Tampa Bay - Edmonton 3:2Skvělý Palát zařídil obrat Tampy a stal se první hvězdou zápasu. Pavelec kryl 46 střel

New York

Další báječný večer prožil v NHL útočník Ondřej Palát. Člen elitní formace Tampy Bay obrátil dvěma zásahy ve třetí třetině nepříznivě se vyvíjející duel s Edmontonem. Jeho zásluhou nakonec Blesky braly dva body po výhře 3:2, třiadvacetiletý forvard byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Do střelecké listiny se v noci na pátek z českých hokejistů zapsali i David Krejčí, Radim Vrbata, Michael Frolík a Roman Polák. Famózní výkon předvedl v brance Winnipegu Ondřej Pavelec, který 46 zákroky výrazně pomohl Jets k výhře 2:1 v Dallasu. Český gólman byl stejně jako Palát vyhlášen první hvězdou utkání.

Útočník Tampy Bay Ondřej Palát (č. 18) slaví se spoluhráči gól proti Edmontonu.

Edmonton rozehrál duel v Amalie Areně velmi slibně. Díky dvěma trefám Benoita Pouliota držel v Tampě po čtyřiceti minutách hry vedení 2:1. Jenže závěrečná třetina patřila domácím, respektive Palátovi.

Rodák z Frýdku-Místku nejprve ve 42. minutě srovnal stav dorážkou zblízka a v čase 51:59 z mezikruží parádní ranou na vyrážečku dokonal obrat Lightning. Palát byl po zásluze zvolen první hvězdou zápasu. Tým z Floridy zvítězil před vlastním publikem již pošesté v řadě a dostal se do čela Východní konference.

Palát se v posledních týdnech nachází ve výtečné formě. Na Silvestra zaznamenal v zámořské soutěži poprvé v kariéře čtyři body, když gólem a třemi asistencemi pomohl Tampě zlomit domácí Buffalo. V minulém zápase na ledě Bostonu si zase připsal dvě přihrávky. V utkání s Olejáři vylepšil svoje letošní statistiky na jedenáct branek a pětadvacet nahrávek. Po Jakubu Voráčkovi a Jiřímu Hudlerovi je třetím nejproduktivnějším českým hokejistou v této sezóně NHL.

Voráček nebodoval, Vrbata přispěl k výhře Canucks

Philadelphia s lídrem kanadského bodování Jakubem Voráčkem nastoupila do domácího utkání s Vancouverem s cílem odčinit poslední těsnou porážku 0:1 z Washingtonu, jenže neúspěšně. Letci se stejně jako v souboji s Capitals gólu nedočkali a soupeři podlehli 0:4.

Ze sedmnáctého zásahu v sezóně se těšil Radim Vrbata, který v úvodu závěrečné periody zvyšoval v přesilovce vedení Canucks na 3:0. Třiatřicetiletý křídelník těžil ze spolupráce s bratry Sedinovými a švihem pod víko nedal brankáři Emerymu žádnou šanci. Flyers prohráli tři z posledních čtyř utkání a na play off ztrácejí jedenáct bodů. Vancouver je v Západní konferenci sedmý. Voráček nebodoval podruhé za sebou, přesto nadále vévodí produktivitě NHL. Před druhým Jevgenijem Malkinem z Pittsburghu má tříbodový náskok.

Pavelec vychytal výhru Jets

Dařilo se i Winnipegu, v jehož kleci se objevil Ondřej Pavelec. Český gólman zlikvidoval v Dallasu 46 střel Stars! Kladenský odchovanec nestačil pouze na dělovku Trevora Daleyho z 59. minuty, zejména díky Pavelcovi zvítězili Jets 2:1. První gól střetnutí vsítil Michael Frolík, jenž si ve 4. minutě vyměnil puk s Perreaultem a zblízka překonal švédského brankáře Anderse Lindbäcka. Winnipeg vyhrál tři z uplynulých čtyř utkání a v Západní konferenci drží pátou příčku.

