Rubriky:

NHL

Parádička v NHL. Finský mladíček si jednoruč vychutnal brankáře Tučňáků

23. prosince 2014 11:00 - Florida

Šedesát minut ani následné prodloužení o vítězi pondělního duelu zámořské NHL mezi Floridou a Pittsburghem nerozhodlo, rozuzlení napínavého boje přišlo až v sedmé sérii samostatných nájezdů. Výhru 4:3 nakonec urvali domácí Panteři, a to zásluhou finského mladíka Alexandera Barkova. Rodák z Tampere si jednoruč vychutnal olympijského vítěze z Vancouveru, zkušeného Kanaďana Marca-André Fleuryho.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

Brankář Pittsburghu kryl všech šest předchozích samostatných nájezdů Panterů, jenže v sedmé sérii na něj vyzrál právě Barkov. Devatenáctiletý Fin, syn bývalého ruského hokejisty Alexandra Barkova, si před Fleurym dovolil kličku do bekhendu, levou ruku sundal z hokejky a jednoruč s přehledem zavěsil.

Tučňáci, bojující kromě soupeřů i s epidemií příušnic, se tak museli sklonit před Floridou, tedy mužstvem potácejícím se na hraně play off.

Výhry, medaile, pády. Ročenku Sport.cz najdete na special.sport.cz/2014

V souboji dvou špičkových kanadských gólmanů měl nakonec navrch jiný olympijský šampión z roku 2010 Roberto Luongo. Strážce tyčí Panterů pochytal všech sedm nájezdů Penguins.

jis, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..