Philadelphia - Pittsburgh 3:2 PPVoráček v bitce sejmul soupeře a pak byl u rozhodujícího gólu. Mrázek vychytal výhru

Český hokejista Jakub Voráček si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče NHL, když po asistenci na vítězném gólu Philadelphie proti Pittsburghu na 3:2 v prodloužení zaznamenal svůj 56. bod v sezóně. Radoval se i brankář Petr Mrázek, jenž pomohl Detroitu k vítězství nad Minnesotou 5:4 po samostatných nájezdech. Jako jediný se z Čechů střelecky prosadil Milan Michálek.

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček po bodyčeku od Roba Scuderiho z Pittsburghu.

Minutu před koncem prodloužení při přesilovce Flyers neudržel brankář Pittsburghu Thomas Greiss Voráčkovu střelu, kterou dorazil do branky kapitán Claude Giroux, následně vyhlášený první hvězdou zápasu.

Voráček, jenž bodoval ve třetím zápase za sebou, se stihl do statistik zapsat i jinak. V utkání si odseděl na trestné lavici sedmnáct minut. A to především kvůli bitce, do níž se pustil za stavu 1:1 proti Robu Scuderimu. Ten českého forvarda nabral bodyčekem u mantinelu, což Voráčka pořádně rozčílilo. Shodil rukavice a v následné bitce měl jasně navrch.

Několika rychlými ranami soupeře vyřídil, za což sklidil nadšený aplaus fanoušků i spoluhráčů. Kladenský odchovanec v aktuální tabulce produktivity vede o čtyři body před Tylerem Seguinem z Dallasu.

Your browser does not support iframes.

Bez bodu naopak zůstal kapitán hostů Sidney Crosby. Domácí se dostali do vedení po brance Luka Schenna v první třetině, Pittsburgh se však trefil na začátku druhé i třetí části a skóre otočil. Vyrovnání zařídil Chris VandeVelde. Rozhodující trefu si Flyers, kteří přestříleli soupeře 40:35, schovali až na prodloužení.

Philadelphia i přes vítězství ztrácí v boji o divokou kartu pro play off ve Východní konferenci jedenáct bodů na Boston. „Byl to ale hodně emotivní zápas. Bojovalo se 60, 64 minut. Tohle je samozřejmě způsob, jak můžeme utkání vyhrávat, musíme se takhle snažit hrát pokaždé. Nevím proč zrovna proti Pittsburghu je to vždy takhle vyhecované," dělil se o své dojmy po utkání Voráček.

Mrázek vychytal nájezdy

Do branky Detroitu se opět postavil Petr Mrázek, jehož tým po druhé třetině vedl nad Minnesotou 4:1, ale nakonec se musel o vítězství hodně strachovat. Wild totiž třemi góly v závěrečném dějství srovnali na 4:4. Rozhodnout tak musel až rozstřel, v němž Mrázek kryl oba pokusy soupeře.

„Myslím, že jsme i ve třetí třetině hráli dobře, ale Minnesota hodně tlačila a dostávala se k odraženým pukům. Povedlo se jim pár útoků a dokázali dát tři góly za třetinu," zhodnotil třetí dějství Mrázek, který si celkem připsal 34 úspěšných zákroků.

Jako jediný z českých hokejistů se v noci z úterý na středu trefil Milan Michálek, jenž svým šestým gólem v sezóně poslal v přesilovce Ottawu do vedení nad New Yorkem Rangers 2:1. Jeho tým ale nakonec podlehl 2:3 v prodloužení.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 30. Hayes, 43. Kreider, 63. Hagelin - 34. Karlsson, 35. M. Michálek. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Karlsson (Ottawa), 3. M. Staal (NY Rangers).
Washington - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. a 14. Ovečkin, 18. Beagle, 47. Bäckström - 56. a rozhodující sam. nájezd Purcell, 15. Roy, 40. Nikitin, 59. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Nugent-Hopkins (Edmonton), 3. Carlson (Washington).
Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 14. L. Schenn, 45. VandeVelde, 64. Giroux (Voráček) - 23. Kunitz, 43. Bennett. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19 982. Hvězdy zápasu: 1. Emery, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Malkin (Pittsburgh).
Montreal - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Galchenyuk, 65. Subban - 33. Ribeiro. Střely na branku: 27:37. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Jones (Nashville), 3. Subban (Montreal).
Detroit - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 10. Pulkkinen, 15. Ericsson, 24. Nyquist, 28. Oullet, rozhodující sam. nájezd Dacjuk - 47. a 54. Parise, 14. Koivu, 51. Vanek. Střely na branku: 24:38. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).
Tampa Bay - Vancouver 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 41. a 58. Killorn, 34. Filppula, 45. Boyle - 49. Corrado. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18 517. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Killorn, 3. Garrison (všichni Tampa Bay).
Chicago - Arizona 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 13. a 40. Shaw, 7. Toews, 24. P. Kane, 30. Teravainen, 55. Rundblad - 38. Lessio. Střely na branku: 51:36. Diváci: 21 427. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. P. Kane, 3. Teravainen (všichni Chicago).
Dallas - Boston 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Fiddler - 35. Eriksson, 39. Campbell, 48. Hamilton. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17 432. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Fiddler (Dallas).