New Jersey - Ottawa 0:2Ďáblové padli popáté v řadě. Zmar, žádné góly, Jágr a spol. se neprosadili

New York

Pátou porážku v řadě si v pokračování NHL připsali New Jersey Devils. Proti Ottawě nedali ani gól, přestože přestříleli soupeře 34:16. Pálili slepými... Jaromír Jágr se při porážce 0:2 do statistik zapsal jen vyloučením. Střelecky se neprosadili ani další čeští hokejisté v dresu domácích Martin Havlát, Marek Židlický a Patrik Eliáš, kterého ale vyhlásili třetí hvězdou utkání.

Ottawský úspěšný střelec Kyle Turris (7) v souboji s Jaromírem Jágrem (68) z New Jersey.

Kyle Turris otevřel skóre v třetí minutě a v čase 19:59 do prázdné brány při power-play domácích ho také uzavřel. Šance Ďáblů zůstaly nevyužity. I ty, které měl pilně zakončující Patrik Eliáš. Gólman hostů Craig Anderson byl byhlášen první hvězdou zápasu. Devils jsou v tabulce Východní konference čtrnáctí.

Ottawě stačila k vítězství hned první střela v zápase, kterou Turris jemnou tečí usměrnil za záda brankáře Coryho Schneidera. O zbytek se postaral skvělým výkonem gólman Craig Andersson, který potřetí v sezóně vychytal čisté konto. Šesti ranami ho zkoušel překonat obránce Eric Gelinas, pět jich zaznamenal uzdravený Eliáš, čtyři pokusy vypálil Jágr. Všichni bezúspěšně.

Pátou prohru za sebou utrpěl také Vancouver, který podlehl 0:2 Dallasu. Vítězný gól Stars vstřelil ve 23. minutě Colton Sceviour, druhý přidal v poslední minutě do prázdné branky Antoine Roussel.

Do sestavy Bostonu se po měsíční pauze zaviněné zraněním třísel vrátil David Krejčí, jeho tým v prodloužení zvítězil na ledě Minnesoty 3:2.

Český útočník, který naposledy nastoupil 18. listopadu, odehrál 18 minut a 22 sekund, byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu a jednou vystřelil na branku.

"Na to, že to byl jeho první zápas po tak dlouhé době, hrál dobře. Kontroloval puk, od začátku bylo vidět, že je to sebevědomý hráč. Měl tam několik dobrých momentů," pochválil Krejčího trenér Claude Julien, jehož tým ukončil sérii tří porážek a vybojoval teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů.

Bruins ale měli v utkání velkou porci štěstí. Vždyť Minnesota vyprodukovala o 12 střel více a zdánlivě měla herně navrch. Jenže v brance Bostonu zářil Niklas Svedberg, který zneškodnil 35 z 37 střel a hned třikrát mu pomohla tyčka. "Konečně jsme zlomili smůlu a štěstí se trošku přiklonilo na naši stranu. V minulém duelu s Nashvillem jsme si naopak zasloužili získat víc než jeden bod. Dnes se nám to vrátilo," věřil Julien.

Voráček je třetí v produktivitě

Český útočník Jakub Voráček z Philadelphie je třetí v produktivitě NHL o bod za vedoucím Tylerem Seguinem z Dallasu. Voráček nasbíral ve 30 zápasech 37 bodů za 11 branek a 26 asistencí. Seguin má na kontě 23 tref a 15 přihrávek. Druhý Jevgenij Malkin z Pittsburghu si připsal stejně jako Voráček 37 bodů za 15 přesných zásahů a 22 asistencí.

Z dalších českých hráčů je na 15. místě Jiří Hudler z Calgary, jenž zaznamenal ve 32 utkáních 30 bodů za 13 branek a 17 přihrávek. Padesátý Radim Vrbata z Vancouveru nasbíral ve 29 zápasech 23 bodů (12+11).

NHL:
New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. a 60. Turris. Střely na branku: 34:16. Diváci: 15 379. Hvězdy utkání: 1. Andersson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Eliáš (New Jersey).
Minnesota - Boston 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. Brodziak, 52. Pominville - 6. Söderberg, 18. Bergeron, 62. Eriksson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18 841. Hvězdy utkání: 1. Svedberg (Boston), 2. Pominville (Minnesota), 3. Eriksson (Boston).
Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 23. Sceviour, 60. Roussel. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 755. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Edler (Vancouver), 3. Daley (Dallas).