Toronto - Philadelphia 4:7Voráček vládne NHL, čtyřmi asistencemi pomohl k výhře nad Torontem

Jakub Voráček je opět na čele kanadského bodování NHL, spolu s Claudem Girouxem řídil výhru Letců v Torontu. Tomáš Plekanec přispěl gólem k vítězství Montrealu nad Ottawou, naopak Hanzalova trefa nestačila Arizoně ani na bod.

Jakub Voráček se protahuje kolem Diona Phaneufa.

Philadelphia ovládla přestřelku s Torontem, i když to byli právě někdejší hráči Letců Joffrey Lupul a James van Riemsdyk, kdo vstřelil úvodní dvě branky utkání. Flyers však dokázali zachytit nástup Javorových listů a po první třetině bylo srovnáno 3:3, když třetí gól hostů vstřelil Giroux po stříleném pasu Voráčka.

Letci šli v prostřední třetině poprvé do vedení, které postupně navyšovali. Domácí dokázali v závěrečném dějství jen snížit na konečných 4:7. Od třetí až po šestou branku nahrával Jakub Voráček, který tak byl po zásluze vyhlášen největší hvězdou utkání.

Flyers se momentálně nacházejí šest příček od hranice pro postup do play off, avšak jejich největším hvězdám se skutečně daří. Jakub Voráček má na čele kanadského bodování už tříbodový náskok na druhého Seguina. Třetí je Voráčkův spoluhráč Claude Giroux, který má stejně bodů jako Seguin, ale méně vstřelených branek.

Martin Hanzal skóroval za Arizonu, která přesto prohrála v Los Angeles 2:4. Vysoký útočník vyrovnával na začátku druhé třetiny na 1:1 poté, co vybojoval puk ve středním pásmu, vzápětí využil své robustní postavy k přetlačení obránce Schlemka a následně se štěstím prostřelil brankáře Quicka bekhendovým pokusem z úhlu.

Tomáš Plekanec svým přesilovkovým gólem pomohl k výhře Montrealu nad Ottawou 4:1. Už v první třetině si připsal asistenci Jiří Sekáč.

Ďáblové z New Jersey přivítali Washington. Oba týmy vystřelily shodně 21krát, ovšem zatímco Jágr aspol. neuspěli ani jednou, celek z hlavního města USA skóroval čtyřikrát a s přehledem tak zvítězil 4:0. Hvězdou utkání byl vyhlášen gólman Capitals Braden Holtby, který navíc vychytal nulu.

Vancouver se velmi neobvyklým způsobem dostal do vedení proti Calgary, když hosté hráli při signalizované výhodě bez brankáře, jenže jejich kombinace v útočném pásmu skončila nešťastným pasem na modrou čáru, který doputoval až do odkryté brány. Druhou trefu Vancouveru pak obstaral Radim Vrbata, k němuž se odrazil puk při skrumáži před bránou. Plameny i díky Hudlerově asistenci nakonec vyrovnali na 2:2, ale v prodloužení po 18 sekundách obstaral výhru domácích Christopher Tanev.

Výsledky NHL
Los Angeles - Arizona 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 18. Carter, 38. Gáborík, 42. Martinez, 57. Lewis - 21. Hanzal, 26. Chipchura. Střely na branku: 35:17. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. McBain, 3. Carter (všichni Los Angeles).
Buffalo - Colorado 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Branky: 54. Larsson - 42. a 60. Tanguay, 3. E. Johnson, 8. McLeod, 46. Mitchell. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.831. Hvězdy zápasu: 1. O´Reilly, 2. Pickard, 3. Tanguay (všichni Colorado).
Toronto - Philadelphia 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
Branky: 5. Lupul, 6. J. van Riemsdyk, 12. Clarkson, 54. Holland - 12. a 37. Giroux (na obě Voráček), 9. Umberger, 12. Couturier, 24. Grossmann (Voráček), 46. Laughton (Voráček), 50. Raffl. Střely na branku: 25:42. Diváci: 19.343. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Giroux, 3. Raffl (všichni Philadelphia).
Montreal - Ottawa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Prust (Sekáč), 28. Gallagher, 57. Plekanec, 58. Galchenyuk - 3. Condra. Střely na branku: 29:25. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk, 3. Gallagher (všichni Montreal).
New Jersey - Washington 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 37. a 58. Bäckström, 24. Green, 48. Ovečkin. Střely na branku: 21:21. Diváci: 14.776. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všichni Washington).
NY Islanders - Tampa Bay 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 57. Tavares, 58. Lee, 59. Kuljomin - 50. Connolly. Střely na branku: 48:21. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).
Pittsburgh - Florida 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Spaling, 7. Pouliot, 48. Crosby - 8. Trocheck. Střely na branku: 34:46. Diváci: 18.668. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Crosby, 3. Pouliot (všichni Pittsburgh).
Carolina - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 8. Terry, 45. Skinner - 45. Miller, 58. Klein, rozhodující sam. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 20:34. Diváci: 13.329. Hvězdy zápasu: 1. Klein, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Ward (Carolina).
Columbus - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. Skille, 42. Connauton, rozhodující sam. nájezd J. Johnson - 28. Sharp (Rozsíval), 49. Smith. Střely na branku: 19:41. Diváci: 18.164. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. J. Johnson, 3. Skille (všichni Columbus).
Minnesota - Nashville 5:6 v prodl. (2:3, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 7. a 51. Parise, 2. Zucker, 28. Scandella, 60. Vanek - 5. Järnkrok, 14. Cullen, 19. Smith, 42. F. Forsberg, 50. Josi, 62. Ekholm. Střely na branku: 27:42. Diváci: 19.017. Hvězdy zápasu: 1. Weber (Nashville), 2. Parise (Minnesota), 3. F. Forsberg (Nashville).
Vancouver - Calgary 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 5. Weber, 10. Vrbata, 61. Tanev - 33. Jones, 48. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.747. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Vancouver), 2. Gaudreau (Calgary), 3. D. Sedin (Vancouver).
San Jose - St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 31. Desjardins, 60. Vlasic, 65. Burns - 35. Berglund (Jaškin), 38. Ott. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Allen (St. Louis), 3. Desjardins (San Jose).