NY Rangers - New Jersey 3:1Trenérský triumvirát nepomohl, Ďábly zničil Stepan. Voráček udržel vedení v produktivitě

Nový trenérský triumvirát, ani krátká vánoční přestávka Ďáblům nepomohly. Marodkou zdecimované New Jersey podlehlo v noci na neděli domácímu New Yorku Rangers 1:3. Jágr a spol. zaznamenali osmou porážku z posledních deseti zápasů. Nedařilo se ani hokejistům Philadelphie. Letci v čele s nejproduktivnějším hráčem NHL Jakubem Voráčkem padli na ledě Nashvillu (1:4) a přerušili třízápasovou sérii výher. Premiérového zásahu v sezóně se dočkal Zbyněk Michálek. I zásluhou českého obránce zvítězila Arizona nad Anaheimem 2:1 po samostatných nájezdech.

Ani trenérský triumvirát Ďáblům k výhře nepomohl. Uprostřed vzadu je generální manažer New Jersey Lou Lamoriello, vpravo stojí Adam Oates, vlevo pak kouč Scott Stevens.

Bez sedmi hráčů včetně Patrika Eliáše (příušnice) a Martina Havláta (viróza) přicestovali Devils do Madison Square Garden a věřili v úspěch. Na strídačku se totiž po odvolaném kouči Peteru DeBoerovi postavil sám generání manažer klubu Lou Lamoriello, kterého doplňovali Scott Stevens a Adam Oates. Ani pod vedením nového trenérského triumvirátu však Ďáblové nezabrali. Na ledě řádil Derek Stepan, který vsítil všechny tři góly Jezdců.

Čtyřiadvacetiletý americký útočník otevřel skóre v 19. minutě, kdy vystihl ve vlastním oslabení zachytil na vlastní modré rozehrávku zkušeného Zajace a v samostatném úniku nedal Schneiderovi šanci.

Další Stepanova chvíle přišla ve 28. minutě, a tentokrát v přesilovce. Ranou z první na vyrážečku podruhé rozvlnil síť. V polovině zápasu sice snížil Bernier, jenže Rangers se o osmé vítězství v řadě již nenechali připravit. V samotném závěru nasměroval puk do prázdné klece Stepan, který tak zkompletoval svůj třetí hattrick v kariéře.

Jaromír Jágr i Marek Židlický vyšli bodově naprázdno. Tým z Newarku je ve Východní konferenci předposlední, na play off ztrácí jedenáct bodů.

Letci padli v Nashvillu, Voráček nebodoval

Philadelphia toužila v Nashvillu potvrdit vzrůstající formu, na poslední tři venkovní výhry ale v Nashvillu nenavázala. V Bridgestone Areně se dokázala střelecky prosadit pouze jednou. Claude Giroux ve 27. minutě odpověděl na gól nejproduktivnějšího hráče Predátorů Filipa Forsberga.

Predátoři rozhodli duel v početních výhodách. V rozmezí 34. a 35. minuty odskočili soupeři na rozdíl dvou branek, když se nejprve trefil Fisher a po něm i Wilson. Druhý jmenovaný ještě v závěrečné power play přidal čtvrtý gól domácích, kteří v Západní konferenci drží třetí příčku.

Ačkoliv Jakub Voráček v zápase nebodoval, se 14 trefami a 32 asistencemi i nadále vévodí produktivitě zámořské soutěže. Druhý Tyler Seguin z Dallasu si v duelu se St. Louis připsal pouze jednu přihrávku a na ryšavého forvarda ztrácí tři body.

Michálek pomohl k výhře Arizony

První gól v sezóně oslavil zadák Arizony Zbyněk Michálek. Hostující Anaheim se ujal v 10. minutě vedení poté, co Bourque zblízka překonal gólmana Dubnyka. Jenže lídr Západní konference se radoval jen minutu. Erat nabil Michálkovi, který dělovkou od modré propálil Andersena. "Spadl ze mě obrovský balvan," řekl Michálek, jenž se těšil z gólu po dlouhých čtyřiceti utkáních. Naposledy skóroval 1. dubna proti Winnipegu Jets.

