New Jersey - Edmonton 1:2Devils se i přes Eliášův gól znovu vzdálilo play off, Hudlerova trefa k výhře pomohla

Hokejisté New Jersey Devils prohráli na vlastním ledě s Edmontonem 1:2. Jedinou branku domácích vstřelil v úvodní třetině český útočník Patrik Eliáš, asistenci si u branky připsal také Martin Havlát. Devils prohráli podruhé v řadě a na příčky zajišťující play off ztrácí dvanáct bodů. Calgary i díky brance Jiřího Hudlera zvítězilo na ledě San Jose 4:1.

Marek Židlický (vlevo) a Martin Havlát (uprostřed) se radují z branky, kterou vstřelil jejich spoluhráč z New Jersey Patrik Eliáš.

Eliáš byl před zápasem ještě dodatečně vyznamenán za dosažení hranice tisíce bodů. A už v šesté minutě na sebe strhl znovu pozornost. Havlát u mantinelu vybojoval puk, vybruslil s ním mezi kruhy a přihrál doprava Eliášovi, který střelou z první poslal domácí do vedení.

Nejhorší tým Západní konference ale dokázal zápas otočit. Půl minuty před koncem úvodní části se po šikovné přihrávce zpoza branky od Eberleho prosadil Klefborn. A rozhodující branku přidal ve druhé třetině v přesilové hře Jakupov.

Série Minnesoty pokračuje

O účast v play off svádí tuhý boj také Vancouver. Za Canucks si připsal bod za asistenci také Radim Vrbata, kanadský celek přesto prohrál na ledě Minnesoty 3:5.

Právě Wild jsou největším konkurentem Vancouveru v boji o postup do vyřazovacích bojů. Kosatky mají před Minnesotou tříbodový náskok, hráči Wild ale mají oslnivou formu. Proti Vancouveru slavili šestou výhru za plný počet bodů v řadě.

Ve stejné konferenci bojují o prodloužení sezóny také týmy San Jose a Calgary. V jejich vzájemném duelu se domácímu Burnsovi podařilo snížit na 1:2 jedinou vteřinu před koncem druhé třetiny.

Žraloky ale jeho gól k otočení skóre nevybičoval. Zabránil jim v tom i Hudler, který si v přesilové hře najel do ideální střelecké pozice a přesnou střelou zužitkoval přihrávku Gaudreaua. Oba celky mají 63 bodů, o dva body víc než Canucks.

Výsledky NHL:
New Jersey - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Eliáš (Havlát) - 20. Klefbom, 33. Jakupov. Střely na branku: 14:24. Diváci: 11.519. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Eliáš (New Jersey).
Columbus - Los Angeles 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Skille, 35. Hartnell, 59. Savard - 3. King, 9. Toffoli, 36. Carter, 42. Brown. Střely na branku: 26:44. Diváci: 14.703. Hvězdy zápasu: 1. King, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. Hartnell (Columbus).
Minnesota - Vancouver 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Branky: 6. Schroder, 8. Pominville, 16. Niederreiter, 28. Suter, 28. Brodziak - 11. Kassian, 22. Matthias (Vrbata), 58. Stanton. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.804. Hvězdy utkání: 1. Koivu, 2. Pominville , 3. Schroder (všichni Minnesota).
Chicago - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 33. a 53. Hossa - 44. a rozhodující sam. nájezd Vermette, 38. Doan. Střely na branku: 38:29. Diváci: 21.337. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Arizona), 2. Hossa (Chicago), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
San Jose - Calgary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 40. Burns - 15. Raymond, 29. Bouma, 46. Hudler, 59. Jones. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.010. Hvězdy zápasu: 1. Bouma, 2. Russell, 3. Giordano (všichni Calgary).