Boston - Tampa Bay 4:3To je fazóna! Pastrňák dalšími góly zařídil Bostonu vítězství, radoval se i Hertl

Boston

Další báječné hokejové představení má za sebou český supertalent David Pastrňák. Teprve osmnáctiletý útočník vstřelil v druhém zápase v řadě dva góly a tentokrát se podílel na těsné výhře Bruins 4:3 nad Tampou Bay. Osmnáctiletý Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou utkání, dvě asistence si připsal také jeho spoluhráč David Krejčí, třetí hvězda duelu. Dvakrát úspěšně přihrával i Ondřej Palát na straně poražených.

David Pastrňák z Bostonu slaví jednu ze svých dvou tref v duelu proti Tampě Bay.

Pastrňák je sice nováčkem ve slavné hokejové lize, ale počíná si jako zkušený mazák. V sobotu se dvakrát trefil proti Philadelphii, nyní svůj skvělý výkon zopakoval a svou bilanci v NHL tak zaokrouhlil na čtyři branky v osmi odehraných zápasech. K tomu má ještě jednu asistenci.

V duelu s Tampou Pastrňák nejprve těžil ze své rychlosti. V 36. minutě rozjel útočnou akci s Milanem Lucicem, který mu kotouč na červené čáře vrátil. Rychlonohý český útočník vzápětí ujel obránci Carlemu a kličkou si vychutnal i brankáře Blesků Bishopa. Touto brankou Pastrňák vyrovnal stav zápasu na průběžných 2:2. Zhruba 54 sekund před druhou sirénou dostal domácí poprvé do vedení Milan Lucic.

Vítězný gól havířovského rodáka přišel na začátku třetí třetiny. Bishop puk pouze vyrazil, Pastrňák se ho zmocnil, rychle se přesunul za brankou ke druhé tyči a s přehledem zavěsil. Hosté v závěrečné dvacetiminutovce už jen snížili.

Dařilo se také ostatním českým hráčům - Tomáš Hertl jednou trefou přispěl k výhře San Jose na ledě Arizony 3:2 a ukončil tak měsíční čekání na gól, celkem čítající jedenáct soutěžních utkání.

Velký večer českých gólmanů se odehrál v Buffalu. Při slavnostním ceremoniálu před utkáním s Detroitem vyvěsili ke stropu haly číslo 39 Dominika Haška, a pak se proti sobě postavili domácí Michal Neuvirth a v brance soupeře Petr Mrázek. Oba předvedli solidní výkon, úspěšnější byl nakonec Mrázek, který vychytal výhru hostů 3:1.

Neuvirth zlikvidoval v Buffalu 27 z 30 střel, poprvé ho překonal v polovině první třetiny po úniku dva na jednoho ve vlastním oslabení Darren Helm. Na 2:0 pro hosty zvýšil ve 28. minutě pro změnu v přesilové hře Gustav Nyquist.

Ve 34. minutě sice Sabres snížili, hned vzápětí ale Tomáš Tatar vrátil Detroitu dvoubrankový náskok a ten hosté udrželi až do konce. Ve třetí třetině, jakoby na Haškovu počest, už ani jeden z českých brankářů neinkasoval.

"Je krásné potkat legendu, která tolik udělala pro naši zemi," prohlásil dvaadvacetiletý Mrázek, který před utkáním vyjel na led, aby si s Haškem podal ruku. Po zápase si zase schoval puk s číslem 39, s nímž se hrálo. "Rád si takhle uchovávám vzpomínky. Mám třeba puky ze všech zápasů mistrovství světa juniorů nebo z finále Calder Cupu. Je hezké mít puky na památku," prozradil Mrázek.

