Tampa Bay - Montreal 4:2Plekanec mezi hvězdami zápasu! Gólem a asistencí nastartoval Montreal, ale obrat nezařídil

New York

Tomáš Plekanec se jako jediný český hokejista bodově prosadil v pondělních zápasech zámořské NHL. Díky vstřelenému gólu a jedné asistenci byl vyhlášen druhou hvězdou utkání proti Tampě Bay, na jejímž ledě však Canadiens podlehli 2:4.

Čský hokejista Tomáš Plekanec (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z gólu.

Kanadský tým neměl do zápasu dobrý vstup. Nejprve při přesilovce prostřelil brankáře Price mezi betony Valtteri Filppula a po chybě při rozehrávce inkasoval z hole hlavní hvězdy zápasu Stevena Stamkose. V úvodu druhé třetiny už prohrával po trefě Victora Hedmana 0:3.

„Na začátku utkání jsme vstřelili velmi důležitý gól v přesilovce. Hráli jsme pak dobře i ve druhé třetině, jenže to se už oni začali zvedat," popisoval průběh zápasu Hedman.

V polovině utkání začal úřadovat Plekanec. Při přesilové hře poslal z ostrého úhlu střílenou přihrávku přes brankoviště, kterou si gólman Ben Bishop srazil za brankovou čáru. Český forvard si tak připsal 21. střelu v sezóně.

Hned při nástupu do třetí třetiny pak vytrestal Bishopa znovu, když u mantinelu přečetl jeho rozehrávku a bleskovým pasem vyzval ke skórování Pierre-Alexandra Parenteaua. Rázem už to bylo jen o gól.

Montreal však na vyrovnání nedosáhl. I přesto, že v závěru utkání v jeho dresu pykal na trestné lavici Lars Eller, pokusili se Canadiens o hru bez brankáře. Při ní do prázdné brány definitivně rozhodl svým druhým gólem v utkání Stamkos.

„Odehráli jsme velmi solidní utkání. Byli jsme hodně zapálení do hry, jenže při druhém inkasovaném gólu jsme udělali hloupou chybu, při přesilovce jim zase pomohl šťastný odraz, ale takové věci se stávají," hodnotil duel kouč Montrealu Michel Therrien.

Výsledky NHL:
Buffalo - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Ennis, 11. Hodgson, 54. Larsson - 46. a rozhodující sam. nájezd Kuzněcov, 10. Glencross, 27. Green. Střely na branku: 33:38. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Larsson, 2. Ennis (oba Buffalo), 3. Kuzněcov (Washington).
Los Angeles - Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Andreoff. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Andreoff, 2. Quick, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).
Edmonton - Toronto 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)
Branky: 1. a 9. Pouliot, 8. Eberle, 11. Lander - 14. Van Riemsdyk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Eberle, 2. Pouliot, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton).
Tampa Bay - Montreal 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. a 59. Stamkos, 11. Filppula, 23. Hedman - 32. Plekanec, 41. Parenteau (Plekanec). Střely na branku: 34:34. Diváci: 19 204. Hvězdy utkání: 1. Stamkos (Tampa), 2. Plekanec (Montreal), 3. Hedman (Tampa).