Tampa Bay - St. Louis 3:6Jaškin dál pálí, opět pomohl gólem k výhře St. Louis. Skórovali i Frolík a Hejda

Český hokejista Dmitrij Jaškin se gólem při přesilovce podílel na vítězství St. Louis na ledě Tampy. Skóroval i Michael Frolík z Winnipegu či Jan Hejda z Colorada, jejich týmy ovšem v pokračování NHL prohráli - s Nashvillem resp. NY Rangers. Asistenci si připsal Tomáš Plekanec z Montrealu, který podlehl po prodloužení Edmontonu.

Michael Frolík (67) jásá se spoluhráči z Winnipegu Drewem Staffordem (vzadu vlevo) Markem Scheifelem (55) a Jacobem Troubou (8) po gólu proti Nashvillu.

Pro Jaškina to byl osmý gól v sezóně, v zápase znamenal vedení 2:0. Hosté pak nepřipustili žádné komplikace a vyhráli 6:3. Mezi střelce se Jaškin zapsal podruhé v řadě a počtvrté z posledních sedmi duelů, minule proti Arizoně dal vítězný gól.

Tentokrát bývalý hráč Slavie a potomek bývalého obránce Alexeje Jaškina, vícenásobného mistra se Vsetínem, v 5. minutě nabruslil na modré čáře na přihrávku Alexandera Steena, dostal se za záda beků a nájezd zakončil přesnou střelou mezi betony brankáře Bishopa.

HItchcock se posunul v tabulce koučů

Ken Hitchcock oslavil 693. vítězství na střídačce v NHL a v historické tabulce úspěšných koučů předstihl na čtvrtém místě Dicka Irvina. "Nemůžete posbírat tolik výher bez dobrých hráčů. Já měl vždy štěstí na kvalitní hokejisty i spolupracovníky na lavičce," řekl Hitchcock.

Hvězdou zápasu byl Steen, který dal gól a na další dva přihrál. "Odvedli jsme dobrou práci na začátku, kdy jsme na soupeře vletěli. Zásadní je, že dobře bruslíme, pořád jsme v pohybu a nabízíme se do volných prostorů. Tím si vytváříme spoustu šancí," uvedl Steen.

Frolík dal už jedenáctý gól v tomto ročníku, a to po devítizápasové odmlce. Vyrovnával jím na 1:1 v Nashvillu, který nakonec vrátil vedení na svoji stranu a nezabránil tomu ani Ondřej Pavelec v bráně hostů. Inkasoval třikrát z 26 střel.

Vítězný gól domácích vstřelil ve 24. minutě Filip Forsberg. Dvacetiletý Švéd svou devatenáctou trefou vytvořil nový klubový rekord v počtu gólů, které dal nováček v premiérové sezóně. Navíc přidal asistenci a s 50 body vévodí produktivitě nováčků o devět bodů před Johnnym Gaudreauem z Calgary.

Nashville potvrdil pozici nejlepšího týmu NHL, když jako první dosáhl na metu 80 bodů. A vylepšil už tak skvělou bilanci na domácím ledě, kde vyhrál dvanáct z posledních třinácti utkání a dohromady 23 z 27.

Plekanec nedal velkou šanci

Plekanec byl smutným hrdinou kanadského derby mezi Montrealem a Edmontonem. Český útočník si sice ve 22. minutě připsal asistenci na druhý gól Canadiens, jenže minutu před koncem třetí třetiny za stavu 3:2 při power play Oilers nedal gól do prázdné branky poté, co naskočil z trestné lavice, a hosté nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení.

Hrdinou Edmontonu se stal švédský obránce Oscar Klefbom, který skvělým zákrokem zablokoval Plekancovu střelu a vzápětí měl prsty ve vyrovnávacím gólu, když jeho ránu dorazil do branky Ryan Nugent-Hopkins. Ve druhé minutě prodloužení pak Klefbom přihrál i na vítězný gól Antonu Landerovi.

"Dnešní zápas byl velká zábava," smál se Klefbom po utkání. "Není lepší pocit než se dostat zpátky do hry a pak vyhrát v prodloužení. Podali jsme skvělý týmový výkon."

Hejdův premiérový gól v sezóně ve třetí třetině znamenal vyrovnání Colorada na 3:3, prosadil se opakovanou střelou z prostoru mezi kruhy. Závěr ale patřil Rangers, kteří zasadili soupeři tři gólové údery, jednou se trefil i Rick Nash, s 34 góly nejlepší střelec ligy.

Zajímavou přestřelku viděli fanoušci v Ottawě, kde Senators prohrávali s Pittsburghem po dvou třetinách už 0:3 a v 55. minutě po druhé trefě Sidneyho Crosbyho 2:4. Jenže pak domácí dvěma góly během třinácti sekund vyrovnali a získali aspoň bod. O výhře Penguins 5:4 po nájezdech nakonec rozhodl David Perron.

Statistika NHL:
NY Islanders - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. a 33. Lee, 5. Cizikas - 22. Panik, 25. T. Smith. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15 388. Hvězdy utkání: 1. Lee, 2. Cizikas (oba Islanders), 3. T. Smith (Toronto).
Carolina - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 30. Skinner - 35. Beauchemin, 38. Beleskey. Střely na branku: 36:17. Diváci: 11 991. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Beleskey (oba Anaheim), 3. Skinner (Carolina).
Montreal - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 17. Thomas, 22. Galchenyuk (Plekanec), 50. Pacioretty - 35. a 60. Nugent-Hopkins, 25. Hendricks, 62. Lander. Střely na branku: 26:38. Diváci: 21 286. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Tokarski (Montreal), 3. Lander (Edmonton).
Ottawa - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)
Branky: 46. Zibanejad, 50. Hoffman, 56. Stone, 57. Turris - 10. a 55. Crosby, 2. Letang, 34. Malkin, rozh. nájezd Perron. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 826. Hvězdy utkání: 1. Perron (Pittsburgh), 2. Ryan, 3. Turris (oba Ottawa).
Nashville - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Weber, 24. Forsberg, 57. Neal - 12. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 26 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16 135. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Forsberg, 3. Weber (všichni Nashville).
Minnesota - Florida 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Pominville, 27. Parise - 30. Bjugstad. Střely na branku: 23:27. Diváci: 19 055. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu, 2. Dubnyk, 3. Parise (všichni Minnesota).
Colorado - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky: 33. Landeskog, 47. Iginla, 51. Hejda - 17. Boyle, 22. Hayes, 37. Zuccarello, 53. Hagelin, 56. Nash, 59. McDonagh. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 378. Hvězdy utkání: 1. Hayes, 2. Nash (oba Rangers), 3. Iginla (Colorado).
Tampa Bay - St. Louis 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 29. Johnson, 38. Connolly, 47. Stamkos - 2. Oshie, 5. Jaškin, 33. Steen, 35. Backes, 36. Stastny, 59. Tarasenko. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18 926. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Backes, 3. Oshie (všichni St. Louis).
Los Angeles - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 4., 40. a 49. Toffoli, 41. King, 47. Nolan - 24. a 53. Raymond, 24. Jones. Střely na branku: 45:18. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Toffoli, 2. Carter, 3. Doughty (všichni Los Angeles).