Tampa Bay - Buffalo 2:1Fleischmann rozhodl o výhře Floridy

Zatímco Jaromír Jágr nebo Jiří Hudler v noci na sobotu nebodovali, dařilo se jiných Čechům. Tomáš Fleischmann pomohl asistencí a rozhodujícím gólem k výhře Floridy. Michal Neuvirth svými zákroky ničil soupeře z Tampy Bay, ale jeho parádní představení nakonec k výhře nestačilo.

Tomáš Fleischmann oslavuje vítěznou trefu do sítě Calgary.

Michal Neuvirth odehrál výborný zápas. Ze 47 střel inkasoval jen dvakrát a s úspěšností 95,7 % zákroků byl vyhlášen největší hvězdou utkání hraném na ledě Tampy Bay. Přes mimořádný výkon českého gólmana Buffalo prohrálo 1:2. Rozhodující moment přišel v 55. minutě, kdy se Blesky dostaly do rychlého brejku a přečíslení dva na jednoho zakončil Steven Stamkos.

V souboji New Yorku Islanders s New Jersey se Čechům bodově příliš nedařilo, pouze Patrik Eliáš si připsal jednu asistenci. Souboj hraný v New Jersey dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, které rozhodl John Tavares. Kanadský útočník s portugalskými kořeny využil nepozornosti Adama Larssona, kterého za bránou připravil o kotouč, bleskově vyjel před bránu a následně prostřelil brankáře Kinkaida.

Duel Floridy s Calgary byl zároveň střetnutím Tomáše Fleischmanna s Jiřím Hudlerem a Ladislavem Šmídem. Utkání nakonec vyznělo ve prospěch prvně jmenovaného v dresu hostů. Fleischmann ve druhé třetině přispěl asistencí k vyrovnání na 3:3. Tři minuty před koncem pak šikovnou dorážkou rozhodl o výhře Floridy v poměru 6:5.

Roman Polák nechyběl v sestavě Toronta, které vyhrálo 5:2 na ledě Columbusu. Český bek strávil na ledě 22 minut a 23 sekund, připsal si tři plusové body a čtyřmi hity potvrdil, že patří k nejtvrdším obráncům soutěže.

Michal Rozsíval se v dresu Chicaga objevil na ledě Edmontonu, jeho tým prohrál 2:5.

Výsledky NHL
New Jersey - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 32. Zajac (Eliáš), 48. Gomez - 54. a 64. Tavares, 42. Bailey. Střely na branku: 23:31. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Tavares (Islanders), 2. Henrique, 3. Zajac (oba New Jersey).
Toronto - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 18. a 59. Van Riemsdyk, 9. Bozak, 15. Winnik, 17. Kessel - 4. a 24. Johansen. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.965. Hvězdy utkání: 1. Bozak, 2. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Johansen (Columbus).
Edmonton - Chicago 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall - 8. a 26. Saad. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Saad (Chicago).
Calgary - Florida 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Branky: 3. a 57. Stajan, 17. a 29. Brodie, 23. Bäcklund - 5. Huberdeau, 14. Boyes, 23. Bergenheim (Fleischmann), 38. Hayes, 50. Campbell, 57. Fleischmann. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Brodie (Calgary), 2. Huberdeau (Florida), 3. Bouma (Calgary).
Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Filppula, 55. Stamkos - 21. McCormick. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 47 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 47:21. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Neuvirth (Buffalo), 2. Stamkos, 3. Callahan (oba Tampa).