New Jersey - Boston 2:3 PPPastrňák se tučně podepsal pod výhru Bostonu, jenž nadále uniká Jágrově Floridě

New Jersey/Praha

Vycházející hvězdě českého hokeje Davidu Pastrňákovi se v NHL opět dařilo. Boston na ledě New Jersey, které hrálo poprvé bez Jágra, zvítězil 3:2 v prodloužení, osmnáctiletý útočník v zápase jeden gól vstřelil a na vítězný přihrál. Bruins tak získali důležité body v boji o play off. I díky dvěma Nestrašilovým asistencím Carolina zaskočila Washington, Sekáč se podílel na obratu Ducks.

Útočník Bostonu David Pastrňák (vpředu) slaví se spoluhráči gól - archivní foto.

Boston díky vítězství navýšil náskok na osmé příčce Východní konference před devátou Floridou na čtyři body. Panthers už i s Jaromírem Jágrem v sestavě mohou ale ve večerním zápase svou ztrátu zmenšit.

New Jersey v první třetině utkání proti Bruins nehrálo špatně, do vedení se ale dostali hosté. Ve druhé části Devils ještě přidali, ale brankář Svedberg, který po dvou týdnech dostal šanci namísto Raska, bostonský tým držel. Nejprve mohl pálit Cammalleri, koncem periody neuspěl ve svém individuálním průniku ani Havlát.

Právě díky Pastrňákovi Boston získal pohodlnější vedení 2:0. Mladý forvard do branky dorazil puk, který po střele nezkrotil gólman Schneider. Stejně jako Bruins i Devils chtějí do play off, tým z Newarku tak do 49. minuty po gólech Zajace a Tootooa vyrovnal.

V prodloužení se však opět radoval Boston. Dvojice Eliáš-Havlát ztratila puk, který následně Krug zavezl do útočné třetiny, předal ho Pastrňákovi, a ten se o něj podělil se Spoonerem, jenž z levého kruhu střelou švihem Schneidera překonal.

„To se v prodloužení někdy stává. Ještě jsme pak měli smůlu, že střela (Spoonera) byla tečována naším hráčem," komentoval ztrátu kotouče českých útočníků dočasný trenér a generální manažer Devils Lou Lamoriello. Soupeř zaváhání využil. „Rychle jsem naskočil ze střídačky a dostal skvělou přihrávku (od Pastrňáka). Ani nevím, jak to prošlo. Byl jsem z toho v šoku. Konečně jsem skóroval," řekl o své první trefě v NHL Spooner.

Vítězná branka po přihrávce Nestrašila

Nestrašil se podílel na vítězné brance Caroliny. Slávistický odchovanec vybojoval v rohu kluziště kotouč pro obránce Bretta Bellemorea, jehož nahození od modré čáry prošlo až do sítě i díky cloně českého útočníka.

Druhý bod si pražský rodák připsal v samotném závěru, když při power play soupeře získal v obranném pásmu puk a předložil ho do jízdy skórujícímu Nathanu Gerbemu. Hlavním hrdinou byl však gólman Hurricanes Anton Chudobin, jenž zneškodil všech 28 střel soupeře.

Poprvé v novém působiště bodoval Jiří Sekáč, který se přihrávkou podílel na obratu Anaheimu. Ducks v kalifornském derby s Los Angeles prohrávali po dvou třetinách 0:2, ale v závěrečné části čtyřgólovou smrští otočili na konečných 4:2. Po akci českého útočníka vyrovnal skóre Emerson Etem.

Výsledky NHL:
New Jersey - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 46. Zajac, 49. Tootoo - 9. Paille, 42. Pastrňák, 63. Spooner (Pastrňák). Střely na branku: 31:34. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Spooner (Boston), 2. Tootoo, 3. Schneider (oba New Jersey).
NY Islanders - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. Strome, 60. Clutterbuck - 60. Jooris. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.170. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Strome (oba NY Islanders), 3. Rämö (Calgary).
Carolina - Washington 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 18. Bellemore (Nestrašil), 31. Skinner, 60. Gerbe (Nestrašil). Střely na branku: 38:28. Diváci: 13.415. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Skinner, 3. Bellemore (všichni Carolina).
Tampa Bay - Chicago 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 38. a 58. Stamkos, 29. Boyle, 48. Callahan. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Boyle (všichni Tampa Bay).
Dallas - Colorado 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 23. a 44. Eakin, 31. Spezza, 52. Roussel - 30. Barrie, 46. Iginla, 47. Guenin, 54. Landeskog, rozhodující sam. nájezd O'Reilly. Střely na branku: 36:23. Diváci: 15.431. Hvězdy zápasu: 1. Guenin (Colorado), 2. Eakin (Dallas), 3. Barrie (Colorado).
Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Branky: 52. a 60. Perry, 45. Kesler, 47. Etem (Sekáč) - 16. Lewis, 31. McNabb. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.413. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Wagner (všichni Anaheim).