Philadelphia - Florida 1:2 SNVoráček zářil, jeho trefy ale Philadelphii k výhře nenasměrovaly. Jaškin po návratu dal gól

Útočník Jakub Voráček vyrovnal na 1:1, čímž Philadelphii v pokračování NHL pomohl k prodloužení, uspěl i při nájezdech, ale přesto jeho tým nakonec prohrál doma s Floridou 1:2. Českému hokejistovi trefa ve druhé třetině pomohla k tomu, aby dotáhl nejlepší duo v kanadském bodování celé zámořské soutěže - Seguina a Malkina, jeho tým ale v tabulce Východní konference ztrácí - je třináctý.

Jakub Voráček (93) se raduje z gólu proti Floridě se spoluhráčem Pierrem-Edouardem Bellemarem (78).

Voráček ve 25. minutě odpověděl na Upshallův vedoucí gól z první třetiny. Zblízka překonal Luonga, zaznamenal 12. gól a 38. bod sezóny. Svůj tým pak udržel ve hře o vítězství coby úspěšný střelec při nájezdu, když před ním zaváhali Lecavalier a Giroux.

Pirri skóroval hned při prvním pokusu hostů. V pořadí šestým nájezdem svého celku rozhodl Bolland.

Rozstřely jsou pro Letce prokletím. Od začátku sezóny prohráli všech pět a v součtu s minulým ročníkem neuspěli už v deseti rozstřelech za sebou.

"Musíme konečně najít způsob, jak je vyhrát," pravil brankář Steve Mason, který si připsal 31 úspěšných zákroků a byl oporou Philadelphie. "Pět prohraných nájezdů, to je pět ztracených bodů, které mohou rozhodnout o naší účasti nebo neúčasti v play off," dodal.

Naopak Florida uspěla v nájezdech ve druhém zápase po sobě poté, co o dva dny dříve vyhrála rekordní rozstřel proti Washingtonu, který si vyžádal dvacet sérií. Tentokrát jich potřebovala šest. "Jakmile jsme se dostali přes čtvrtou sérii, napadlo mě: Pojďme to dokázat znovu," prohlásil brankář Roberto Luongo, který pochytal 25 střel a pět ze šesti nájezdů. Pětatřicetiletý kanadský gólman si tak připsal 385. vítězství v kariéře, čímž v historické tabulce NHL dohnal dvanáctého Mika Vernona.

Gólově se do soutěže vrátil český útočník Dmitrij Jaškin. Po pěti týdnech opět nastoupil v prvním týmu St. Louis, v úvodní třetině tečí Lindbohmovy střely zvyšoval na ledě Los Angeles na 2:0, Shattenkirk přidal další branku hostů, ale Blues nakonec prohráli 4:6.

Vedení Blues povolalo Jaškina, rodáka z ruského Omsku, ve středu z farmářského týmu Chicago Wolves z nižší AHL po zranění forvarda Schwartze. V této sezóně tak jednadvacetiletý exslávista mohl odehrát sedmý zápas v NHL a vstřelit druhou branku. Pětizápasová vítězná série jeho týmu ovšem skončila.

Dvěma góly a jednou asistencí se o to zasloužil Slovák Marián Gáborík. Hned pět bodů za gól a čtyři asistence zaznamenal Slovinec Anže Kopitar. Jen o jednu asistenci méně si připsal Jeff Carter.

Fleury příušnice neměl

Už šesté čisté konto v sezóně vychytal brankář Marc-Andre Fleury, jenž dovedl Pittsburgh k výhře 1:0 v prodloužení nad Coloradem. Fleury přitom kvůli podezření na příušnice původně do utkání vůbec neměl nastoupit, nakonec byl hlavní hvězdou, když zneškodnil všech 29 střel Avalanche. Jediný gól zápasu vstřelil v polovině prodloužení Comeau.

Fleury vynechal středeční trénink a podstoupil vyšetření. "Nakonec se ukázalo, že příušnice nemám. Cítil jsem se dobře, tak jsem šel chytat," řekl. "Spoluhráči mi dnes ohromně pomohli, ve hře dozadu podali skvělý výkon," pochválil mužstvo, v němž po třech vynechaných zápasech právě kvůli příušnicím znovu nastoupil i kapitán Sidney Crosby.

Pozici nejlepšího týmu soutěže potvrdil Anaheim, když zvítězil 2:1 na ledě Montrealu a připsal si osmou výhru z posledních deseti zápasů. San Jose otočilo zápas s Edmontonem (4:3) i přesto, že se netrefil nikdo z první lajny Pavelski-Thornton-Hertl.

V utkání na ledě Caroliny se vrátil do sestavy Toronta po téměř měsíční pauze obránce Roman Polák. Ostravský rodák, jenž nehrál od zranění kolena 22. listopadu, nezabránil porážce Maple Leafs 1:4.

NHL:
Philadelphia - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Voráček - 10. Upshall, rozhodující sam. nájezd Bolland. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19 582. Hvězdy utkání: 1. Bolland (Florida), 2. Mason (Philadelphia), 3. Ekblad (Florida).
Pittsburgh - Colorado 1:0 v prodl.
Branka: 63. Comeau. Střely na branku: 48:29. Diváci: 18 603. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. Fleury (oba Pittsburgh), 3. Pickard (Colorado).
Carolina - Toronto 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 12. Terry, 14. Faulk, 52. Sekera, 59. E. Lindholm - 37. Phaneuf. Střely na branku: 37:26. Diváci: 12 332. Hvězdy utkání: 1. Faulk, 2. Ward, 3. Gerbe (všichni Carolina).
Montreal - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Desharnais - 9. H. Lindholm, 49. Beleskey. Střely na branku: 24:23. Diváci: 21 286. Hvězdy utkání: 1. Beleskey, 2. Andersen (oba Anaheim), 3. Gallagher (Montreal).
Columbus - Washington 4:5 v prodl. (0:2, 2:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 32. a 41. Foligno, 29. Johnson, 56. Chaput - 10. Ward, 20. Chimera, 48. Alzner, 58. Brouwer, 61. Fehr. Střely na branku: 26:36. Diváci: 13 722. Hvězdy utkání: 1. Foligno (Columbus), 2. Fehr, 3. Alzner (oba Washington).
San Jose - Edmonton 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 26. Sheppard, 28. Couture, 49. Tennyson, 50. Goodrow - 15. Gordon, 29. Pinizzotto, 30. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17 399. Hvězdy utkání: 1. Goodrow, 2. Dillon, 3. Tennyson (všichni San Jose).
Los Angeles - St. Louis 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 36. Gáborík, 27. Kopitar, 41. Carter, 49. Muzzin, 53. King - 14. Backes, 15. Jaškin, 17. Shattenkirk, 37. Lehtera. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Gáborík, 2. Kopitar, 3. Carter (všichni Los Angeles).