Mazanec zamířil v pauze pro Utkání hvězd z Nashvillu na farmu

Nashville

Český hokejový brankář Marek Mazanec se v pauze pro Utkání hvězd NHL vrátil z Nashvillu na farmu do Milwaukee do nižší AHL. Třiadvacetiletý odchovanec Písku při zranění Pekky Rinneho kryl při týdenním pobytu v prvním týmu Nashvillu záda Carteru Huttonovi, v sobotním utkání v Detroitu (2:5) odchytal závěrečných 47 minut a z 20 střel inkasoval dvě branky.

Brankář Marek Mazanec v dresu Nashvillu.

V součtu s minulou premiérovou sezónou v NHL odchytal Mazanec 26 zápasů s průměrem 2,8 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků 90,1 procenta. Udržel také dvakrát čisté konto.

Po návratu na farmu naskočil ve středu do utkání proti celku Utica Comets ve 13. minutě za stavu 0:2 místo Magnuse Hellberga a pomohl 21 úspěšnými zákroky k výhře 3:2 po samostatných nájezdech. V AHL má v této sezóně z 24 utkání průměr 2,39 gólu na zápas, úspěšnost 91 procent a třikrát vychytal nulu.