Los Angeles - Calgary 3:4 PPHudler byl u velkolepého obratu Calgary. Bodoval i Vrbata, Hertl opět vyšel naprázdno

Útočník Jiří Hudler z Calgary pomohl zařídit prodloužení asistencí na gól v čase 59:01 na ledě Los Angeles a přispěl i k rozhodující trefě v páté minutě přídavku zápasu NHL. Radim Vrbata podpořil jednou gólovou přihrávkou kanonádu Vancouveru, který rozdrtil Arizonu 7:1. Další čeští hokejisté se během noci na úterý bodově neprosadili.

Johnny Gaudreau z Calgary jásá po vyrovnávací brance, kterou v 60. minutě svému týmu zařídil prodloužení.

Calgary předvedlo mimořádný obrat. Domácí ve 25. minutě dávali už na 3:0, v závěru druhé třetiny korigoval z přesilovky Johnny Gaudreau a tentýž hráč si nechal to nejlepší na závěr základní šedesátiminutovky. Znovu snížil už při hře bez brankáře a na vyrovnávací branku mu asistoval i Hudler. Gaudreau byl vyhlášen první hvězdou utkání. Jednadvacetiletý nováček oslavil premiérový hattrick v NHL.

Hudler si pak připsal gólovou přihrávku také při rozhodující trefě Marka Giordana. Jednatřicetiletý kanadský bek se protáhl podél mantinelu do útočného pásma, natlačil se až před branku a bekhendovou kličkou poslal puk za záda Jonathana Quicka.

"Je to rozený lídr. A dnes to jen znovu dokázal," řekl na Giordanovu adresu trenér Calgary Bob Hartley, který už více než dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolal gólmana. "Prohrávali jsme, ale celý tým na střídačce i v kabině žil. Prostě jsme cítili, že máme šanci to otočit," uvedl Hartley.

"Přestali jsme hrát dříve, než byl konec zápasu. To je celé. Sami jsme jim dovolili dostat se zpět do hry," konstatoval obránce Kings Matt Greene. "A soupeř toho samozřejmě dokázal využít. Nesmíme prohrávat takové zápasy," dodal Greene, jehož tým momentálně soupeří s Calgary o přítomnost v elitní osmičce Západní konference.

Canucks udeřili už v první třetině

Canucks, kteří o den dříve výhrou nad Calgary přerušili sérii pěti porážek, položili základ k vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Vrbata se zapsal do statistik ve 20. minutě, kdy brankář Arizony Mike Smith nedokázal zkrotit jeho nepříliš prudkou střelu od pravého mantinelu a vyražený puk doklepl do sítě Daniel Sedin.

V dresu Kojotů byl u tří inkasovaných branek obránce Zbyněk Michálek, u dvou pobýval na ledě útočník Martin Erat. Vrbata, který o den dříve jedním gólem přispěl k výhře nad Calgary, tak vylepšil svou letošní bilanci na 13 branek a 12 asistencí a s 25 body zůstává třetím nejproduktivnějším českým hokejistou v lize za Jakubem Voráčkem a Jiřím Hudlerem.

Ve čtvrtém zápase v řadě vyšel naprázdno Tomáš Hertl, jeho San Jose prohrálo v prodloužení na ledě Anaheimu.

Prožít vánoční svátky na příčkách zaručujících účast v play off, touží hokejisté Washingtonu, kteří porazili Ottawu 2:1 a vybojovali sedmé vítězství z posledních deseti zápasů. V tabulce Východní konference se tak Capitals vyškrábali už na sedmé místo, o pouhé dva body zpět je Florida, která vydřela cenné vítězství 4:3 po nájezdech nad lídrem konference Pittsburghem.

NHL:
Washington - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 34. Beagle, 40. Bäckström - 36. Condra. Střely na branku: 23:39. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Bäckström, 3. Beagle (všichni Washington).
Columbus - Nashville 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky: 56. Wennberg - 30. a 48. C. Smith, 28. Wilson, 47. Jones, 49. Fisher. Střely na branku: 31:35. Diváci: 14 573. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Smith, 3. Wilson (všichni Nashville).
Florida - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 41. a 45. Hayes, 40. J. Jokinen, rozh. nájezd Barkov - 5. Hörnqvist, 56. Spaling, 57. Malkin. Střely na branku: 37:27. Diváci: 15 947. Hvězdy utkání: 1. Hayes, 2. Barkov, 3. Bergenheim (všichni Florida).
Los Angeles - Calgary 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 3. Lewis, 18. Gáborík, 25. McBain - 39., 58. a 60. Gaudreau (na třetí Hudler), 65. Giordano (Hudler). Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Justin Williams, 3. Lewis (oba Los Angeles).
Vancouver - Arizona 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky: 7. a 33. Burrows, 18. Bieksa, 20. D. Sedin (Vrbata), 22. Richardson, 48. Higgins, 50. Matthias - 36. Ekman-Larsson. Střely na branku: 40:39. Diváci: 18 794. Hvězdy utkání: 1. Burrows, 2. Richardson, 3. Miller (všichni Vancouver).
Anaheim - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 28. Rakell, 56. Fowler, 61. Kesler - 43. Pavelski, 48. M. Karlsson. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 405. Hvězdy utkání: 1. Kesler, 2. Fowler (oba Anaheim), 3. Niemi (San Jose).