Ottawa - Montreal 4:2Češi pálili v NHL ostrými. Trefili se Michálek, Hudler i Pastrňák

New York

Povedený večer má za sebou v NHL ottawský hokejový útočník Milan Michálek. V duelu s Montrealem otevřel skóre, navíc si připsal i jednu asistenci a pomohl Senátorům k výhře 4:2. Střelecky se dařilo i dalším českým hráčům. Z šesté trefy v sezóně se radoval mladý bostonský forvard David Pastrňák, jeho Medvědi však nakonec prohráli na ledě Edmontonu 3:4 po samostatných nájezdech. Síť rozvlnil i Jiří Hudler, ani on se ale z výhry netěšil. Calgary podlehlo doma Minnesotě 2:3 po prodloužení. Blýskl se také Ondřej Palát, dvěma přihrávkami přispěl k vítězství Tampy Bay v Anaheimu 4:1.

Ottawský útočník Milan Michálek (v červeném dresu) překonává brankáře Montrealu Dustina Tokarského.

Ottawa potřebovala proti Habs naplno bodovat, aby udržela naději na účast v play off. A toužebné výhry se dočkala. Po bezbrankové první třetině nasměroval Senátory k triumfu Michálek, jenž prokázal důraz před brankou a propasíroval puk za záda gólmana Tokarského.

Odchovanec Jindřichova Hradce si v závěrečné periodě připsal ještě asistenci u přesilovkového gólu Stonea, který zvyšoval vedení domácích na 3:1. Beaulieu v 55. minutě ještě snížil, poslední slovo ale měl Kyle Turris, jenž do opuštěné klece zpečetil vítězství Ottawy. Skvělý debut v zámořské soutěži prožil brankář Andrew Hammond, který kryl 42 střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou duelu. Neuspěl proti němu ani Tomáš Plekanec, který na sedmadvacetiletého Kanaďana vypálil hned osmkrát.

Senátoři jsou ve Východní konferenci jedenáctí, na osmý Boston ztrácejí devět bodů.

Hudler překonal Dubnyka

Síť rozvlnil v noci na čtvrtek i Jiří Hudler, jenž v 18. minutě šikovně tečoval Widemanovo nahození od modré. Jeho jedenáctý zásah v sezóně ovšem Plamenům k výhře nestačil. Calgary podlehlo v domovské hale Scotiabank Saddledome Minnesotě 2:3 po prodloužení.

Pastrňák pomohl Bostonu k bodu

Šestou trefu v kariéře NHL zaznamenal David Pastrňák. Osmnáctiletý útočník v závěru prostřední dvacetiminutovky jemně tečoval Chárovu dělovku a Boston jeho zásluhou v tu chvíli srovnával stav zápasu v Edmontonu na 3:3.

Utkání mělo pořádně napínavou koncovku. O triumfu Olejářů rozhodl až ve dvanácté sérii samostatných nájezdů Martin Marinčin. Slovenský obránce jako jediný hráč uspěl v dovednostní činnosti. Štěstí zkusili i Pastrňák a David Krejčí, na gólmana Oilers Scrivense ale nevyzráli.

Výsledky NHL:
Ottawa - Montreal 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 32. M. Michálek, 39. Pageau, 50. Stone (M. Michálek), 59. Turris - 32. Pacioretty, 55. Beaulieu. Střely na branku: 39:44. Diváci: 18 949. Hvězdy zápasu: 1. Hammond, 2. Stone, 3. Karlsson (všichni Ottawa).
Chicago - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 37. Saad, 59. Versteeg - 37. a rozhodující sam. nájezd Tatar, 58. Helm. Střely na branku: 34:28. Diváci: 22 112. Hvězdy zápasu: 1. Helm, 2. Howard (oba Detroit), 3. Saad (Chicago).
Calgary - Minnesota 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. Hudler, 51. Bouma - 9. Fontaine, 12. Dumba, 62. Koivu. Střely na branku: 37:29. Diváci: 19 277. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Wideman (Calgary), 3. Koivu (Minnesota).
Colorado - Los Angeles 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 4. Landeskog - 22. a 60. Carter, 27. Toffoli, 36. Brown. Střely na branku: 43:26. Diváci: 15 786. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. Landeskog (Colorado).
Edmonton - Boston 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Jakupov, 16. Nugent-Hopkins, 29. Purcell, rozhodující sam. nájezd Marinčin - 20. Eriksson, 35. Smith, 36. Pastrňák. Střely na branku: 30:41. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens (Edmonton), 2. Rask (Boston), 3. Marinčin (Edmonton).
Anaheim - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branky: 5. Maroon - 25. Stralman, 26. Johnson (Palát), 39. Kučerov (Palát), 40. Stamkos (Šustr). Střely na branku: 25:32. Diváci: 17 284. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Maroon (Anaheim), 3. Killorn (Tampa Bay).