Calgary - Winnipeg 5:2Hertlovi neuznali gól, český talent pak neuspěl v penaltovém maratónu. Pavelec Jets nespasil

New York

Vydařený záskok střídajícího českého gólmana Ondřeje Pavelce už hokejisty Winnipegu nespasil. Reprezentační gólman nahradil kolegu Michaela Hutchinsona ve třetí třetině, a i když během více než dvanácti minut ani jednou neinkasoval, Jets nakonec prohráli s Calgary 2:5. V pondělních zápasech vyšli čeští zástupci bodově naprázdno.

Hokejisté Calgary se radují z gólu proti Winnipegu

Premiérové góly v dresu Flames zaznamenali Raphael Diaz a Brandon Bollig. A jejich trefy přišly v pravý čas, Flames se totiž dotáhli na Winnipeg na rozdíl jediného bodu v přetahované o první ze dvou pozic pro divokou kartu pro play off Západní konference.

Bodově naprázdno vyšel v dresu vítězů útočník Jiří Hudler. Neprosadil se ani Michael Frolík v poraženém týmu, jenž byl u tří inkasovaných gólů. Winnipeg tak prohrál čtvrtý zápas v řadě a od pauzy pro All Star Game ještě nezískal ani bod.

Pavelec se dostal do branky po Bolligově gólu na 4:1 v osmé minutě třetí třetiny. A pochytal všechny čtyři střely, které na něj mířily. Jets výměna gólmana na okamžik nakopla. Bryan Little snížil na 2:4. Víc už ale Winnipeg nezvládl, při hře bez brankáře inkasoval dvě a půl minuty před koncem gól na 5:2.

Edmonton rozhodl ve třinácté sérii nájezdů

Bodově se neprosadil ani Tomáš Hertl, jehož San Jose prohrálo s Edmontonem 4:5 po samostatných nájezdech, které rozhodl až ve třinácté sérii Rob Klinkhammer.

Hertl se sice na konci první třetiny radoval z gólu, když z dorážky překonal brankáře Viktora Fastha, jenže rozhodčí jeho trefu neuznali. Centr Sharks James Sheppard podle jejich mínění při akci nedovoleně bránil gólmanovi ve hře. Český forvard následně neuspěl ani v penaltovém rozstřelu, na ledě strávil 16 minut a připsal si jeden mínusový bod.

Oilers vedli i zásluhou dvou gólů Jordana Eberleho po dvou třetinách 3:1. Na začátku třetí části ale nastartovalo San Jose velký obrat. Joe Pavelski svým druhým gólem v utkání v 50. minutě už poslal Žraloky do vedení 4:3. Justin Schultz ale ještě stihl vyrovnat a jeho tým nakonec po penaltovém maratónu slavil výhru.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Florida 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky: 9. a 59. Rick Nash, 23. Hayes, 30. M. Staal, 49. Boyle, 56. Zuccarello - 5. Barkov, 33. Bolland, 36. Pirri. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Zuccarello, 2. Nash, 3. Hayes (všichni Rangers).
Calgary - Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 5. Jones, 22. Raymond, 45. Diaz, 48. Bollig, 58. Monahan - 2. Wheeler, 49. Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 12 minut, ze 4 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 28:19. Diváci: 18 824. Hvězdy utkání: 1. Giordano, 2. Bollig, 3. Colborne (všichni Calgary).
San Jose - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky: 12. a 50. Pavelski, 43. Hannan, 44. Tennyson - 19. a 21. Eberle, 30. Roy, 58. Schultz, rozhodující sam. nájezd Klinkhammer. Střely na branku: 37:40. Diváci: 17 376. Hvězdy utkání: 1. J. Thornton, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Eberle (Edmonton).