Pastrňák zůstane v Bostonu do konce sezóny

Skóroval i David Krejčí, který pomohl Bostonu k výhře 3:0 nad New Yorkem Rangers. David Pastrňák v dresu Bruins tentokrát síť nerozvlnil, těšil se však z příjemné zprávy. V kádru Bostonu totiž setrvá až do konce této sezóny.

"Zůstane v prvním týmu. Jsme rádi, že jsme se takhle mohli rozhodnout. Díváme se na to jako na krok k dalšímu rozvoji, který už jsme v minulosti s několika mladými hráči udělali. Samozřejmě to neznamená, že má napořád jisté místo v sestavě," řekl generální manažer klubu Peter Chiarelli po první třetině utkání s Jezdci.

Havířovský rodák odehrál v NHL zatím 9 zápasů, v nichž nasbíral pět bodů (4+1). Již dvakrát byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Mrázek vychytal výhru Detroitu

Petr Mrázek se znovu postavil do branky Detroitu a na ledě St. Louis vychytal výhru 3:2 v prodloužení. Český gólman zneškodnil pětadvacet střel Blues. Ti se soupeřem dlouho prohrávali o dva góly. Ve 44. minutě však Backes v přesilovce snížil a při závěrečné power play Steen poslal napínavý duel do prodloužení. Red Wings však přesto po utkání slavili dva body. Výhru jim obstaral tři vteřiny před koncem nastaveného času Rus Dacjuk.

Výsledky NHL:
Boston - New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Bergeron, 23. Krejčí, 50. Eriksson. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Krug, 3. Campbell (všichni Boston).
Buffalo - Minnesota 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Branky: 6. Parise, 20. Vanek, 27. Brodziak, 30. Dumba, 39. Spurgeon, 45. Cooke, 59. Haula. Střely na branku: 18:37. Diváci: 18 963. Hvězdy utkání: 1. Pominville, 2. Parise, 3. Vanek (všichni Minnesota).
Philadelphia - Vancouver 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Bonino, 14. H. Sedin, 22. Vrbata, 22. Jansen. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 571. Hvězdy utkání: 1. H. Sedin, 2. D. Sedin, 3. Miller (všichni Vancouver).
Ottawa - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Zibanejad, 17. Pageau (M. Michálek), 23. Karlsson (M. Michálek), 60. Condra - 15. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 893. Hvězdy utkání: 1. Pageau, 2. Anderson, 3. Karlsson (všichni Ottawa).
Florida - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 6. Ekblad, 34. Barkov - 3. Barrie, 34. Landeskog, 52. Holden, 60. Iginla. Střely na branku: 32:29. Diváci: 9584. Hvězdy utkání: 1. Holden, 2. Barrie (oba Colorado), 3. Ekblad (Florida).
St. Louis - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 44. Backes, 60. Steen - 39. Andersson, 40. Tatar, 65. Dacjuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 543. Hvězdy utkání: 1. Tatar, 2. Andersson (oba Detroit), 3. Backes (St. Louis).
Dallas - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Daley - 4. Frolík, 48. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 47 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97,9 procenta. Střely na branku: 47:22. Diváci: 16 221. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Stuart (oba Winnipeg), 3. Daley (Dallas).
Arizona - Calgary 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 33. Boedker - 22. Backlund, 45. Jones, 56. Giordano, 59. Monahan. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12 982. Hvězdy utkání: 1. Jones, 2. Monahan, 3. Backlund (všichni Calgary).
Tampa Bay - Edmonton 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 42. a 52. Palát, 28. Stamkos - 14. a 40. Pouliot. Střely na branku: 19:32. Diváci: 18 609. Hvězdy utkání: 1. Palát, 2. Johnson (oba Tampa), 3. Pouliot (Edmonton).
San Jose - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Kennedy, 10. Marleau, 60. Wingels - 12. R. Polák. Střely na branku: 42:25. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Braun, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Reimer (Toronto).