Ottawa - Boston 1:3Pastrňák pomohl k výhře Bostonu, Bruins odskočili Floridě. Pavelec smolařem večera

New York

Český útočník David Pastrňák pomohl asistencí k vítězství Bostonu na ledě Ottawy 3:1. Bruins držící poslední postupovou pozici tak ve Východní konferenci odskočili Floridě, jejíž dres obléká Jaromír Jágr, už na šest bodů. Jediným úspěšným českým střelcem v úterních zápasech NHL byl Michael Frolík, jehož Winnipeg podlehl St. Louis 4:5. Smolařem večera byl brankář Jets Ondřej Pavelec, který 63 vteřin před koncem pustil za nerozhodného stavu za svá záda střelu ze středního pásma.

Útočník Bostonu David Pastrňák (vpravo) se snaží překonat brankáře Ottawy Craiga Andersona.

Pastrňák na ledě Ottawy nezačal vůbec dobře, v prvních deseti minutách se totiž dvakrát podíval na trestnou lavici. O své třetí výhře v řadě rozhodli Medvědi ve druhé třetině, ve které nastříleli všechny tři góly. Dva z nich obstaral Spooner a u druhého z nich si bod za druhou asistenci připsal Patrňák, jenž založil rychlou akci, po níž první hvězda zápasu skórovala.

Senátorům, kteří ještě také usilují o osmé postupové místo ve Východní konferenci, se tak vyřazovací boje výrazně oddálily. Na Boston ztrácejí sedm bodů, Florida o bod méně.

Ve třetím zápase v řadě se prosadil útočník Winnipegu Michael Frolík, který v polovině úvodní třetiny proti St. Louis po nahození Ladda zpracoval puk a z levého kruhu přesnou střelou mezi nohy překonal gólmana Elliota. Zápas se nevydařil hostujícímu gólmanovi Hutchinsonovi, který střídal krátce po polovině zápasu, když inkasoval počtvrté.

Na jeho místo nastoupil Ondřej Pavelec, jenž dodal týmu klid. Jets dokázali stáhnout tříbrankové manko. Přesto nebude český gólman na zápas vzpomínat rád. Třiašedesát vteřin před koncem třetí třetiny na něj totiž z prostředního pásma nahodil puk obránce Jackman a k překvapení všech ho Pavelec nedokázal zlikvidovat.

Statistika NHL:
NY Islanders - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 10. A. Lee - 32. H. Hayes, 43. Rick Nash. Střely na branku: 30:22. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. C. Talbot (oba Rangers), 3. A. Lee (Islanders).
Philadelphia - Dallas 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. L. Schenn (Voráček) - 12. B. Ritchie, 54. Fiddler. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.723. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Mason (Philadelphia), 3. Fiddler (Dallas).
Carolina - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Faulk, 13. V. Rask, 20. E. Staal - 23. a 47. Hartnell, 19. R. Bourque, rozhodující sam. nájezd Johansen. Střely na branku: 32:32. Diváci: 10.418. Hvězdy utkání: 1. Faulk (Carolina), 2. Hartnell (Columbus), 3. V. Rask (Carolina).
Colorado - Los Angeles 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 13. Barrie, 49. Tanguay - 8. Gáborík, 12. J. Carter, 15. McNabb, 36. Clifford, 50. Muzzin. Střely na branku: 23:30. Diváci: 15.724. Hvězdy utkání: 1. McNabb, 2. Clifford (oba Los Angeles), 3. Barrie (Colorado).
Ottawa - Boston 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 49. Puempel - 22. a 37. Spooner (na druhou Pastrňák), 36. L. Eriksson. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18.961. Hvězdy utkání: 1. Spooner, 2. T. Rask (oba Boston), 3. Puempel (Ottawa).
St. Louis - Winnipeg 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Branky: 15. J. Schwartz, 21. Tarasenko, 31. Ott, 32. Lehterä, 59. B. Jackman - 9. Frolík, 42. Ladd, 42. Stempniak, 55. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 28 minut, z 20 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 27:16. Diváci: 19.297. Hvězdy utkání: 1. J. Schwartz, 2. Ott (oba St. Louis), 3. Ladd (Winnipeg).
Minnesota - New Jersey 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 34. a 49. Vanek, 19. Bergenheim, 21. Stewart, 25. Spurgeon, 42. Pominville - 31. Zubrus (Eliáš), 49. Gomez. Střely na branku: 38:32. Diváci: 19.034. Hvězdy utkání: 1. Spurgeon, 2. Stewart, 3. Bergenheim (všichni Minnesota).
Mnontreal - Tampa Bay 0:1 v prodl.
Branka: 62. T. Johnson. Střely na branku: 19:36. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Bishop, 3. T. Johnson (oba Tampa Bay).