Rubriky:

NHL

Bondra má být novou posilou Atlanty

13. září 2005 11:13 - ATLANTA

Slovenský hokejový útočník Peter Bondra odehraje následující sezónu v NHL s největší pravděpodobností v dresu týmu Atlanta Thrashers. Obě strany se už v pondělí v noci předběžně dohodly na roční smlouvě, během které by si slovenský kanonýr mohl přijít téměř na tři milióny dolarů.

 

www.princeton.edu

Bondrův základní plat by sice měl činit 505 tisíc dolarů, ale se všemi bonusy by se mohl vyšplhat k částce 2,9 miliónu. Základním předpokladem přitom je postup Atlanty do play-off. Pak se výše platu bude odvíjet podle počtu odehraných zápasů a nasbíraných kanadských bodů.

Bondra by měl být představen dnes

Podmínky smlouvy vyjednával sedmatřicetiletý Bondra s Atlantou v pondělí a už v klubu dokonce podstoupil i fyzické testy. Předpokládá se, že dnes by se měl objevit na právě začínajícím kempu Thrashers, kde bude oficálně představen jako nová posila mužstva.

"Až mne překvapil jeho opravdový zájem k nám přijít," vykládal o jednání s Bondrou generální manažer Atlanty Don Waddell. "Probírali jsme řadu možností kolem jeho příchodu a byl maximálně vstřícný," narážel Waddel na fakt, že nemohl Bondrovi nabídnout mnoho peněz, protože stále ještě počítá s velkorysou nabídkou pro ruskou hvězdu Ilju Kovalčuka, jenž je momentálně ve Voskresensku.

Kovalčuk je prioritou číslo jedna

"Naším cílem je přivést Kovalčuka zpět k týmu co nejrychleji to bude možné," ujistil fanoušky Thrashers Waddell. Ten by se měl během následujících 24 hodin opět sejít s hráčovým zástupcem Jay Grossmanem. Zároveň ale upozornil, že na angažování Bondry neměla situace kolem Kovalčuka žádný vliv.

Už před jednáním s Bondrou se Atlanta pro novou sezónu v NHL v útoku řádně posílila. Z klubu sice odešel hvězdný Dany Heatley, ale za něj přišel z Ottawy Bondrův krajan Marián Hossa. A klíčovou roli by v týmu měl hrát také český centr Bobby Holík.

grg, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..