Calgary - Detroit 2:3Mrázek vychytal výhru Detroitu! Polák inkasoval ránu pukem do obličeje a musel na šití

New York

Český brankář Petr Mrázek pomohl hokejistům Detroitu k vítězství nad Calgary 3:2. Radoval se i útočník David Krejčí, jenž přispěl asistencí k vítězství Bostonu nad Pittsburghem 3:2 v prodloužení. Gólovou přihrávku zaznamenal také Roman Polák, jenže jeho Toronto podlehlo Washingtonu vysoko 2:6.

Obránce Toronta Roman Polák poté, co inkasoval zásah pukem do obličeje v utkání proti Washingtonu.

Boston sice nezačal zápas nejlépe, ale nakonec se vyhnul čtvrté porážce v řadě a na osmé příčce Východní konference nahradil právě Toronto. Vítězství zařídil Medvědům ve třetí minutě prodloužení svým druhým gólem v utkání Patrice Bergeron.

David Krejčí se podílel v první třetině na vyrovnávacím gólu na 1:1, od něj se puk dostal k modré čáře ke Zdenu Chárovi, jenž nechytatelnou ranou propálil brankáře Fleuryho. „Vždy je hezké zvítězit, obzvlášť teď kdy body nutně potřebujeme. Měl jsem pocit, že jsme zápas začali trochu na patách. Po prvních pěti deseti minutách jsme se ale zvedli a začali hrát lépe. Myslím si, že to byl dost vyrovnaný zápas, i když jsme měli asi více šancí, což jsme nakonec v prodloužení využili," hodnotil utkání Chára.

Torontu zatím výměna kouče nepomohla

Výměna kouče v Torontu kýžený okamžitý efekt zatím nepřinesla. Maple Leafs, kteří prohráli osm z deseti posledních duelů, v úterý vyhodili trenéra Randyho Carlylea, jehož nahradil Peter Horachek. Tým pod jeho vedením však opět prohrál, vysoko 2:6 podlehl Washingtonu.

„Porážka znamená vždy zklamání, ale viděl jsem i některé pozitivní věci. Měli jsme více šancí než soupeř, přestříleli jsme ho (33:26), byli jsme také déle na puku. Ale inkasovali jsme dost laciné góly. Obzvlášť ten čtvrtý nám zlomil vaz," litoval Horachek.

Toronto se naposledy v utkání přiblížilo na rozdíl jediného gólu (3:2) na konci druhé třetiny, kdy obránce Roman Polák šikovným obloučkem udržel v útočném pásmu puk, který se přes Lea Komarova dostal k pohotově zakončujícímu Trevoru Smithovi.

Následně však český zadák po zásahu pukem do obličeje utrpěl nepříjemné zranění, které lékaři okamžitě vyřešili několika stehy. Se sešitou jizvou ve tváři pak pokračoval Polák v utkání dál.

Osmadvaceti úspěšnými zásahy proti třiceti střelám pomohl gólman Petr Mrázek k vítězství Detroitu nad Calgary. Pro Flames naopak trable na postu mezi tyčemi byly fatální. Gólman Kari Rämö totiž musel po kolizi se spoluhráčem střídat a náhradník Jonas Hiller inkasoval dvakrát hned z prvních tří střel.

Calgary nepomohl v utkání nejproduktivnější hráč Jiří Hudler, jenž čeká s partnerkou Hanou narození potomka.

Výsledky NHL:
Toronto - Washington 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 25. Winnik, 37. Smith (Polák) - 6. a 37. Johansson, 27. a 52. Fehr, 29. Laich, 60. Ovečkin. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19 047. Hvězdy zápasu: 1. Fehr, 2. Johansson (oba Washington), 3. Smith (Toronto).
Pittsburgh - Boston 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 4. Bennett, 41. Malkin - 36. a 63. Bergeron, 18. Chára (Krejčí). Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 650. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Rask (oba Boston), 3. Malkin (Pittsburgh).
Calgary - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Raymond, 46. Backlund - 8. Sheahan, 38. Zetterberg, 43. Abdelkader. Střely na branku: 30:22. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 19 154. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Zetterberg, 3. Abdelkader (oba Detroit).
Anaheim - NY Rangers 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 51. Beauchemin - 30. Brassard, 43. Nash, 55. Zuccarello, 58. Moore. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Bryzgalov (Anaheim).