Naopak v kabině Sabres budou chtít na samotný zápas rychle zapomenout. Buffalo prohrálo poosmé v řadě v základní hrací době, což je nový klubový rekord. "Tvrdě makáme, ale nehrajeme chytře. A chybami porážíme sami sebe," litoval útočník Tyler Ennis, jehož tým inkasoval při vlastní přesilovce už posedmé v sezóně. "Přesilové hry by měly sloužit k tomu, abyste získali výhodu. Nás ale naopak sráží," poznamenal trenér Ted Nolan.

Skvělý zápas sehrál Mathieu Perreault z Winnipegu, jenž čtyřmi góly přispěl k debaklu Floridy 8:2. U dvou branek mu asistoval Michael Frolík, dvakrát skóroval obránce Dustin Byfuglien.

Aleš Hemský z Dallasu si připsal dva kanadské body za gól a přihrávku, hokejisté Stars zdolali Ottawu 5:4, za hosty jednou rozvlnil síť Milan Michálek.

Výsledky NHL:
Boston - Tampa Bay 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 36. a 42. Pastrňák (na druhou Krejčí), 17. Marchand, 40. Lucic (Krejčí) - 10. a 31. Stamkos (na obě Palát), 55. Callahan. Střely na branku: 34:19. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák (Boston), 2. Stamkos (Tampa Bay), 3. Krejčí (Boston).
Buffalo - Detroit 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 34. Weber - 10. Helm, 28. Nyquist, 36. Tatar. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90 procent, za Detroit odchytal celý zápas Petr Mrázek, z 26 střel inkasoval jednou a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Nyquist, 2. Quincey (oba Detroit), 3. Weber (Buffalo).
NY Rangers - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 29. Lee, 37. Kulemin, 40. Nielsen. Střely na branku: 27:44. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Halák, 2. Nielsen, 3. Lee (všichni Islanders).
Pittsburgh - Minnesota 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Branky: 13. a 57. Perron, 7. Goc, 27. Kunitz, 46. Sutter, 50. Martin, 51. Letang - 26. Brodin, 54. Fontaine. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18 642. Hvězdy utkání: 1. Perron, 2. Kunitz, 3. Sill (všichni Pittsburgh).
Arizona - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 15. Boedker, 32. Doan - 21. Pavelski, 22. Hertl, 46. Dillon. Střely na branku: 29:25. Diváci: 10 631. Hvězdy utkání: 1. Pavelski (San Jose), 2. Boedker (Arizona), 3. Burns (San Jose).
St. Louis - Edmonton 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 14. Tarasenko, 17. Backes, 26. Schwartz, 57. Steen - 49. a 59. Pouliot. Střely na branku: 29:15. Diváci: 18 279. Hvězdy utkání: 1. Jackman, 2. Backes, 3. Lehtera (všichni St. Louis).
Nashville - Vancouver 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 7. a 58. Wilson, 5. Smith, 54. Forsberg, 56. Fisher - 23. Edler. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15 726. Hvězdy utkání: 1. Wilson, 2. Smith, 3. Fisher (všichni Nashville).
Winnipeg - Florida 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
Branky: 8., 12., 36. a 37. Perreault (na první a poslední Frolík), 24. a 27. Byfuglien, 45. Harrison, 54. E. Kane - 26. Bolland (Fleischmann), 46. Boyes. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Frolík (všichni Winnipeg).
Dallas - Ottawa 5:4 (1:3, 4:0, 0:1)
Branky: 29. a 40. Klingberg (na druhou Hemský), 17. Hemský, 23. Daley, 38. E. Cole - 5. Hoffman, 11. MacArthur, 18. Cowen, 47. M. Michálek. Střely na branku: 29:41. Diváci: 16 213. Hvězdy utkání: 1. Lindback, 2. Klingberg, 3. Hemský (všichni Dallas).
Carolina - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 15. J. Staal, 27. Dwyer, rozhodující sam. nájezd Rask - 41. Duchene, 51. Mitchell. Střely na branku: 46:30. Diváci: 12 965. Hvězdy utkání: 1. J. Staal, 2. Chudobin (oba Carolina), 3. Pickard (Colorado).