Detroit - Montreal 0:2Češi v NHL zářili! Hudler s Nestrašilem hlavními hvězdami, Plekanec rozhodl zápas

Skvělé výkony podalo hned několik českých hokejistů v pondělních zápasech zámořské NHL. První hvězdou byl vyhlášen útočník Calgary Jiří Hudler, jenž dvěma góly pomohl k obratu proti Bosotnu (4:3pp), a také Andrej Nestrašil, který gólem a dvěma asistencemi přispěl k vítězství Caroliny nad Ottawou 6:3, při němž se mezi střelce zapsal i Michal Jordán. Vítězný gól Montrealu proti Detroitu vstřelil Tomáš Plekanec, kladenský odchovanec si při výhře 2:0 připsal i asistenci.

Útočník Calgary Jiří Hudler přijímá gratulace od spoluhráčů po trefě proti Bostonu.

Ještě na začátku druhé třetiny prohrávalo Calgary s Bostonem 0:3, ale pět minut před koncem normální hrací doby už bylo především díky dvěma gólům Jiřího Hudlera srovnáno. Rodák z Olomouce nastřílel v sezóně už osmnáct gólů, druhý v duelu proti Bostonu dal v přesilovce při vyloučení Davida Pastrňáka.

Český mladík z Bostonu si připsal také asistenci u druhé branky Medvědů, kteří ale nakonec odešli ze zápasu poraženi. V prodloužení rozhodl o vítězství Calgary 4:3 kuriózním gólem z takřka nulového úhlu TJ Brodie. Jeho oblouček si po odrazu od horní sítě brány srazil za své záda brankář Tuuka Rask.

Plekanec hrdinou

Hrdinou zápasu v dresu Montrealu se při vítězství 2:0 v Detroitu stal Tomáš Plekanec. V dlouho bezbrankovém zápase otevřel dvě a půl minuty před koncem skóre, když si po zmatcích Detroitu v obranném pásmu nabruslil mezi kruhy a nechytatelnou ranou propálil brankáře Jimmyho Howarda.

„Naskočil jsem z lavičky. Viděl jsem, že je přede mnou otevřený prostor uprostřed hřiště, snažil jsem se tam natlačit do co nejlepší pozice a dostat puk do brány," popsal český forvard vítězný gól, který byl jeho sedmnáctý v této sezóně. Následně si připsal i asistenci u gólu Maxe Paciorettyho do prázdné brány a po utkání byl vyhlášen třetí hvězdou.

Nestrašil s Jordánem úřadovali

Hned dva čeští hokejisté se vešli mezi tři hvězdy zápasu při výhře Caroliny nad Ottawou. Hlavní hvězdou se stal Andrej Nestrašil, jenž už v sedmé minutě zápasu otevřel skóre. Vybruslil zpoza branky těsně bráněný Markem Stonem, jehož překvapil, stejně jako brankáře Robina Lehnera, rychlou bekhendovou střelou zápěstím.

Carolina přišla o vedení a musela dokonce otáčet. U vedoucího gólu na 3:2 asistovali Nestrašil s Michalem Jordánem. Druhý jmenovaný, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, pak sám skóroval ve třetí třetině, když parádní ranou bez přípravy v přesilové hře zvyšoval na 5:3 a ze střeleckého zásahu se radoval poprvé v sezóně.

„Tohle bylo pro nás obrovské vítězství. Odehráli jsme opravdu dobrý zápas, byli jsme dobří na puku a zasloužili jsme si dneska vyhrát," radoval se po utkání Nestrašil. Slávistický odchovanec se trefil potřetí ve čtyřech zápasech a zdá se, že mu přesun z Detroitu náramně prospěl.

Jeho výkon chválil i kouč Hurikánů Bill Peters, jenž třiadvacetiletého Čecha přesunul z křídla do centra útoku po bok Gerbeho a Terryho: „Byl moc dobrý, stejně jako celá lajna. Budeme s jeho pozicí dál točit a nasazovat ho k různým hráčům, abychom na konci sezóny měli jistotu, koho v něm máme."

Výsledky NHL:
NY Islanders - NY Rangers 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 28. a 44. Strome, 1. Tavares, 12. Nielsen, 22. Boychuk - 15. a 24. McDonagh, 24. Kreider, 47. Stepan, 49. St. Louis, 56. Klein. Střely na branku: 43:42. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Klein, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Strome (Islanders).
Ottawa - Carolina 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 19. Condra, 31. Hoffman, 34. Ceci - 7. Nestrašil, 29. Skinner, 34. Gerbe (Nestrašil, Jordán), 40. McClement, 43. Jordán, 50. Terry (Nestrašil). Střely na branku: 32:36. Diváci: 16 562. Hvězdy utkání: 1. Nestrašil (Carolina), 2. Zibanejad (Ottawa), 3. Jordán (Carolina).
Detroit - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 58. Plekanec, 60. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 25:29. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Howard (Detroit), 3. Plekanec (Montreal).
Colorado - Arizona 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky: 3. McLeod (Hejda), 4. Duchene, 15. Holden, 28. Barrie, 38. Landeskog - 10. Ekman-Larsson, 43. Arcobello. Střely na branku: 34:17. Diváci: 14 132. Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. Iginla, 3. Carey (všichni Colorado).
Calgary - Boston 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 44. a 55. Hudler, 27. Jones, 65. Brodie - 7. Marchand, 12. Chára (Pastrňák), 21. Krug. Střely na branku: 27:27. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Bergeron (Boston).
Winnipeg - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 8. a 29. Little, 44. Myers, 56. Ladd, rozhodující sam. nájezd Wheeler - 14. a 56. Jakupov, 16. Lander, 42. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 46:22. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Little (Winnipeg), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Myers (Winnipeg).
Los Angeles - Tampa Bay 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. Kopitar, 44. Nolan, 54. Carter - 13. Nestěrov (Palát), 60. Johnson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. King, 3. Nolan (všichni Los Angeles).
Vancouver - Minnesota 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 21. H. Sedin, 42. Horvat, 52. Biega - 9. a 54. Niederreiter. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18 465. Hvězdy utkání: 1. Biega (Vancouver), 2. Niederreiter (Minnesota), 3. Horvat (Vancouver).