Oba brankáři se ve zbytku utkání činili a vítěze napínavého souboje nakonec musely určit až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem domácí Shane Doan, jenž ve čtvrté sérii kuriózním způsobem zajistil Coyotes cennou výhru.

Ondřej Palát se stal první hvězdou střetnutí mezi Tampu Bay a Carolinou. Český forvard ve službách Lightning připravil první gól svého celku, když z jeho výborné práce za brankou těžil Nikita Kučerov. Palát si připsal 23. bod v probíhajícím ročníku NHL. Blesky nakonec zvítězily v zápase 2:1.

Výsledky NHL:
Buffalo - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
Branky: 47. Deslauriers, 51. Girgensons, 52. Stewart, rozhodující sam. nájezd Ennis - 32. a 36. Tavares, 5. Leddy. Střely na branku: 26:36. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Girgensons, 2. Deslauriers, 3. Enroth (všichni Buffalo).
Ottawa - Detroit 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Hoffman, 34. MacArthur - 20. Abdelkader, 44. Zetterberg, 65. Nyquist. Střely na branku: 33:27. Diváci: 17 194. Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Howard (oba Detroit), 3. Anderson (Ottawa).
Tampa Bay - Carolina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 9. Kučerov (Palát), 45. Killorn - 55. Sekera. Střely na branku: 38:26. Diváci: 19 204. Hvězdy utkání: 1. Palát, 2. Killorn, 3. Callahan (všichni Tampa).
NY Rangers - New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19., 28. a 60. Stepan - 31. Bernier. Střely na branku: 28:20. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Schneider (New Jersey).
Pittsburgh - Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 18. a 51. Fehr, 46. Johansson. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18 663. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Fehr, 3. Orpik (všichni Washington).
Columbus - Boston 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Branky: 9. a 21. Hartnell, 27. Connauton, 30. Foligno, 40. Calvert, 48. Morin - 9. Bergeron, 37. Cunningham. Střely na branku: 30:28. Diváci: 16 795. Hvězdy utkání: 1. Connauton, 2. Hartnell, 3. Calvert (všichni Columbus).
Los Angeles - San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Toffoli, 31. Kopitar, 44. Muzzin - 3. Pavelski. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18 451. Hvězdy utkání: 1. Kopitar, 2. Doughty, 3. Greene (všichni Los Angeles).
St. Louis - Dallas 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 3. Pietrangelo (Jaškin), 17. Tarasenko, 46. Backes - 3. Moen, 15. Garbutt, 28. Daley, 40. Demers. Střely na branku: 33:24. Diváci: 19 683. Hvězdy utkání: 1. Demers (Dallas), 2. Oshie (St. Louis), 3. E. Cole (Dallas).
Nashville - Philadelphia 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 35. a 57. Wilson, 10. Forsberg, 34. Fisher - 27. Giroux. Střely na branku: 38:27. Diváci: 17 315. Hvězdy utkání: 1. Forsberg, 2. Josi, 3. Rinne (všichni Nashville).
Arizona - Anaheim 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Z. Michálek (Erat), rozhodující sam. nájezd Doan - 10. Bourque. Střely na branku: 29:36. Diváci: 13 656. Hvězdy utkání: 1. Doan, 2. Dubnyk, 3. Z. Michálek (všichni Arizona).
Colorado - Chicago 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. MacKinnon, 9. E. Johnson - 17. a 60. P. Kane, 8. Saad, 34. Seabrook, 49. Sharp. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 085. Hvězdy utkání: 1. Seabrook, 2. Kane, 3. Toews (všichni Chicago).
Calgary - Edmonton 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 9. a 9. Gaudreau (na druhou Hudler), 8. Colborne, 51. Glencross - 45. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Colborne, 3. Glencross (všichni Calgary).
Minnesota - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 17. Granlund, 51. Pominville, 53. Vanek - 28. Little, 42. Lowry, 53. Wheeler, 63. Ladd. Střely na branku: 25:23. Diváci: 19 177. Hvězdy utkání: 1. Ladd (Winnipeg), 2. Pominville (Minnesota), 3. Wheeler (Winnipeg).