Winnipeg - Arizona 4:3 SNPavelec s Frolíkem dovedli Jets k výhře nad Kojoty, Seguin dýchá Voráčkovi na záda

New York

Češi ve službách hokejového týmu z Winnipegu měli lví podíl na výhře Jets 4:3 po samostatných nájezdech v duelu NHL s Kojoty z Arizony. Ondřej Pavelec kryl celkem 28 střel hostí, v rozstřelu si na něm vylámali zuby Sam Gagner, Antoine Vermette i Shane Doan a český brankář byl po zásluze vyhlášen první hvězdou duelu. Útočník Michael Frolík pak přidal jeden gól vítězů, celkově desátý v sezóně. Jednou trefou a přihrávkou se podílel na vítězství Dallasu 6:3 na ledě Chicaga i Tyler Seguin a v tabulce produktivity soutěže už ztrácí jen jeden bod na vedoucího Jakuba Voráčka z Philadelphie, která hraje od 19:00 SEČ s New Yorkem Islanders.

Ondřej Pavelec v brance Winnipegu takhle vychytal Antoina Vermetteho z Arizony.

Frolík se prosadil ve 22. minutě, kdy využil nedorozumění při rozehrávce mezi brankářem Mikem Smithem a obráncem Keithem Yandlem, zavěsil do prázdné branky a dostal Jets do vedení 2:1. V polovině třetí třetiny náskok navýšil Dustin Byfuglien a zdálo se, že domácí pohodlně získají dva body. Jenže pak hosté dvěma slepenými góly během necelých tří minut vyrovnali a zápas tak dospěl až k nájezdům, v nichž přece jenom vystřelil Winnipegu výhru Bryan Little.

Pavelec byl zvolen nejlepším hráčem utkání podruhé za sebou. Ve čtvrtek díky heroickému představení a 47 zákrokům dovedl Jets k výhře 2:1 v Dallasu, o den později sice v Chicagu odpočíval, v neděli se ale do branky vrátil a znovu se odvděčil povedeným výkonem.

"Dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou, ale pak jsme jakoby přestali hrát. Nebyl to nijak hezký zápas, ale dva body jsou dva body a důležité je, že jsme našli cestu, jak je získat," citoval Pavelce po utkání oficiální web soutěže.

Winnipeg si tak připsal čtvrtou výhru v řadě, bodoval v šestém utkání za sebou a útočí na premiérový postup do play off, když má na pátém místě tabulky Západní konference stejně bodů jako čtvrté Chicago a sedmibodový náskok na deváté Los Angeles.

Zetterbergův hattrick

Hattrickem, celkově šestým v kariéře, se blýskl švédský útočník Henrik Zetterberg a dovedl Detroit k výhře 6:4 nad Buffalem, přestože jeho tým po úvodní třetině prohrával 0:3. Utkání se vůbec nepovedlo českému brankáři Petru Mrázkovi. Gólman Rudých křídel po třech výhrách v řadě tentokrát v duelu s nejhorším týmem celé ligy ze sedmi střel třikrát inkasoval a poroučel se na střídačku. Zápas dochytal Tom McCollum, který naskočil teprve do druhého utkání v NHL a nakonec se radoval z premiérové výhry.

"Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa a trošku zorganizovali hru," prohlásil trenér Mike Babcock. "Soupeř byl na začátku hladovější. Věděli jsme, že se musíme zlepšit a naštěstí se nám to v dalších čtyřiceti minutách podařilo," doplnil hrdina večera Zetterberg.

Gólem a asistencí se podruhé za sebou zapsal do statistik Tyler Seguin při výhře Dallasu 6:3 v Chicagu a stáhl Voráčkův náskok v čele kanadského bodování na jediný bod. O další bod zpět je Sidney Crosby, jenž jednou skóroval při prohře Pittsburghu 2:5 s New Yorkem Rangers.

Výsledky zápasů NHL:
Pittsburgh - New York Rangers 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 16. Crosby, 45. Perron - 1. a 23. Rick Nash, 26. a 47. Stepan, 7. Brassard. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18 668. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Brassard (všichni Rangers).
Detroit - Buffalo 6:4 (0:3, 3:0, 3:1)
Branky: 42., 46. a 52. Zetterberg, 22. Nyquist, 25. Miller, 31. Tatar - 11. a 49. Ennis, 2. Stafford, 14. Stewart. Petr Mrázek odchytal za Detroit 14 minut, ze 7 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 57,1 procenta. Střely na branku: 26:15. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Ennis (Buffalo).
Winnipeg - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. a rozh. nájezd Little, 22. Frolík, 50. Byfuglien - 8. Ekman-Larsson (Hanzal), 54. Korpikoski, 57. Rieder. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Smith (Arizona), 3. Little (Winnipeg).
Chicago - Dallas 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
Branky: 18. a 28. Saad, 13. P. Kane - 11. a 43. Eakin, 7. Seguin, 20. Fiddler, 51. E. Cole, 60. Horcoff. Střely na branku: 41:34. Diváci: 22 135. Hvězdy utkání: 1. Eakin (Dallas), 2. Saad (Chicago), 3. Seguin (Dallas).