Rubriky:

NHL

Je to trapné i srandovní, přiznal šokující vítěz hlasování pro Utkání hvězd NHL

4. ledna 2015 14:44 - New York

Nadšení krajané svědomitě hlasující od svých počítačů dotlačili lotyšského mladíka Zemguse Girgensonse k vítězství „o parník“ v dostizích o účast na Utkání hvězd slavné zámořské hokejové soutěže. Dvacetiletý útočník Buffala obdržel sympatie od takřka 1,6 miliónu převážně lotyšských fanoušků, druhého Patricka Kanea z Chicaga porazil o více než 300 tisíc hlasů. V úvodní šestici nominovaných na základě hlasů fanoušků je hned pět hokejistů z kádru Blackhawks.

 

Harry Scull Jr., ČTK/AP

„Je to trochu trapné a zároveň srandovní," řekl agentuře AP Girgensons, který v dosavadních 39 zápasech v sezóně nasbíral 11 gólů a devět asistencí a je daleko za hlavními hvězdami soutěže. „Přišlo to z ničeho nic. Vím, že lidi doma o mně vědí, ale netušil jsem, že to zajde takhle daleko. Tohle je šílené."

Za lotyšským mladíkem skončil na druhém místě s 1 232 201 hlasy útočník Patrick Kane, kterého čeká čtvrtý start v tradiční exhibici. Dalšími nominovanými jsou útočník Jonathan Toews, obránci Duncan Keith a Brent Seabrook a brankář Corey Crawford.

Fanoušci poslali hokejistům přes 35 miliónů hlasů, z toho přibližně 27 procent bylo od příznivců mimo Severní Ameriku. Zbylé účastníky All Star Game určí vedení NHL 10. ledna. Exhibice se odehraje 25. ledna v Columbusu.

ČTK, Sport.cz

Jak byste pojmenovali vítězství Zemguse Girgensonse v hlasování o účast na Utkání hvězd?


Časová osa: NHL

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..