Ottawa - Edmonton 7:2Střelec Michálek se probral! S Hudlerem byli za hvězdy. Jágrovi zhořkly narozeniny

Ottawa

Báječný večer prožil v NHL ottawský útočník Milan Michálek. V zápase proti Edmontonu dvakrát skóroval, navíc přidal i asistenci. Výrazně tak pomohl Senátorům k vysokému vítězství 7:2. Český hokejista byl v hale Canadien Tire Centre vyhlášen první hvězdou střetnutí. Dvěma přihrávkami podpořil Jiří Hudler výhru Calgary nad Vancouverem, Vrbata přišel o bodovou sérii. Jaromír Jágr své 43. narozeniny výhrou New Jersey neoslavil.

Ottawský útočník Milan Michálek (uprostřed) se snaží překonat brankáře Edmontonu Richarda Bachmana. Vlevo je obránce Olejářů Jeff PEtry.

Michálek zaznamenal tři body v jednom utkání poprvé v sezóně. Rodák z Jindřichova Hradce otevřel skóre duelu v 7. minutě, kdy v přesilovce dopravil z dorážky puk za Fasthova záda. Ve 24. minutě se zapsal do střelecké listiny podruhé. Po krásné akci a přihrávce Turrise ranou z první překonal gólmana Bachmana, který zkraje prostřední dvacetiminutovky nahradil Fastha.

Ottawa nakonec nasázela soupeři sedm gólů, její ztráta na play off je však pořád veliká. Aktuálně osmý Boston má před Senátory v tabulce Východní konference devítibodový náskok. Edmonton je v Západní konferenci poslední.

„Cítím se (fyzicky) stejně jako vždycky, je to jen o sebevědomí, které v hokeji hraje velkou roli. Mám pocit, jako by si mě puky zase nacházely," podělil se Michálek o své pocity. „V posledních pěti zápasech jsme získali pět bodů z šesti možných. Snad se nám teď podaří nasbírat pár výher v řadě. Bylo skvělé, že jsme (proti Edmontonu) celých 60 minut hráli bez výkyvů - to se nám nedařilo v několika posledních zápasech. Doufám, že tak budeme pokračovat," řekl český střelec k lepšící se formě Ottawy.

Hudler si drží formu

Hokejisté Vancouveru se na ledě Calgary dostali do vedení jako první. Ve druhé třetině ale především díky přehledu Jiřího Hudlera Calgary vyrovnalo.

Nejprve český útočník poslal puk rozjetému Mohananovi, a ten úspěšně zakončil, o pár minut později Mohanan znovu těžil ze spolupráce s Hudlerem, stav tak otočil na 2:1. Vancouver ještě do přestávky vrátil skóre rovnovážný stav, avšak krátce po siréně otevírající třetí třetinu vsítil rozdílový gól Bouma.

Jiří Hudler byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, radost naopak na druhé straně barikády neměl Radim Vrbata, jemuž se kromě prohry nepodařilo protáhnout osmizápasovou bodovou sérii. Díky výhře 3:2 Calgary získalo důležité body pro setrvání v postupové osmičce.

Subban má rekord sezóny

Po kanadském derby mezi Montrealem a Torontem byli šťastnější domácí, když vyhráli 2:1 po nájezdech. Obě branky v utkání padly v rozmezí 41 vteřin. Nejdříve jásala střídačka Toronta, když Winnik úspěšně zakončoval akci, jíž založil český obránce Polák. Krajánek měl prsty i v brance Montrealu, jež přišla záhy. Gallagher z brankoviště dorazil do sítě Plekancovu střelu.

Vyrovnanému utkání kralovali brankáři Price a Bernier. Oba čelili palbě kolem třiceti střel. Nájezdy ale vyšly lépe Priceovi, který tak pomohl favorizovaným Canadiens k bodu navíc.

V utkání padl zajímavý rekord sezóny, a to v délce času stráveného na ledě. Montrealský obránce P. K. Subban i s prodloužením odehrál přes 35 minut, čímž překonal své maximum. Nejvytíženějším hráčem na straně Toronta byl s 26 minutami Roman Polák.

