé v tomto týdnu se spolu střetla tato dvě mužstva základní šestky. Obě utkání nabídla skvělý hokej. Jestliže v prvním duelu zvítězilo Toronto 2:1 po samostatných nájezdech, přestože Detroit měl téměř celé utkání viditelnou převahu, pak v sobotu byl poměr sil na ledě i počet střel zcela opačný 41:28 pro Toronto.

Richard Pánik překonává Petra Mrázka.

Velkou zásluhu na tom, že střetnutí bylo až do 38. minuty nerozhodné 1:1 měl detroitský gólman Petr Mrázek. Ten přiváděl útočníky Maple Leafs k zoufalství. A když už se zdálo, že je překonán, dokázal vleže za pomocí rukavice a hokejky vyrazit puk nad horní břevno. V osudné 38. minutě však naskočil za záda obránců Red Wings Richard Pánik a dostal se do sólového nájezdu, který proměnil.

V úvodu třetí třetiny pak prostřelil z levé strany Mrázka Morgan Rielly. Čtyři a půl minuty před koncem regulérní hrací doby se rozhodl detroitský kouč Mike Babcock odvolat brankáře a po minutě torontský Nazim Kadri vstřelil gól do prázdné branky na konečných 4:1.

Detroitský brankář Petr Mrázek, který měl před tímto utkání pozitivní bilanci, protože ze tří utkání, v kterých hrál, Detroit třikrát zvítězil, nedělal z prohry žádnou tragédii.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas, protože my jsme včera hráli utkání s Floridou a Toronto mělo dva dny volno. Čekali jsme, že Torontu bude patřit nástup a tento předpoklad se splnil," říkal po po souboji s Torontem český gólman. „Přesto jsme drželi nerozhodný výsledek skoro čtyřicet minut. Toronto však vstřelilo druhý gól a ve třetí třetině jsme museli otevřít hru," hodnotil průběh duelu Petr Mrázek.

Při druhé brance ujel Richard Pánik, jak jste chtěl tuto situaci řešit?

PM: Chtěl jsem ho zastavit, dokonce jsem čekal ten pohyb, který udělal, ale on to provedl přesně a trefil to přímo pod moje koleno.

Zmátl vás moment, kdy před závěrečným momentem otočil hokejku čepelí k ledu?

PM: Čekal jsem to, věděl jsem, že takové pohyby dělá, ani mne to nezmátlo, ale nestačil jsem dát betony k sobě.

V druhé třetině jste měl jeden vynikající zákrok, který spíše připomínal fotbalového brankáře Manuela Neuera; zkoušel jste někdy chytat ve fotbale?

PM: Občas v létě si zahrajeme fotbal, tak si i zachytám. Byl to šťastný zákrok. Trefilo mi to do hokejky. Ležel jsem již na zemi.

Třetí branka, kterou vstřelil Morgan Rielly, padla z levé strany, co byste řekl k této brance?

PM: Já si myslím, že jsem to mohl mít. Prošlo mi to mezi lapačkou a tělem. Při úspěšném zákroku by zápas vypadal asi jinak.

Neobvyklé bylo, že trenér Babcock vás odvolal z branky čtyři a půl minuty před koncem. Bylo to jeho rozhodnutí anebo jste odjel z branky sám?

PM: Bylo to na pokyn trenéra. Prohrávali jsme o dvě branky a nedalo se na nic čekat.

Jak mrzí zápas, kdy podáte dobrý výkon, ale nakonec prohrajete?

PM: Trochu to mrzí, ale jsem rád, že jsem dostal šanci chytat a předvedl jsem dobrý výkon. Teď se musíme připravit na další zápas. Prostě to musíme hodit za hlavu.

Jaká je šance, že budete hrát v příštím utkání?

PM: V příštím zápase bude chytat určitě Howard.

Jste v Atlantické divizi na druhém místě, což se dá hodnotit z pohledu Detroitu pozitivně...

PM: Celkově ano, ale dvakrát za sebou jsme prohráli na nájezdy a dnes v normálním čase, musíme se tedy opět naladit na vítěznou vlnu.

Jsou brankáři jako Ondřej Pavelec, kteří nemají rádi samostatné nájezdy; jak je to s vámi?

PM: Já je mám rád. Je to něco pro diváky a je tam šance padesát na padesát.

Jak se těšíte na vánoce?

PM: Moc se těším, přijede mi maminka, budeme s přítelkyní, moc se na to těším.

A jak viděl druhou branku Richard Pánik?

RP: Bylo to v nájezdu po přihrávce obránce Holzera, šel jsem sám na branku a byl jsem rád, že jsem dal gól.

Před zakončením, jste otočil hokejku čepelí dolů, chtěl jste tím zmást Petra Mrázka?

RP: Snažil jsem se ho nějak oblafnout a myslím si, že to vyšlo, protože otevřel betony.

V dnešním utkání jedno vyloučení na dvě minuty, v závěru utkání bitka. Perete se často?

RP: Tak toto byla moje první bitka v NHL. Nejsem typ hráče, který by se pral, ale když k tomu má dojít, tak se toho nebojím.

Jste spokojen zde v Torontu?

RP: Mohlo by to být horší, chtěl bych víc času na ledě. Doufám, že se mi bude i nadále dařit dávat góly.

Zítra máte hrát proti Los Angeles, kde hraje váš krajan Marian Gáborik, co očekáváte od tohoto utkání?

RP: Je to vítěz Stanley Cupu, takže určitě budou mít dobré mužstvo, takže by to mělo být dobré utkání.