Winnipeg - Philadelphia 3:4 PPVoráček zase řádil! Dokonal obrat Letců a dál vévodí bodování NHL

New York

Vyhřívá se v čele produktivity zámořské NHL a nehodlá na tom nic měnit. Útočník Jakub Voráček vstřelil krajanovi Ondřeji Pavelcovi v brance Winnipegu dva góly a významně se podílel na výhře Philadelphie 4:3 v prodloužení. Kladenský odchovanec má na svém kontě v letošním ročníku už 44 bodů za 14 přesných tref a 30 přihrávek, o dva body více než nejlepší snajpr soutěže Tyler Seguin z Dallasu, jenž přispěl dvěma góly a asistencí k vítězství svého týmu 6:5 v divoké přestřelce s Edmontonem.

Jakub Voráček se raduje se spoluhráčem z Philadelphie Michaelem Rafflem z gólu v utkání proti Winnipegu.

Den poté, co čtyřmi asistencemi pomohl ke kanonádě proti Torontu, Voráček záhy otevřel skóre nedělního zápasu, když při rychlém přečíslení dva na jednoho zužitkoval přihrávku od Claudea Girouxe a překonal Pavelce střelou do protipohybu.

Po dvě třetiny střelecky výrazně aktivnější domácí však i díky jedné asistenci Michaela Frolíka skóre překlopili na svou stranu.

Až ve třetí části se Flyers nadechli k obratu: Vincent Lecavalier dvěma přesnými zásahy srovnal a Voráček v desáté vteřině prodloužení vystřelil hostům bonusový bod navíc. Sebral puk, který ztratil za brankou Byfuglien po Girouxově ataku, vybruslil před Pavelce a rázně ukončil zápas. Český forvard byl zařazen mezi tři hvězdy všech nedělních utkání.

"Za stavu 1:3 jsme pořád neztráceli naději. V kabině jsme si po druhé třetině řekli, že musíme zachovat klid. A ve třetí třetině jsme výborně bruslili a drželi soupeře pod tlakem," uvedl pětadvacetiletý Voráček, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Společně s Girouxem vévodí pořadí nahrávačů NHL a dvěma trefami přeskočil dosud nejlepší české střelce v této sezóně - Radima Vrbatu z Vancouveru a Jiřího Hudlera z Calgary (oba 13 gólů). V brance Flyers prožil vítězný debut v NHL Rob Zepp, německý reprezentační gólman, jenž se dočkal zápasu v nejprestižnější lize světa v 33 letech.

Pavelec se zlobil

"Měli jsme zápas pod kontrolou a pak najednou dostaneme dva góly. Měli bychom být schopni to vzadu zavřít a dovést zápas do vítězného konce," zlobil se Pavelec. "Ztratili jsme dnes cenný bod. Těžká porážka," dodal český gólman, jehož mohlo těšit, že Jets bodovali pojedenácté z posledních dvanácti zápasů.

Podobně jako Pavelec pouze na bod dosáhl další český gólman Petr Mrázek poté, co Detroit prohrál na vlastním ledě 1:2 s Coloradem. V penaltovém rozstřelu inkasoval hned z prvních dvou nájezdů, pak byl šestkrát v řadě úspěšný, než v deváté sérii rozhodl veterán Jarome Iginla.

Hlavní hvězdou zápasu byl zvolen Mrázkův protějšek Calvin Pickard, který zneškodnil 34 střel a sedm z devíti nájezdů.

Detroit si připsal šestou porážku v řadě a během černé šňůry vstřelil dohromady jen šest gólů. "V zakončení se nám teď nedaří," mračil se trenér Mike Babcock. "Musíme zase najít cestu, jak dávat góly. Máme přitom spoustu šancí, ale puky nekončí v brance."

Hemský nabíjel

Dvěma přihrávkami pomohl k výhře Dallasu i Aleš Hemský v souboji s Edmontonem, jehož dres dlouhá léta oblékal. Dallas přitom ještě na konci druhé třetiny prohrával 2:5, ale pak zaúřadovali Jamie Benn a zejména Seguin, jenž dvěma góly v poslední dvacetiminutovce vylepšil svoje střelecké konto už na 25 zásahů. Kanonýr Dallasu uspěl i v samostatných nájezdech, Hemský nikoliv, ale rozhodující trefu zařídil v osmé sérii rozstřelu Shawn Horcoff.

Stars tak vyhráli čtvrtý zápas v řadě, z toho potřetí za sebou na soupeřově ledě. "Zatím to je povedený venkovní trip," usmíval se Seguin. "Za stavu 2:5 to byl trošku okamžik pravdy, ale ve třetí třetině jsme dominovali."

Výsledky zápasů NHL:
Detroit - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 45. Dacjuk - 56. Johnson, rozh. nájezd Iginla. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 35:23. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Pickard (Colorado), 2. Dacjuk (Edmonton), 3. Johnson (Colorado).
Edmonton - Dallas 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 4:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 3. a 34. Hall, 23. a 30. Arcobello, 21. Purcell - 7. a rozh. nájezd Horcoff, 41. a 50. Seguin (na druhou Hemský), 11. E. Cole (Hemský), 40. Jamie Benn. Střely na branku: 29:45. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Hall (Edmonton), 2. Seguin (Dallas), 3. Arcobello (Edmonton).
Winnipeg - Philadelphia 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. Halischuk, 8. Byfuglien, 22. Perreault (Frolík) - 1. a 61. Voráček, 47. a 57. Lecavalier. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 23 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 82,6 procenta. Střely na branku: 28:23. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Perreault (Winnipeg), 2. Voráček, 3. Laughton (oba Philadelphia).
New York Rangers - Carolina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. McDonagh. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Talbot (NY Rangers), 2. Chudobin (Carolina), 3. McDonagh (NY Rangers).
Chicago - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Rundblad, 20. Versteeg, 50. P. Kane, 52. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 22 131. Hvězdy utkání: 1. P. Kane, 2. Sharp, 3. Raanta (všichni Chicago).
Boston - Buffalo 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. a 59. Hamilton, 36. Kelly, 63. Eriksson - 27. Meszároš, 35. Ristolainen, 42. Schaller. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Eriksson, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Schaller (Buffalo).