Philadelphia - Buffalo 2:3 SNVoráček skóroval a proměnil nájezd, Fleischmann a Hertl pomohli k výhrám svých týmů

Po dvou zápasech bez kanadského bodu se probudil nejproduktivnější český útočník Jakub Voráček, který brankou zařídil prodloužení a v následných nájezdech svůj pokus proměnil. Přesto Philadelphia prohrála s Buffalem 2:3 po nájezdech. Gól a asistenci si připsal Tomáš Fleischmann, jehož Florida zdolala Montreal 3:2 po nájezdech. Při výhře San Jose 5:2 nad Dallasem dva body za úspěšné přihrávky získal i Tomáš Hertl.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček překonává brankáře Buffala Michala Neuvirtha.

Voráček se proti českému gólmanovi Michalu Neuvirthovi v bráně Šavlí prosadil v přesilové hře v deváté minutě druhé třetiny, když dorazil střelu Simmondse, a vyrovnal tak na 2:2. V celém dalším průběhu zápasu pak už další gól nepadl. Další puk do branky poslal znovu Voráček, který forhendovou kličkou proměnil úvodní nájezd. Další spoluhráči se k němu ale nepřidali, hosté byli naopak dvakrát úspěšní.

I přes zisk jednoho kanadského bodu se Voráček v kanadském bodování soutěže propadl ze druhého na čtvrté místo. Na vedoucí duo Kane, Bäckström ztrácí český hráč dva body. Philadelphia stále věří v postup do play off, proti Buffalu si však připsala čtvrtou porážku z pěti posledních zápasů a na Boston, který drží osmou postupovou pozici ve Východní konferenci, Letci ztrácejí šest bodů.

V polovině druhé třetiny prohrávali Panteři na horkém ledě Montrealu o dvě branky, přesto nakonec dokázali zvítězit. Postarala se o to první hvězda zápasu Fleischmann. Český útočník ještě ve druhé třetině snížil střelou z mezikruží a ve třetí si najel za bránu, vrátil přihrávku Kampferovi, který srovnal. Zápas doputoval do samostatných nájezdů, v nichž se neprosadil útočník domácích Tomáš Plekanec. Dva střelci Panterů naopak úspěšní byli a strhli tak vítězství na svou stranu.

Hertl si připsal dva body

Na hraně postupu do vyřazovacích bojů balancují hokejisté San Jose. Z ledu Dallasu si ale Žraloci přivezli oba body. A pomohl k tomu také Hertl, který se v průběhu sezóny propadl z první až do čtvrté formace. Tentokrát ale na sebe upozornil dvěma akcemi. Ve druhé třetině vystřelil od pravého mantinelu a jeho pokus za záda domácího gólmana Lehtonena tečoval Desjardins.

Druhou asistenci si připsal u gólu téhož hráče. Kanadský útočník těžil zejména z dobré poziční hry Hertla, který v době střely z vrcholu kruhu clonil gólmanovi výhled. Po této inkasované brance Lehtonen přepustil místo v bráně Enrothovi a domácí dokázali snížit na rozdíl jedné branky, hosté ale drama nepřipustili, v závěru vstřelili dva góly do prázdné brány.

Nevydařený zápas má za sebou brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který inkasoval čtyři góly. Dvakrát ho překonal Bäckström, jednou Ovečkin. Oba se dostali v kanadském bodování před Voráčka. Proměněným nájezdem pomohl Radim Vrbata k výhře Vancouveru na ledě New York Rangers 5:4 po nájezdech.

Hokejová NHL:
NY Islanders - Nashville 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Strait, 11. Boychuk, 19. Tavares, 48. Leddy, 49. Bailey - 20. Forsberg, 37. Neal. Střely na branku: 40:32. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Leddy, 2. Tavares, 3. Grabner (NY Islanders).
NY Rangers - Vancouver 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 12. Stepan, 31. Nash, 46. St. Louis, 46. Hagelin - 44. a 58. H. Sedin, 22. Matthias, 34. Horvat, rozhodující sam. nájezd Burrows. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. H. Sedin (Vancouver), 2. St. Louis (NY Rangers), 3. Hansen (Vancouver).
Philadelphia - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. White, 29. Voráček - 5. Deslauries, 21. Gionta, rozhodující sam. nájezd Flynn. Střely na branku: 38:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval dvě branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Diváci: 19.472. Hvězdy zápasu: 1. Flynn (Buffalo), 2. White (Philadelphia), 3. Gionta (Buffalo).
Pittsburgh - Columbus 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 29. Malkin - 18. Hartnell, 58. Dubinsky. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.597. Hvězdy zápasu: 1. Dubinsky, 2. McElhinney (oba Columbus), 3. Fleury (Pittsburgh).
Washington - Winnipeg 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 34. a 36. Bäckström, 15. Carlson, 19. Ovečkin, 54. Brouwer - 32. Enström. Střely na branku: 33:28. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58:34 minuty, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Ovečkin, 3. Carlson (všichni Washington).
Montreal - Florida 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. a 31. Gallagher - 32. Fleischmann, 45. Kampfer (Fleischmann), rozhodující sam. nájezd Bolland. Střely na branku: 39:21. Diváci: 21.286. Hvězdy zápasu: 1. Fleischmann (Florida), 2. Gallagher (Montreal), 3. Bolland (Florida).
Dallas - San Jose 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 28. Daley, 58. Cole - 24. a 27. Desjardins (na obě Hertl), 4. Vlasic, 59. Marleau, 60. Wingels. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.568. Hvězdy zápasu: 1. Desjardins, 2. Niemi (oba San Jose), 3. Jamie Benn (Dallas).