Oslava na ledě se nekonala

Nejstarší hráč probíhající sezóny NHL Jaromír Jágr v neděli 15. února oslavuje třiačtyřicátiny, ale v předvečer narozeninového dne nedostal dárek v podobě výhry New Jersey.

Devils podlehli v Nashvillu 1:3 a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Přitom s lídrem soutěže drželi dlouho krok, ale soupeř v závěrečných minutách nerozhodný stav zlomil.

Jordán má první bod v NHL

Andrej Nestrašil zmírnil třetím gólem v sezóně porážku Caroliny 3:6 na ledě Minnesoty. Český útočník zastavil špatný vstup Hurricanes do utkání a ve dvacáté minutě trefou z dorážky za stavu 0:3 vstřelil úvodní gól týmu.

Hosté se ještě v prostřední části vzepjali a i s přispěním asistence Michala Jordána snížili na rozdíl jediné branky (3:4), ale více už nedokázali. Pro českého obránce znamenala přihrávka první bod v kariéře NHL. Potřeboval na něj 22 utkání.

NHL:
Ottawa - Edmonton 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
Branky: 8. a 24. M. Michálek, 21. Ceci, 21. Turris (M. Michálek), 39. Chiasson, 55. Hoffman, 57. Legwand - 16. Roy, 24. Fayne. Střely na branku: 42:27. Diváci: 17.160. Hvězdy zápasu: 1. M. Michálek, 2. Hoffman, 3. Stone (všichni Ottawa).
Montreal - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Gallagher (Plekanec), rozhodující sam. nájezd Desharnais - 12. Winnik (Polák). Střely na branku: 32:29. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais (Montreal), 2. Bernier (Toronto), 3. Price (Montreal).
Detroit - Winnipeg 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a 54. Dacjuk, 17. Kronwall, 22. Helm - 30. a rozhodující sam. nájezd Stafford, 3. Thorburn, 28. Wheeler, 45. Ladd. Střely na branku: 29:38. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Myers (Winnipeg), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Ladd (Winnipeg).
NY Islanders - Columbus 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky: 2. a 9. Bailey, 48. a 52. Tavares, 28. Strome, 42. Nielsen - 16. Dubinsky, 20. Atkinson, 40. Foligno. Střely na branku: 46:37. Diváci: 15.678. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Bailey, 3. Nielsen (všichni Islanders).
Nashville - New Jersey 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Cullen, 57. Wilson, 58. Smith - 38. Bernier. Střely na branku: 38:22. Diváci: 17.333. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Cullen (oba Nashville), 3. Schneider (New Jersey).
Minnesota - Carolina 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 2. a 9. Vanek, 16. Schroeder, 23. Prosser, 44. Haula, 59. Parise - 20. Nestrašil, 26. Skinner (Jordán), 27. Lindholm. Střely na branku: 24:27. Diváci: 19.220. Hvězdy zápasu: 1. Vanek, 2. Fontaine, 3. Granlund (všichni Minnesota).
Arizona - NY Rangers 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)
Branky: 27. Vermette - 21. Kreider, 42. Nash, 52. Hayes, 55. M. Staal, 58. Stempniak. Střely na branku: 35:32. Diváci: 14.719. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Kreider (oba Rangers), 3. Lessio (Arizona).
Colorado - Dallas 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Landeskog, 26. Tanguay, 44. Iginla, 60. Everberg - 50. Spezza. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. Stuart, 3. Everberg (všichni Colorado).
Calgary - Vancouver 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 27. a 32. Monahan (na obě Hudler), 42. Bouma - 17. Kenins, 38. Vey. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan (Calgary), 2. Hansen (Vancouver), 3. Hudler (Calgary).
Los Angeles - Washington 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 30. King, 41. Lewis, 48. Stoll - 42. Ovečkin. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Lewis, 3. Regehr (všichni Los Angeles).